MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Założenie NIN zaraz po przyjeździe do UK.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 25

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

robertcb2

Post #1 Ocena: 0

2016-12-18 20:09:20 (7 lat temu)

robertcb2

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2016

Skąd: londyn

Za kilka dni przyjeżdżam do UK.
Od razu będę chciał zadzwonić i umówić się w sprawie wyrobienia NIN (jeszcze tego samego dnia).
Z tego co wiem, nie mogę tego zrobić z Polski, musze być już w UK.
Czy oni sprawdzają jakoś kiedy się przyjechało (np mają dane z odprawy paszportowej) , czy można podac jaką się chcę datę przybycia do UK?
Czy mogę ubiegać się o NIN już w dniu przyjazdu? (jest to dzień roboczy, a będę rano).
Jakie dane przygotować do podania w trakcie pierwszej rozmowy telefonicznej?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zwirska

Post #2 Ocena: 0

2016-12-18 20:34:36 (7 lat temu)

Zwirska

Posty: n/a

Konto usunięte

A ten NIN to co to jest twoim zdaniem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Radarman

Post #3 Ocena: 0

2016-12-18 21:26:05 (7 lat temu)

Radarman

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2014

Skąd: Bedford

Cytat:

2016-12-18 20:34:36, Zwirska napisał(a):
A ten NIN to co to jest twoim zdaniem?


National Insurance Number


Cytat:

2016-12-18 20:09:20, robertcb2 napisał(a):
Za kilka dni przyjeżdżam do UK.
Od razu będę chciał zadzwonić i umówić się w sprawie wyrobienia NIN (jeszcze tego samego dnia).
Z tego co wiem, nie mogę tego zrobić z Polski, musze być już w UK.
Czy oni sprawdzają jakoś kiedy się przyjechało (np mają dane z odprawy paszportowej) , czy można podac jaką się chcę datę przybycia do UK?
Czy mogę ubiegać się o NIN już w dniu przyjazdu? (jest to dzień roboczy, a będę rano).
Jakie dane przygotować do podania w trakcie pierwszej rozmowy telefonicznej?


Robert,
Z NIN to nie takie "hop śup". To potrwa z 1-2 miesiące.

Ta pierwsza rozmowa to tak naprawdę to tylko zgłoszenie chęci uzyskania NIN. Bedą potrzebowali Twojego adresu w UK na który przyjdzie list z wezwaniem na interview. I tam dopiero w obecności urzędnika złożysz podanie o NIN.

Podanie wcześniejszej daty przyjazdu nic Ci nie da, bo i tak nic nie przyspieszysz.

Więcej info tutaj: https://www.gov.uk/apply-national-insurance-number

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2016-12-18 22:08:45 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mozesz umowic sie wczesniej, jak wiesz gdzie bedziesz mieszkac. Po prostu podasz ten adres jako aktualny i tyle. Nikt nie sprawdza kiedy faktycznie przyjechales, mogles tu mieszkac bez tego numeru i nie mialoby to znaczenia.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #5 Ocena: 0

2016-12-18 23:56:08 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Trochę ponad rok temu moja siostra chciała przyjechać na parę miesięcy coś dorobić. Zadzwoniłem na infolinię i powiedziałem zgodnie z prawdą że chcę ją umówić na spotkanie za dwa tygodnie bo wtedy przyjedzie. Powiedziano mi że nie mogą umówić i że będą mogli umówić jak już będzie w UK. Więc rozłączyłem się i zadzwoiłem jeszcze raz, rozmowa z innym konsultantnem. Powiedziałem że siostra jest w anglii i chciała by się umówić na spotkanie na nadanie NIN. Podałem datę kiedy by jej pasowało podjechać.

Wyszło tak że w niedzielę przyleciała, a w poniedziałek miała spotkanie w sprawie nadania NIN. Zrób tak samo.

Poza tym pamiętaj że bez tego numeru można pracować. Piszę to, ponieważ krążą w internecie jakieś błędne informacje że najpierw trzeba wyrobić ten numer a dopiero później można szukać pracy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

robertcb3

Post #6 Ocena: 0

2016-12-22 13:14:00 (7 lat temu)

robertcb3

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 22-12-2016

Skąd: Londyn

Dzięki za odpowiedzi.

Też tak mi się udało, wczoraj przyjechałem i zadzwoniłem, a dziś mialem spotkanie o NIN.
Ma przyjść listem w ciągu miesiaca, i pytanie - cy to jest list zwykły który bedzie wrzucony do skrzynki, czy polecony ktory moge tylko ja odebrac?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2016-12-22 13:29:29 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nika410

Post #8 Ocena: 0

2017-05-16 16:44:12 (7 lat temu)

nika410

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 16-05-2017

Skąd: Londyn

Witam, w najbliższym czasie planuje przeprowadzić się do Londynu i wiem ze jedną z pierwszych rzeczy jakie muszę załatwić jest numer NIN. Ostatnio przeczytałam w internecie, że przez gwałtowny napływ imigrantów na wyspy oczekiwanie na nadanie numeru NIN wydłużyło się nawet do 6 miesięcy, czy to prawda? Posiada ktoś info na ten temat?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #9 Ocena: 0

2017-05-16 18:51:54 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Jak przyjedziesz, będziesz się martwić - nie wiem jaki jest aktualnie czas oczekiwania, ale póki co nie słyszałem by brak NINu był przeszkodą w podjęciu pracy.
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2017-05-17 00:15:37 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-05-16 16:44:12, nika410 napisał(a):
Witam, w najbliższym czasie planuje przeprowadzić się do Londynu i wiem ze jedną z pierwszych rzeczy jakie muszę załatwić jest numer NIN. Ostatnio przeczytałam w internecie, że przez gwałtowny napływ imigrantów na wyspy oczekiwanie na nadanie numeru NIN wydłużyło się nawet do 6 miesięcy, czy to prawda? Posiada ktoś info na ten temat?


Ponoc Polacy juz wyczerpali swoja pule numerow, musisz czekac do 2018 na nowe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,