MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Vellamo

Post #1 Ocena: 0

2017-01-03 11:58:10 (7 lat temu)

Vellamo

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 03-01-2017

Skąd: Dewsbury

Witam
Nazywam sie Ania i mam taka oto sytuacje. Do Angli przyjezdzam juz od okolo 10 lat. Na poczatku jako nastolatka odwiedzalam siostre w czasie wakcji, potem, jako studentka, takze sobie dorabialam w roznych fabrykach. Dwa razy zdarzylo mi sie tez zostac tu na pol roku i pracowac dluzej. Ale nigdy nie byl to wyjazd na stale.
Teraz skonczylam juz studia (licencjat z turystyki) i mam tu wiekszosc rodziny, wiec probuje osiedlic sie tutaj na dluzej.
Nie wiem jak to wyjdzie. Od razu po przyjezdzie znalazlam prace w firmie, w ktorej juz kiedys pracowalam. Mialam z nia dobre wspomnienia, poza tym tylko, ze zawsze trudno mi bylo wyrobic tam norme i zapobiec bledom. Bo to ot takie pickowanie kartek. Staralam sie jednak, bo jak na warunki warehousowe to bardzo fajna praca. Niestety dzis nmnie wlasnie zwolnili. Wiem ze po prostu praca na naprawde szybki czas (normy to tam na prawde prawie nikt nie wyrabial, szczegolnie na dziale na ktory mnie wyslali) i przedewszystkim z liczbami, to dla mnie, dyslkektyka, jak gwozdz do trumny. Poprostu wiedzialam ze to musialo sie tak skonczyc niestety, mimo ze naprawde sie staralam.
Tymczasem musze myslec co dalej. Jesli trzeba to oczywiscie pojde dalej do agencji szukac podobnych prac "fizycznych", ale tak szczerze mowiac to juz tyle czasu przepracowalam w takich miejscach, ze juz mam po prostu dosc. Chcialabym robic cos innego. Ale tu pojawiaja sie kolejne przeszkody. Po pierwsze nie mieszkam w Londynie, a na polnocy Angli, a tu rynek jest duzo bardziej ograniczony. Po drugie moj angielski... no jest dobry. Potrafie sie dogadac, nie wiem zamowic taksowke, zalatwic cos prostego w banku. Ale niestety daleko mi jeszcze do perfekcji, a wiec prace zwiazane ze strikte mowieniem, czy dokuentacja, jak np. call center, odbieranie telefonow, bycie menagerem jakiegos sklepu itp.niestety odpadaja. Myslalam o roli zwyklego sprzedawcy w sklepie, bo no mam krotkie w tym doswiadczenie z Polski, ale do tego tez nie wiem, czy mam wystarczajacy angielski. Tak samo w turystyce ktora jest przeciez moim wyuczonym zawodem. Zwlaszcza ze jestem osoba niesmiala. Myslalam tez opracy w jakiejsc gazecie, bo lubie pisac, ale tu dochodza takze problemy z serii wymaganego wykrztalcenia. Wreszcie moze opiekunka. Bycie opiekunem dzieci, lub osob starszych to duza odpowiedzialnosc, ale byc moze bylabym w stanie sie jej podjac. Choc sama nie wiem. Zaleznie od warunkow pewnie. Najchetniej jednak zajelabym sie samym domem, albo zwierzetami. Tylko nie wiem gdzie najlepiej takich ofert szukac.
I w ogole co powinnam zrobic? Siedziec dalej w tych fabrykach, czy sprobowac czegos innego? Ale jak i gdzie z moja niesmialoscia, angielskim i jeszcze na takiej prowincji. Moze gdzies wsrod polakow po prostu?
Pomozcie!
(Przepraszam za brak polskich liter i ewentualne bledy)

[ Ostatnio edytowany przez: Vellamo 03-01-2017 12:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-01-03 13:46:48 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Vellamo

Post #3 Ocena: 0

2017-01-03 14:26:44 (7 lat temu)

Vellamo

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 03-01-2017

Skąd: Dewsbury

Ale wlasnie nie wiem gdzie takich prac szukac za bardzo. Bodo fabryki to iwadomo idziesz do agencji i tyle. A internent, noc oz nie znajduje mi za wiele ofert z mojej okolicy. Albo nie umiem szukac. Dlatego tu pisze. No a w banku, to tylko takie proste rzeczy, jak wyplacenie kasy, czy wyrobienie nowej karty. I to nie jest swobodny angielski. Z jezykiem mam kontakt i tak caly czas bedac tutaj, zwlaszcza ze moj szwagier jest anglikiem. No nie wiem... Nie znacie jakichs stron z aktualnymi ofertami polakow, albo z ofertami takze angielskimi, ale nie dotyczacymi Londynu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-01-03 14:36:35 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2017-01-03 15:08:03 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Nie ma się co oszukiwać, skoro nie znasz angielskiego i nie masz żadnego sensownego zawodu to jesteś skazana na pracę w fabryce. Bez języka do szkoły czy na kurs też nie ma się co pchać. Możesz także wrócić do Polski i czymś się zająć, może sprzedawanie wycieczek skoro jesteś po turystyce?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mieszko

Post #6 Ocena: 0

2017-01-03 15:57:11 (7 lat temu)

Mieszko

Posty: 1536

Kobieta

Z nami od: 16-07-2009

Skąd: Hastings

Cytat:

2017-01-03 11:58:10, Vellamo napisał(a):
. Po drugie moj angielski... no jest dobry. Potrafie sie dogadac, nie wiem zamowic taksowke, zalatwic cos prostego w banku. Ale niestety daleko mi jeszcze do perfekcji, a wiec prace zwiazane ze strikte mowieniem, czy dokuentacja, jak np. call center, odbieranie telefonow, bycie menagerem jakiegos sklepu itp.niestety odpadaja.


[ Ostatnio edytowany przez: <i>Vellamo</i> 03-01-2017 12:04 ][/edit]


To jak chcesz pisać w gazecie? Po co praca wśród Polaków, naprwdę nie chcesz podszlifować angielskiego? Bo chyba od tego trzeba by zacząć - po co się ograniczać szukając pracy w środowisku polsko języcznym? Łap na razie jakąś pracę i inwestuj w angielski, a będzie potem łatwiej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Iwanka1

Post #7 Ocena: 0

2017-01-03 16:47:07 (7 lat temu)

Iwanka1

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 09-05-2012

Skąd: Leeds

Droga Aniu, w twojej sytuacji najbardziej polecam ci zostanie kelnerka! serio uwierz mi ze dla mlodej - zwlaszcza niesmialej osoby, ktora powinna pracowac nad swoim angielskim to najlepsze wyjscie.
Mnie kelnerowanie wlasnie wyleczylo z chorobliwej niesmialosci. Myslalam ze taka juz jestem, okazalo sie ze jednak nie I ze przy tego rodzaju kontakcie z ludzmi otworzylam sie I wyluzowalam.
kolejny plus to zarobki - zaplaca ci pewnie minimalna ale jesli szef nie zabiera napiwkow to zarobisz naprawde fajne pieniadze, sporo wiecej niz w jakims warehousie.
O szansie na poprawe jezyka nie wspomne, a uwierz, jednoczesnie jest to taka praca w ktorej wcale nie trzeba szczebiotac plynnym jezykiem. Nauczysz sie dobrze menu na pamiec (w kazdej tego typu pracy od tego najlepiej zaczac) I zobaczysz ze nikt nie bedzie z toba prowadzil skomplikowanych konwersacji o polityce ale jednoczesnie bedziesz caly dzien wyeksponowana na jezyk.
Kolejny plus - bedziesz otoczona mlodymi fajnymi ludzmi, pewnie studentami, wiec bedziesz miala szanse poznac nowych znajomych, wyrwac sie z tego dolujacego fabrycznego srodowiska.
Naprawde zalet moglabym mnozyc.
Mieszkasz w Dewsbury, przejedz sie wiec do Leeds z cv, sprobuj w roznych knajpkach, restauracjach. Konkurencja napewno jest bo studentow duzo ale rotacja tez spora wiec trzymam kciuki a jesli nie to to zdecydowanie jako sprzedawca w sklepie. Tu znow, nie bedziesz koniecznie musiala dyskutowac z kilentami jesli obawiasz sie o jezyk ale jednak bedziesz otoczona ludzmi I rozmowami wiec wyeksponowana na jezyk o wiele bardziej niz w fabryce.
Tu polecam znow Leeds I rundke po sklepach ze swoim cv.
Uwazam ze te dwie opcje w twojej sytuacji to najlepsze wyjscie.
W miedzyczasie podreperujesz swoj Angielski, zdobedziesz jakies nowe znajomosci, odlozysz moze jakis grosz, nabierzesz pewnosci siebie, zastanowisz sie co dalej I za jakis czas mozesz juz rozgladac sie za czyms lepszym z zupelnie innym samopoczuciem.
Naprawde dasz rade! wierze w ciebie, tylko koniecznie wyrwij sie z fabryki! mloda - tylko do ludzi, fabryka cie wciagnie, pochlonie I zdoluje, pozbawi wiary w siebie. niczego sie tam nie nauczysz.
pozdrawiam I trzymam kciuki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #8 Ocena: 0

2017-01-03 17:11:37 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Calkiem sensowne propozycje od Iwanki :)
I bez przesady z tym ograniczeniem rynku pracy na polnocy, nie jest tak zle.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 03-01-2017 17:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Vellamo

Post #9 Ocena: 0

2017-01-03 18:51:39 (7 lat temu)

Vellamo

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 03-01-2017

Skąd: Dewsbury

Dziekuje wan wszystkim za rady. O moj angielski sie nie martwcie. Szlifuje go codziennie rozmawiajac z mnustwem ludzi przez internet. Pozatym dopiero co skonczylam studia, a tam tez uczylam sie jezyka. Mielismy duzo speakingu przed cala grupa, takze na razie mysle przede wszystki o pracy ktora nie bedzie dla mnie za bardzo stresujaca. Kiedys nawet praca w takich fabrykach, gdzie prawie wogle nie musisz sie odzywac byla dla mnie strasznym stresem. Dzis juz nie, ale inne rzeczy nadal sa dla mnie stresujace. Na prace kelnerki... wiem ze to w moim przypadku jest pomocne, wiele ludzi mi to mowilo... ale nie mialam odwagi nawet w Polsce a co dopiero tu. Pozatym nie mam auta, a ostatnie 2 miesiace przepracowalam na wieczornej zmianie i jednak wolalabym miec juz te popoludnia wolne. Bo tak to nic nie moge zrobic. Wiec kelnerka nie bardzo...
W kazdym razie zaczne przedewszystkim od robienia cv, bo do agencji nie bylo mi potrzebne.
Bardzo prosze jak uslyszycie o jakims ogloszeniu w okregu Leeds, Dewsbury, Wakefield, Huddersfield dajcie mi znac. Tylko jak mowie nie mam auta i prawka, wiec wszedzie autobusami dojezdzam. Szkoda, bo chetnie zostalabym kurierka...

[ Ostatnio edytowany przez: Vellamo 03-01-2017 19:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #10 Ocena: 0

2017-01-03 19:06:46 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

No to co w koncu chcesz robic? Nie chcesz byc kelnerka, w porzadku, ale na jakie ogloszenie odpowiedzialabys?
&re=134&setype=2&tjt=shop+assistant&where=dewsbury&q=" target="_blank">https://jobsearch.direct.gov.uk/JobSearch/PowerSearch.aspx?rad=20&rad_units=miles&pp=25&sort=rv.dt.di&vw=b&re=134&setype=2&tjt=shop+assistant&where=dewsbury&q=Moze to?

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 03-01-2017 19:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,