MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 21 z 193 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 20 | 21 | 22 ... 191 | 192 | 193 ] - Skocz do strony

Str 21 z 193

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

valis0

Post #1 Ocena: 0

2017-03-28 15:18:20 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-03-28 14:44:46, Mustafa1975 napisał(a):
Wlasnie ze raczej sie nie zmieni duzo. Co nagle zaczna wywozic ludzi wagonami bydlecymi do EU ? Nie latwo jest sie pozbyc 3 miliony ludzi ktorych sie wczesniej zaprosilo.

W sumie to pewnie masz rację. Angole z którymi miałem styczność to właśnie tak samo mnie zapewniają ... Raczej nic się nie zmieni. Chociaż de facto byli pierwsi w kolejce do głosowania za wyjściem UK z uni. Ale tutaj mam odwieczne pytanie na które nie może mi nikt odpowiedzieć, zasadnie. Mianowicie; a jak się będzie miała sytuacja afrykańczyków, muzułmanów (różnej nacji), indiańców zaraz po opuszczeniu UK z uni europejskiej ? Proszę mnie doinformować, bo ja tylko jestem w UK przypadkowo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxemi

Post #2 Ocena: 0

2017-03-28 18:00:00 (7 lat temu)

xxxemi

Posty: 714

Kobieta

Z nami od: 28-12-2011

Skąd: kto wie?

ambasada RP w Londynie o Brexicie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

elemelek

Post #3 Ocena: 0

2017-03-28 19:58:23 (7 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Ciekawe co ugraja, tylko to troche potrwa niestety.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2017-03-30 16:05:45 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Rzekomo straszyłem na temat Brexitu...ale decyzja jest i wiadomo, że nie będą negocjować uczestnictwa we wspólnym rynku (EEA)- z wypowiedzi Pani May. Zatem będą chcieli mieć status specjalnego partnerstwa z Unią, jak na przykład Szwajcaria. To jeszcze nie najgorszy scenariusz dla obywateli już mieszkających w UK. Raczej chcą mieć zaporę przed "nową migracją".
Problem w tym, że Szwajcaria jest tak specyficznym przypadkiem (chodzi nawet o model państwa, gdzie demokracja często odwołuje się do referendów, jako bezpośredniej formy wyrażania woli przez obywateli itd.), że raczej wynegocjowanie takiego statusu będzie karkołomne. Szwajcaria ponadto jest członkiem Schengen.
W mojej opinii - jak pisałem wcześniej - UK chce "zjeść ciastko i mieć ciastko", a jedynym straszakiem na Unię będzie 3 mln społeczność z kontynentu, żyjąca w Wielkiej Brytanii. Powinien powstać unijny program dla obywateli żyjących w UK (skoro są środki na uchodźców z Afryki), a Londyn trzymać twardo. Za kilka lat sami będą przepraszać za Brexit.
Trzeba wyciągać wnioski z historii, również naszej. Sprzedadzą nas zawsze, jeśli zwietrzą interes dla siebie. I zawsze będą straszyć Unię odebraniem praw imigrantom - zależy jaka ekipa będzie u władzy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Googhaz

Post #5 Ocena: 0

2017-03-30 16:18:16 (7 lat temu)

Googhaz

Posty: 1034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 10-02-2016

Skąd: Już Polandia

Cytat:

2017-03-30 16:05:45, Kanonier30 napisał(a):
Problem w tym, że Szwajcaria jest tak specyficznym przypadkiem (chodzi nawet o model państwa, gdzie demokracja często odwołuje się do referendów, jako bezpośredniej formy wyrażania woli przez obywateli itd.), że raczej wynegocjowanie takiego statusu będzie karkołomne.

To ciekawe co piszesz. Rozwiń swoją myśl jak możesz bo jestem ciekawy jaki wpływ na negocjacje gospodarcze państwa ma częstość przeprowadzanych w nim referendów.
Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje. - Baptiste Beaulieu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2017-03-30 17:04:14 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Czytam na londynku, że szef włoskiego MSZ dostał zapewnienie ws praw Włochów po Brexicie

Po wczorajszym spotkaniu z Johnsonem włoski minister wyjawił: "Otrzymałem zapewnienie dotyczące pełni praw Włochów, rezydentów w Zjednoczonym Królestwie oraz tego, że nie mają się czego obawiać w kwestii praw, pobytu i sposobu życia".

Fajnie. Oni będą tak każdy kraj z osobna informować czy może wybiórczo zapewniać te prawa?


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-03-30 17:13:00 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Googhaz. Wybacz, ale nie będę rozwijał myśli, gdzie przykład referendów był podany, jako jeden z WIELU czynników, które odróżniają Szwajcarię od wszystkich krajów świata.

Jeśli chcesz poszerzyć horyzonty przeczytaj pracę Wolfa Lindera "Demokracja szwajcarska"...(czytałem wiele lat temu). Wówczas rozwiniemy dyskusję w odrębnym wątku.

Sweet, nie przywiązywałbym wagi do słów Pana Johnsona. Zrobią, jak zawsze wszystko zgodnie z regułą "Wielka Brytania nie ma stałych przyjaciół, a jedynie stałe interesy" (przepraszam za swobodny przekład Churchilla *CRAZY*)A teraz zaczyna się rozgrywka, aby osłabić jednomyślność Unii w trakcie negocjacji i wzmocnić własną pozycję za wszelką cenę. Tak, aby Torysi bez zadyszki wygrali wybory do Izby Gmin w 2020 roku.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 30-03-2017 17:24 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Googhaz

Post #8 Ocena: 0

2017-03-30 17:23:47 (7 lat temu)

Googhaz

Posty: 1034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 10-02-2016

Skąd: Już Polandia

Równie dobrze mogłeś napisać, że Szwajcaria jest specyficzna bo przeważają góry i robią dobre zegarki dlatego UK będzie ciężko wywalczyć taki sam deal jak Szwajcarii.
Gdzie napisałeś "Wielu"? Zauważyłem dwa: demokracja bezpośrednia i Schengen. Taki wpływ miały one na wytargowanie dealu jak podane przeze mnie cechy Szwajcarii.

Wymień JEDNĄ z cech Szwajcarii, które wymieniłeś, które różnią ją od UK i która miała wpływ na ułatwienie w dostępie do wspólnego rynku a utrudni go UK.

[ Ostatnio edytowany przez: Googhaz 30-03-2017 17:29 ]

Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje. - Baptiste Beaulieu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-03-30 17:26:20 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Aha... .Pozostawię bez komentarza, zgodnie z cytatem zamieszczanym w postach SweetLiar :-].
Ps. Taka niezamierzona promocja postów Szanownej Użytkowniczki. Pozdrawiam.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 30-03-2017 17:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #10 Ocena: 0

2017-03-30 17:29:14 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-03-30 17:04:14, SweetLiar napisał(a):
Czytam na londynku, że szef włoskiego MSZ dostał zapewnienie ws praw Włochów po Brexicie


Staram sie od wczoraj sledzic wiadomosci i niczego takiego nie udalo mi sie przeczytac. Jedynie, ze prawa EU imigrantow beda dyskutowane w pozniejszym terminie, raczej koniec tego roku.

To co mnie dzisiaj zaniepokoilo to wiadomosc w Independent, ze banki juz odmawiaja kredytow na domy bez permanent residency i firmy nie chca bez PR podpisywac kontraktow na stale.
Ja chcialam jeszcze poczekac z wyrabianiem PR, mialam nadzieje na uproszczenie procedur (w Niemczech to sa 4 strony wszystkiego) i prawde powiedziawszy nie wiem jak ugryzc WRs na przyklad, a nie mam teraz ani glowy ani czasu na wglebianie sie w lekture wszystkiego, ale moze sie okazac, ze nie bedzie wyjscia. : /
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 21 z 193 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 20 | 21 | 22 ... 191 | 192 | 193 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,