MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 18 z 193 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 17 | 18 | 19 ... 191 | 192 | 193 ] - Skocz do strony

Str 18 z 193

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2017-03-25 07:04:11 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2017-03-25 10:09:44 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak, chyba zgadzam się w całości z ludzik50. O Holandii słyszałem, o Danii nie wiem, ale nie jest to kraj do którego się udaję, a więc nie płaczę. Niemcy, jak najbardziej, ale nie - ja też chyba z szacunku dla wspomnień mojego dziadka i pradziadka, nie mógłbym znieść tego szwargotania *DONT_KNOW*Przynajmniej jeszcze, bo co życie przyniesie - czas pokaże.

Nie wiem, ja mam taką mentalność, że na przykład nie trawię upałów. Nie mógłbym żyć np. w Hiszpanii, na południu Włoch czy Francji (jeśli chodzi o Europę). O Grecji nie wspominam, również ze względu na sytuację ekonomiczną tego kraju.

Jestem przygotowany, że latem temperatura maksymalnie 11 stopni, ale zimą koło zera. No i zimą dzień będzie się kończył 14.30... bywa. Trudno.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 25-03-2017 10:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #3 Ocena: 0

2017-03-25 11:09:33 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Nie wiem czy temat jest bezpośrednio związany z brexitem, ale chciałem się podzielić pewna obserwacją. Pracuje w jednej firmie kilka lat. Specjalnie nie odczułem na własnej skórze jakiejś niechęci do mnie, czy w ogóle Polaków. Nie utrzymuje specjalnie w pracy zażyłych kontaktów czy to z rodakami czy to z Anglikami. Ale mam opinie sumienne go pracownika (podejrzewam że jak większość Polaków). Ostatnio jednak na przerwie papierosowej zagadnął mnie Anglik czy jestem Polakiem ? Odpowiedziałem że tak, na co do mnie ... A ja myślałem że Rumunem. Z uśmiechem i przekorą podziękowałem za ten ironiczny komplement. Na co ten się obruszył. Reasumując zdarzenie. Polacy powoli, ale jednak integrują się z Anglikami. Jednak co do Rumunów, Bułgarów mają jednak jakąś niechęć. Pomijam że ich nie rozróżniają. Też mam z tym problemy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2017-03-25 11:19:28 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2017-03-25 11:09:33, valis0 napisał(a):
Nie wiem czy temat jest bezpośrednio związany z brexitem, ale chciałem się podzielić pewna obserwacją. Pracuje w jednej firmie kilka lat. Specjalnie nie odczułem na własnej skórze jakiejś niechęci do mnie, czy w ogóle Polaków. Nie utrzymuje specjalnie w pracy zażyłych kontaktów czy to z rodakami czy to z Anglikami. Ale mam opinie sumienne go pracownika (podejrzewam że jak większość Polaków). Ostatnio jednak na przerwie papierosowej zagadnął mnie Anglik czy jestem Polakiem ? Odpowiedziałem że tak, na co do mnie ... A ja myślałem że Rumunem. Z uśmiechem i przekorą podziękowałem za ten ironiczny komplement. Na co ten się obruszył. Reasumując zdarzenie. Polacy powoli, ale jednak integrują się z Anglikami. Jednak co do Rumunów, Bułgarów mają jednak jakąś niechęć. Pomijam że ich nie rozróżniają. Też mam z tym problemy.


A jesteś brunetem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

valis0

Post #5 Ocena: 0

2017-03-25 11:46:13 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-03-25 11:19:28, stanislawski napisał(a):
Cytat:

2017-03-25 11:09:33, valis0 napisał(a):
Nie wiem czy temat jest bezpośrednio związany z brexitem, ale chciałem się podzielić pewna obserwacją. Pracuje w jednej firmie kilka lat. Specjalnie nie odczułem na własnej skórze jakiejś niechęci do mnie, czy w ogóle Polaków. Nie utrzymuje specjalnie w pracy zażyłych kontaktów czy to z rodakami czy to z Anglikami. Ale mam opinie sumienne go pracownika (podejrzewam że jak większość Polaków). Ostatnio jednak na przerwie papierosowej zagadnął mnie Anglik czy jestem Polakiem ? Odpowiedziałem że tak, na co do mnie ... A ja myślałem że Rumunem. Z uśmiechem i przekorą podziękowałem za ten ironiczny komplement. Na co ten się obruszył. Reasumując zdarzenie. Polacy powoli, ale jednak integrują się z Anglikami. Jednak co do Rumunów, Bułgarów mają jednak jakąś niechęć. Pomijam że ich nie rozróżniają. Też mam z tym problemy.


A jesteś brunetem?


Tak. Ale nie wiem co to ma do rzeczy. Cerę mam białą a nie śniadą ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2017-03-25 11:48:20 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

"Z uśmiechem i przekorą podziękowałem za ten ironiczny komplement."

myslal ze jestes rumunem nie ma w tym nic zlosliwego ani ironicznego anglicy nie rozrozniaja na pewno naszych jezykow wiec skad mial wiedziec

to raczej my mamy jakies skrzywione wyobrazenie tego jak wyglada rumun

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #7 Ocena: 0

2017-03-25 12:02:49 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-03-25 11:48:20, cris82 napisał(a):
"Z uśmiechem i przekorą podziękowałem za ten ironiczny komplement."

myslal ze jestes rumunem nie ma w tym nic zlosliwego ani ironicznego anglicy nie rozrozniaja na pewno naszych jezykow wiec skad mial wiedziec

to raczej my mamy jakies skrzywione wyobrazenie tego jak wyglada rumun


Ja wiem że Anglicy nie rozróżniają języków. Zresztą statystyki nie kłamią. Tylko 3 procent z nich zna języki inne niż swój własny. Druga sprawa to taka że są Rumuni cygańscy czy BUłgarzy cygańscy. Oni jednak mają inną cere. A ponadto miss May stwierdziła ostatnio że, cytuje z pamięci "jeżeli nie wyjdziemy z uni to przez następne 2 lata przyjedzie do nas pół Rumuni i Bułgarii". Pod czym się akurat podpisuje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tenoch

Post #8 Ocena: +1

2017-03-25 12:19:24 (7 lat temu)

tenoch

Posty: 171

Mężczyzna

Z nami od: 06-01-2013

Skąd: Cornwall

Dobrze, że przynajmniej ty odróżniasz Romów od Rumunów i pannę od mężatki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #9 Ocena: -1

2017-03-25 12:41:40 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-03-25 12:19:24, tenoch napisał(a):
Dobrze, że przynajmniej ty odróżniasz Romów od Rumunów i pannę od mężatki.

No skoro ty masz z tym problem to twoja brożka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2017-03-25 13:14:03 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-03-25 11:48:20, cris82 napisał(a):
myslal ze jestes rumunem nie ma w tym nic zlosliwego ani ironicznego anglicy nie rozrozniaja na pewno naszych jezykow wiec skad mial wiedziec

Ostatnio kolega w czasie lunchu zapytal sie czy Ci przy stoliku obok to moi krajanie. To byli chyba Wegrzy, a moze Rumuni, nie ma pojecia jak brzmi rumunski. Takze miejscowi nie odrozniaja jezykow, nie ma sie co przejmowac pytaniem o pochodzenie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 18 z 193 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 17 | 18 | 19 ... 191 | 192 | 193 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,