MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mandaty z fotoradarów - POMOCY!

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Knoxville

Post #1 Ocena: 0

2017-03-31 15:03:34 (7 lat temu)

Knoxville

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 30-03-2017

Skąd: Bournemouth

Cytat:

2017-03-31 14:46:20, radzik77 napisał(a):
Cytat:

2017-03-31 14:27:29, Knoxville napisał(a):
W takim razie jesli dostalem mandaty z punktami i grzywna a kurs wykorzystalem na samym koncu ( po otrzymaniu mandatow ) to nie ma zadnej opcji na zmniejszenie kary?
Druga sprawa to taka ze poza mandatami ( na ktore wczesniej tak jak piszesz odpowiedzialem ) Nie dostalem zadnego wezwania do sadu na sprawe z tytulu polskiego prawka - nie dostalem niczego od DVLA - jedynie co to mandaty do zaplaty. Mozliwe jest to ze oni czekali z decyzja do momentu az pojde na kurs?


Ile tych mandatow dostales? Czy za wszystkie zostales juz ukarany?
Rozumiem, ze za jeden otrzymales propozycje SAC, ktora wykorzystales.

Do sadu sprawa jest kierowana, jesli nie moga nalozyc kary umownej, tzw. fixed penalty.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>radzik77</i> 31-03-2017 14:48 ]




Za wszystkie dostalem juz zapytania czy to ja bylem kierowca - zdazylem odpowiedziec i dostac fixed penalty a dopiero pozniej odbylem kurs bo data ustalona na kurs przez policje byla duzo w przod wzgledem tych mandatow.

Nie wiem za bardzo co dalej - palcic kazdy mandat liczac na to ze wszystko jakos " rozejdzie sie po kosciach " czy czekac na jakis list/ wezwanie do sadu z racji tego ze prawko Polskie.

Dziwne to bo calosc od daty pierwszego przelroczenia predkosci trwa juz w takim zawieszeniu 5 miesiecy . Dopiero jak zaplace mandaty i im odesle to oni wyslanwezwanie do sadu? Jak to jest bo slyszalem juz rozne wersje i nie wiadomo ktora prawdziwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2017-03-31 15:11:01 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-03-31 15:03:34, Knoxville napisał(a):
Za wszystkie dostalem juz zapytania czy to ja bylem kierowca - zdazylem odpowiedziec i dostac fixed penalty a dopiero pozniej odbylem kurs bo data ustalona na kurs przez policje byla duzo w przod wzgledem tych mandatow.

Nie wiem za bardzo co dalej - palcic kazdy mandat liczac na to ze wszystko jakos " rozejdzie sie po kosciach " czy czekac na jakis list/ wezwanie do sadu z racji tego ze prawko Polskie.

Dziwne to bo calosc od daty pierwszego przelroczenia predkosci trwa juz w takim zawieszeniu 5 miesiecy . Dopiero jak zaplace mandaty i im odesle to oni wyslanwezwanie do sadu? Jak to jest bo slyszalem juz rozne wersje i nie wiadomo ktora prawdziwa.


No ale ile ich bylo i ile jest w trakcie rozpatrywania?

Innego wyjscia niz placic to nie masz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Knoxville

Post #3 Ocena: 0

2017-03-31 15:11:08 (7 lat temu)

Knoxville

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 30-03-2017

Skąd: Bournemouth

Jeszcze jedna sprawa - czy dzwoniac do DVLA i podajac swoje dane moga mi powiedziec ile mam pkt na prawie jazdy? Probowalem on-line ale po podaniu wszytskich danych wyskakuje okno ze nie moga sprawdzic tego prawka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2017-03-31 16:14:35 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-03-31 15:11:08, Knoxville napisał(a):
Jeszcze jedna sprawa - czy dzwoniac do DVLA i podajac swoje dane moga mi powiedziec ile mam pkt na prawie jazdy? Probowalem on-line ale po podaniu wszytskich danych wyskakuje okno ze nie moga sprawdzic tego prawka.


Tylko i wylacznie telefonicznie. Znajda Twoj nr prawa jazdy brytyjskiego na podstawie danych osobowych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

djtomi2

Post #5 Ocena: 0

2017-04-01 11:00:59 (7 lat temu)

djtomi2

Posty: 121

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Telford

Jedna rzecz nie daje mi spokoju. Gdzieś po drodze czytając ten post przewinęła się informacja, że twój szef nie wypłacił ci całości wynagrodzenia , rzekomo zatrzymując część na poczet niezapłaconych mandatów.
Nie powinno tak być. On powinien wskazać ciebie jako kierowcę i to ty powinieneś otrzymać na adres domowy nową kartkę, na której się przyznajesz i potem uiszczasz opłatę. Ty, nie on.
Razem z pozostałymi informacjami (mandaty po 5 miesiącach + mandaty z różnych samochodów)zastanwiam się czy ktoś nie próbuje cię zrobić w wała.
Czy jesteś pewien, że te wszystkie mandaty są Twoje? Czy to na pewno Ty jeździłeś tymi autami w momencie popełniania wykroczeń?
Właśnie tego mi brakuje. Gdybyś Ty dostał kartkę, mógłbyś zaznaczyć, że nie pamiętasz czy byłeś wtedy kierowcą i w odpowiedzi dostałbyś zdjęcie. Wtedy miałbyś pewność. Jeżeli Twój szef płaci za ciebie mandaty, nie masz możliwości zweryfikowania tego kto prowadził.
Krótko mówiąc, zastanawiam się czy ktoś nie zrobił sobie z ciebie sponsora do płacenia mandatów.
Przepraszam wszystkich, jeżeli uważacie że za bardzo wchodzę w teorie spiskowe.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #6 Ocena: 0

2017-04-01 12:29:52 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

To fakt. Pracodawca w tym wypadku nie ma prawa potrącić czegokolwiek. Musi jedynie wskazać kierowce i dopiero kierowca koresponduje z policja.

Kierowca zdjęcia z wykroczeniem nie dostanie. taka ewidencja moze byc udostępniona jedynie na sprawie sądowej.

Szczerze to bardzo niejasna jest ta cała sytuacja. Autor nawet nie wie ile tych mandatów było. Pytałem dwa razy, chyba ze nie chce powiedzieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Knoxville

Post #7 Ocena: 0

2017-04-01 13:53:27 (7 lat temu)

Knoxville

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 30-03-2017

Skąd: Bournemouth

Wyplaty w naszej firmie sa co tydzien i wlasnie przez ucieta tygodniowke w jednym tygodniu dowiedzialem sie ze mam mandaty z przed kilku miesiecy. Nie wiem czy to normalne w anglii czy nie ale pracodawca za kazdy mandat zabral 27 £ + vat 5 £ czyli 32 £ za mandat ( pozniej mandat 100 £ osobno place sam ) .W fakturze za tydzien w ktorym mi to ucieli mam zapisane to jako Admin Company charge for speeding.Zapytalem wtedy dlaczego za kazdy mandat mi zabieraja dodatkowo pieniadze to uslyszalem ze ponoc to normalne tutaj i kazda firma tak robi.Myslicie ze zrobili mnie z tymi potraceniami w wala?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #8 Ocena: 0

2017-04-01 15:07:53 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Jesli to admin fee to sytuacja wyglada inaczej. Pewnie powinienes mieć cos na ten temat w kontrakcie.

Nie każda firma tak robi jesli chodzi o ścisłość.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2017-04-01 15:10:27 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

no ktoś musiał poświęcić czas na zajęcie się twoimi mandatami. Czyli po prostu zapłaciłeś za usługę obsługi twojego mandatu.
Mogą to rozliczać na różny sposób, albo jw przez opłatę, lub przez zabranie premii.
Np u kolegi maja stałą premie, ale jak pojazd zdobywa jakąś ryse to ją traci. Efekt taki sam.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,