MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 20 z 193 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 19 | 20 | 21 ... 191 | 192 | 193 ] - Skocz do strony

Str 20 z 193

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

valis0

Post #1 Ocena: 0

2017-03-27 19:46:55 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-03-27 19:18:30, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2017-03-27 19:09:44, valis0 napisał(a):
Cytat:

2017-03-27 16:49:52, Mustafa1975 napisał(a):
Podobno nie rusza tych co sa ponad 5 lat.

Mo i ma byc wiecej wolnych etatow no i podwyzki.
Ciekawe jak to bedzie ale mysle ze nie ma co panikowac.


Acha. Czyli np. Mieszkam tu od 3 lat, pracuję na full time 2 lata, mieszkanie z council 2 lata to mnie wyrzuca bo nie mam rezydenta (5 lat) ?. Ale sąsiad żul na zasiłkach nie pracujący od 5 lat, może się czuć bezpiecznie ?. Nie róbmy z Angoli totalnych idiotów. Jak się im coś opłaca to z tego nie zrezygnują. A podobno ....

A co jesli ten zul ma dzieci, ktore sie tutaj urodzily? Kto ci nagadal, ze na tym swiecie jest sprawiedliwosc?



Nie wiem gdzie ty wyczytałes w moim poście o jakiejś sprawiedliwości życiowej. Nie ma znaczenia czy żul jest sam czy z rodziną. Nie ma również znaczenia że dzieci się tutaj urodziły. Jeżeli żul nie ma obywatelstwa, to jego dzieci również. Nie wiem kto tobie nagadał że jak masz kredyt np. Na dom i dzieci pod opieką to z automatu jesteś bezpieczny. Jedynie co za tobą przemawia to chłodna kalkulacja Angoli. Czy im się opłaca żebyś tu był (również z rodziną) czy też po prostu nie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2017-03-27 20:14:19 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój


A gdzie ja mowie o kredytach? Ale skoro wspomniles to czy oplaca sie Anglikom wywalac ludzi, ktorzy splacaja swoje kredyty?
Jak zul ma dzieci z brytyjka to maja obywatelstwo, wyrzuca ojca dzieciom? Jak chcesz okreslic te progi "oplacalnosci"?


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #3 Ocena: 0

2017-03-27 20:23:25 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-03-27 20:14:19, SweetLiar napisał(a):

A gdzie ja mowie o kredytach? Ale skoro wspomniles to czy oplaca sie Anglikom wywalac ludzi, ktorzy splacaja swoje kredyty?
Jak zul ma dzieci z brytyjka to maja obywatelstwo, wyrzuca ojca dzieciom? Jak chcesz okreslic te progi "oplacalnosci"?





Z tymi kredytami to mi przyszło na myśl instynktownie. Po prostu często słyszę ta argumentację Polaków. A jeżeli dajesz przykład małżeństwa kogolwiek z brytyjskim obywatelem, to się zgadzam. On/a też nabiera takich praw. Ale chyba odeszliśmy od tematu mojego wpisu ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2017-03-27 20:46:10 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Dlaczego odeszlismy? Poprostu ile ludzi tyle historii i jak oni beda to rozpatrywac, kazdy przypadek indywidualnie? Przeciez to nie jest fizycznie wykonalne. I kto mialby to robic, bezrobotni Anlicy? Przeciez to trzebaby kolejne tabuny imigrantow przyjac. A potem ich wywalic :-)
Ktos wykazuje jak najnizsze dochody, zeby pobierac maximum swiadczen, ok jest im niepotrzebny teoretycznie, ale w praktyce to udowodnic?

Dlatego musza ustalic jakas "miare", ktora beda mierzyc wszystkich


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #5 Ocena: 0

2017-03-27 21:01:43 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-03-27 20:46:10, SweetLiar napisał(a):
Dlaczego odeszlismy? Poprostu ile ludzi tyle historii i jak oni beda to rozpatrywac, kazdy przypadek indywidualnie? Przeciez to nie jest fizycznie wykonalne. I kto mialby to robic, bezrobotni Anlicy? Przeciez to trzebaby kolejne tabuny imigrantow przyjac. A potem ich wywalic :-)
Ktos wykazuje jak najnizsze dochody, zeby pobierac maximum swiadczen, ok jest im niepotrzebny teoretycznie, ale w praktyce to udowodnic?

Dlatego musza ustalic jakas "miare", ktora beda mierzyc wszystkich





Czasy pobierania benefitow przez Polaków bezpowrotnie się kończą. Ale nie będę kontynuował tematu bo jeszcze zostanę ochrzszczony wrogiem publicznym numer 1. Puenta mojego wpisu jest taka że Polacy którzy pracuja, płacą za mieszkania/domy i nie korzystają z socjalu to a) nie zostaną wyrzuceni, b) mogą spokojnie patrzeć w przyszłość.
Chyba że ktoś chce mnie przekonać do tezy że Angole to nacja debili i sami sobie "strzelą w kolano" wyrzucając wszystkich Polaków jak leci ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomeko2

Post #6 Ocena: 0

2017-03-27 22:24:15 (7 lat temu)

tomeko2

Posty: 158

Mężczyzna

Z nami od: 14-10-2009

Skąd: u siebie

Proponuje troche poczytac w gazetach bo takich glupot co tu ludzie pisza to nawet w the sun niema

Elita forum najchetniej by doradzila tersce zeby na wyspach zostali tacy co zarabiaja +50k a reszte wywalic

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #7 Ocena: 0

2017-03-27 23:41:21 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Totalnych idiotów z Angoli nie róbmy, ale trochę tak... I nie trzeba robić. Niektóre działania okołobrexitowe wydają się trochę nieracjonalne. Rzecz wydaje się robiona po omacku, trochę na "jakoś to będzie".
Zresztą całe posunięcie bazuje na emocjach przede wszystkim, dlatego mogę sobie wyobrazić, że całkiem produktywni ludzie będą musieli - lub zostaną "zachęceni", aby - wyjechać.

No a co do tego, że rodzice nie mają obywatelstwa (obydwoje), a dziecko ma - to jest to normalne i zdarza się często.

[ Ostatnio edytowany przez: stanislawski 27-03-2017 23:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Jurny_Jurek

Post #8 Ocena: 0

2017-03-28 12:30:42 (7 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2017-03-27 19:46:55, valis0 napisał(a):

[ Nie ma również znaczenia że dzieci się tutaj urodziły. Jeżeli żul nie ma obywatelstwa, to jego dzieci również.


To forum nigdy nie przestanie mnie zaskakiwac.

A moze jest tak, ze ten zul zna prawo i przepisy lepiej niz ciezko pracujacy ziomek zula, ktory aspiruje do pozostania jako madrzejszy od niego a wygaduje glupoty na temat, na ktory nie ma zielonego pojecia?

Zbyt duzo negatywnych emocji. To nie wina zula, ze ewentualnie bedzie mial prawo zostac. Ani tego, ze jego dzieci maja angielskie paszporty co praktycznie czyni go ,, nietykalnym brexitem". To nawet nie wina zula, ze ten system stworzyl mu takie warunki i mozliwosci, ze mogl sobie tu przyjechac, dostac zasilki i mieszkanie, narobic dzieci z brytyjskim paszportem i walic w wuja dojac ten nieudolny system. Podobnie jak brytyjska, irlandzka czy rumunska zulerka.

[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 28-03-2017 12:31 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #9 Ocena: 0

2017-03-28 13:27:14 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-03-28 12:30:42, Jurny_Jurek napisał(a):
Cytat:

2017-03-27 19:46:55, valis0 napisał(a):

[ Nie ma również znaczenia że dzieci się tutaj urodziły. Jeżeli żul nie ma obywatelstwa, to jego dzieci również.


To forum nigdy nie przestanie mnie zaskakiwac.

A moze jest tak, ze ten zul zna prawo i przepisy lepiej niz ciezko pracujacy ziomek zula, ktory aspiruje do pozostania jako madrzejszy od niego a wygaduje glupoty na temat, na ktory nie ma zielonego pojecia?

Zbyt duzo negatywnych emocji. To nie wina zula, ze ewentualnie bedzie mial prawo zostac. Ani tego, ze jego dzieci maja angielskie paszporty co praktycznie czyni go ,, nietykalnym brexitem". To nawet nie wina zula, ze ten system stworzyl mu takie warunki i mozliwosci, ze mogl sobie tu przyjechac, dostac zasilki i mieszkanie, narobic dzieci z brytyjskim paszportem i walic w wuja dojac ten nieudolny system. Podobnie jak brytyjska, irlandzka czy rumunska zulerka.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Jurny_Jurek</i> 28-03-2017 12:31 ]




Mnie takie opinie nigdy nie będą zaskakiwać. 11 lat temu przyjechało sobie trochę Polakow, bo angolia otworzyła dla Polaków granicę. Niestety jak to u Polaków bywa najechało nas tyle że Angole nie mogli zrozumieć co jest atu. Niestety jak to w życiu bywa najechała też patologia. Ciągnęła z socjalu od wujka ile wlezie. A tu nagle bum - brexit, zimny prysznic, jednak nie jesteśmy tacy fantastyczni, siedzimy na socjalnych i jeszcze się tym przechowalamy. Mnie to najbardziej śmieszy jak ci co tu siedzą po naście lat (bez języka i obywatelstwa) tworzą mity że po brexitem nic się nie zmieni, dalej będą zasysali benefity bo przecież im się należy jak chłopu ziemia. Ot mentalność Polaka. I żeby nie było że się spinam. Po prostu mnie to bawi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mustafa1975

Post #10 Ocena: 0

2017-03-28 14:44:46 (7 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Wlasnie ze raczej sie nie zmieni duzo. Co nagle zaczna wywozic ludzi wagonami bydlecymi do EU ? Nie latwo jest sie pozbyc 3 miliony ludzi ktorych sie wczesniej zaprosilo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 20 z 193 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 19 | 20 | 21 ... 191 | 192 | 193 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,