MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Niesłuszne zwolnienie z pracy

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2017-04-06 13:44:34 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musialbys wziac firme do sadu, co kosztuje i trwa. Do tego sa tez potrzebne dowody.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kilomik

Post #2 Ocena: 0

2017-04-06 13:45:36 (7 lat temu)

kilomik

Posty: 14

Mężczyzna

Z nami od: 03-08-2014

Skąd: południe

Cytat:

2017-04-06 13:39:04, tomaszzet napisał(a):
Podstawowe pytanie.

Czy maja prawo nagruwac (?)

W mojej firmie takie sprawy zalatwia sie oficjalnie, poczawszy od pisma powiadamiajacego o tym ze sprawa bedzie, a skonczywszy na tym, ze jest powiedziane, ze nie wolno nagrywac. NIKOMU.


było pismo, ze bedzie spotkanie, potem pismo - relacja z całego spotkania, dosłownie słowo w słowo. Nie poinformowali mnie, ze nagrywają , jedynie była własnie ta sekretarka, która wszystko spisywała. Oczywiscie niektóre kwestie , które przełozony wypowiedział na spotkaniu a w liscie-relacji sie różnią

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #3 Ocena: 0

2017-04-06 13:49:38 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2017-04-06 13:43:14, kilomik napisał(a):
Cytat:

2017-04-06 13:30:38, AgentOrange napisał(a):
Cytat:
Co mogę z tym zrobić? Czy w ogole moge cos z tym zrobić skoro nie pracuj w tej firmie nawet roku?


Nawet jak bys pracowal dluzej to na skur*wiela nic nie poradzisz. Po prostu zacznij szukac nowej pracy. Mozesz przy najblizszej okazji napomknac ze to jest harassment i tyle.
Problemem jest to, ze dajesz sie zastarszyc bo nie znasz jezyka i obyczajow a Anglicy maja na to wyjebane bo znajda sobie prace gdzie indziej. Jak bedziesz dal soba pomiatac to bedzie tylko gorzej.


Z językiem u mnie nie najgorzej, nie daję sobą pomiatać i to go chyba najbardziej denerwuje, ze walcze o swoje. Oczywiscie rozglądam sie za nową pracą, bo tak czy inaczej zostac bym tam nie chciał i męczyć sie z idiotą. Myslałem o jakims odszkodowaniu za niesłuszne zwolnienie tak by mu pokazac, iż to ze jestem emigrantem nie daje mu prawa do dyskryminacji

Zebys mogl zalozyc sprawe o niesluszne zwolnienie, musisz pracowac przynajmniej dwa lata. Poza tym, zalozenie takiej sprawy kosztuje 1200 funtow, platne z gory. Musisz przedlozyc dowody, ze mial miejsce bullying, a komentarz: Jak inni sie myla, to nic im nie jest, a jak ja to mnie upomina- takim dowodem nie jest. Mozna zalozyc sprawe o dyskryminacje, wtedy nie trzeba czekac dwoch lat, ale- jak wyzej.
Dochodzi sprawa nagrywania. Nikt nie ma Cie prawa nagrywac, ani Ty kogos, bez obopolnej zgody. To bylo naruszenie prawa. I znowu, jak to teraz udowodnisz?
Sluchaj, nikt tutaj sie z Ciebie nie wysmiewa czy nie chce dokuczyc. Ale zycie jest zycie I jeszcze nie raz trafisz na lobuza. Najlepsza zemsta jest znalezienie lepszej pracy .

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 06-04-2017 13:55 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2017-04-06 14:12:21 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:
Najlepsza zemsta jest znalezienie lepszej pracy .

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Turefu</i> 06-04-2017 13:55 ]




Tym bardziej ze chcac abys tam pracowal - patrz pytanie o prace i swieta.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2017-04-06 16:21:22 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

To jest stara szkola klapy na oczy I jazda za kepke trawy jedyne prawo to prawo do pracy I umierania ; )

Tymczasem... mam 2 znajomych ktorzy stracili prace za jakies pierdolki I dostali odszkodowania w granicach 10k
Teraz nastepny zaciera rece

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2017-04-06 16:57:54 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2017-04-06 16:21:22, cris82 napisał(a):
To jest stara szkola klapy na oczy I jazda za kepke trawy jedyne prawo to prawo do pracy I umierania ; )

Tymczasem... mam 2 znajomych ktorzy stracili prace za jakies pierdolki I dostali odszkodowania w granicach 10k
Teraz nastepny zaciera rece

To nie byly pierdolki. Koledzy udowodnili, ze zostali zwolnienie nieslusznie lub pracodawca nie dotrzymal procedur. Oprocz tego mieli kase na zalozenie sprawy. Kolega ciagle pracuje. Jak go zwolnia, a on udowodni, ze byl zle traktowany lub nie dotrzymano procedur i ma 1200 funtow na zbyciu, niech zaklada sprawe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

WybitnieWrednyW

Post #7 Ocena: 0

2017-04-06 17:39:51 (7 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-04-06 12:51:19, Turefu napisał(a):
... to on jest od zarzadzania i ponoszenia konsekwencji ewnetualnych zlych decyzji, nie Ty.


*ROFL**ROFL**ROFL*

Obrazek

ps. nie mam pojęcia gdzie pracujesz, ale serio zazdraszczam ci szefa *THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: WybitnieWrednyWerdew 06-04-2017 17:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #8 Ocena: 0

2017-04-06 17:43:22 (7 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Szukaj innej pracy. Wiesz jak to sie mówi z idiota nie wygrasz bo cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem...
Poza tym zupełnie inaczej w cv wyglada ze cię zwolniono, nawet jeśli za pierdole a inaczej wyglada ze np zmieniłeś prace bo tamta "była mało rozwojowa" na przykład....zmienić prace wolno każdemu. Ale jak cię zwalniają po 8 mcach to pracodawcy inaczej na to patrzą. Na twoim miejscu nie dałabym opcji zeby ci kretyn w cv mieszał...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,