MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Srednia pensja grudzien 2016 UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2017-03-14 02:25:41 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-03-14 06:26:20 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafal80

Post #3 Ocena: 0

2017-03-14 06:57:02 (7 lat temu)

rafal80

Posty: 809

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-03-14 06:26:20, ludzik50 napisał(a):
Dziwne pytanie...
Jestes w Londynie i nawet nie zarabiasz sredniej krajowej???
Do Londka to bym pojechał ale za 60k, nie mniej- ale w takim Leeds np pewnie 500f/tydz uchodzi za normalny lub nawet dobry zarobek.
Co do zarobków w Polsce- gdzie w Polsce? W Warszawie czy w Obornikach Śląskich?
W Wawie za 4k nie przeżyjesz, w Obornikach byłbym królem...



Reading wcale nie jest dużo tańszy od przeciętnych dzielnic Londynu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-03-14 07:54:53 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kruuuu

Post #5 Ocena: 0

2017-03-14 08:27:14 (7 lat temu)

kruuuu

Posty: 379

Mężczyzna

Z nami od: 11-10-2015

Skąd: Newcastle

Tu mozecie porownac srednie ceny, koszty zycia, jakosc zycia i wiele innych ciekawych rzeczy.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/comparison.jsp

Londyn wypada niestety tragicznie w porownaniu do kazdego innego miasta w UK, powodem sa wlasnie ceny najmu z kosmosu. A jak ktos twierdzi ze gdzies tam na ostatniej strefie sie da taniej.. to wspaniale, wyobrazam sobie jak super jest spedzac kilka godzin w drodze do i z pracy, a i z nocnego zycia w mieście nic nie przezyc bo do centrum zbyt daleko.

Kiedys z ciekawosci porownywalem sobie konkretne oferty pokoi i mieszkań kiedy Londyn chodzil mi po glowie, za cene pokoju/klity w centrum Londynu, sa 2 pokojowe piekne mieszkania czy raczej apartamenty w centrum Newcastle a zarobki w moim zawodzie zblizone choc zaryzykowalbym nawet stwierdzenie ze wyzsze od srodka Anglii w gore i naprawde nie zaluje przeprowadzki z poludnia UK




Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

o0o0o0o

Post #6 Ocena: 0

2017-03-14 09:54:48 (7 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

4k brutto w Polsce? Sporo osob tyle zarabia, w miastach lub po prostu tam gdzie jest przemysl. W wiekszych miastach jak Krakow czy Wawa, 4k brutto to wrecz malo bo wynajem mieszkania pochlonie spora czesc zarobku.

Jezeli nei znasz nikogo kto tyle zarabia to:
- twoi znajomi nie chca sie przyznac
- mieszkasz w miejscu gdzie nie ma przemyslu lub uslug
- w twoim kregu znajomych nie ma nikogo kto wykonuje jakikolwiek specjalistyczny zawod: lekarz, prawnik, inzynier, itd
- nie masz znajomych, ktorzy prowadza biznes lub wieksza dzialalnosc gospodarcza lub rolnicza

Z drugiej strony, 1600gbp netto sredniej pensji w UK to tez zadne kokosy, zwlaszcza w wiekszych miastach gdzie ceny wynajmuj sa wyzsze, chociaz fakt, stosunek zarobkow do cen jest w UK duzo lepszy niz w Polsce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2017-03-14 10:47:44 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-03-14 08:27:14, kruuuu napisał(a):
Londyn wypada niestety tragicznie w porownaniu do kazdego innego miasta w UK, powodem sa wlasnie ceny najmu z kosmosu. A jak ktos twierdzi ze gdzies tam na ostatniej strefie sie da taniej.. to wspaniale, wyobrazam sobie jak super jest spedzac kilka godzin w drodze do i z pracy, a i z nocnego zycia w mieście nic nie przezyc bo do centrum zbyt daleko.

Kiedys z ciekawosci porownywalem sobie konkretne oferty pokoi i mieszkań kiedy Londyn chodzil mi po glowie, za cene pokoju/klity w centrum Londynu, sa 2 pokojowe piekne mieszkania czy raczej apartamenty w centrum Newcastle a zarobki w moim zawodzie zblizone choc zaryzykowalbym nawet stwierdzenie ze wyzsze od srodka Anglii w gore i naprawde nie zaluje przeprowadzki z poludnia UK

5-6 strefa Londynu moze miec bardzo dobry dojazd do centrum i nie spedza sie godzin w transporcie publicznym. Oczywiscie ceny sa wyzsze w takich miejscach, niz tam gdzie jest kiepski transport. Ale nie ma watpliwosci, ze na Polnocy mozna zyc bardzo dobrze za te same pieniadze.

Znajomy przeprowadzil sie z Poludnia na Polnoc i chwali sobie. Kiedys rozwazalam Scottish Borders, ale lubie bliskosc do kontynentu i duzego lotniska bez przesiadek. To trzyma mnie na dole.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafal80

Post #8 Ocena: 0

2017-03-14 10:52:11 (7 lat temu)

rafal80

Posty: 809

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: Londyn

Ja akurat mieszkam i pracuje w 6 strefie Londynu. Gdybym mial dostac prace w 1 strefie to musiałbym wiecej zarabiac zeby to mialo sens.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2017-03-14 11:04:03 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja tez mam swoja stawke za Londyn i poza Londynem.

Ta za Londyn ma mi zrekompensowac niedogodnosc jazdy wolnym pociagiem i przeciskania sie przez tlumy na stacji kolejowej w centrum.

A jak praca jest poza miastem i moge dojezdzac samochodem, to nizsza stawka jest dla mnie ok.

Odrzucilam niedawno pare ofert w centrum, bo malo placili.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Raf_al

Post #10 Ocena: 0

2017-03-14 13:57:13 (7 lat temu)

Raf_al

Posty: 30

Mężczyzna

Z nami od: 24-02-2013

Skąd: Manchester

Ja w Polsce, zarobki 7400 brutto, tak wiec 4000 brutto to nie są jakieś kokosy i jest to osiągalne dla osób, która mają straż, mieszkają w większych miastach itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,