MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Varacolaci

Post #1 Ocena: 0

2016-05-09 16:05:27 (8 lat temu)

Varacolaci

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2016

Skąd: Londyn

Witam, w chwili obecnej znajduję się jeszcze w Polsce ale w przeciągu kilku dni będę już w Londynie (jedyna dobra zmiana w ciagu ostatnich miesięcy). Oto problem z jakim się do was zwracam.

Zaraz po przyjeździe pragnę zacząć swój small business związany z gastronomią. Domowa produkcja a następnie sprzedaż gotowego jedzenia w miejscach pracy oraz door to door z nasawieniem na rozwój ( posiadam zabezpieczenie finansowe, czekajace na mnie mieszkanie oraz umiejętności, i nie - to nie pierogi). Nie wiem tylko jak wygląda sytuacja z numerem NIN dla nowo przybylej osoby pragnacej założyć działalność, lepiej LTD czy self employed? Czy będe miał problem z uzyskaniem NINu i czy ktoś działający już w gastronomii wie jakich potrzebuje pozwoleń/licencji/uprawnień/pieczątek aby móc legalnie sprzedawać jedzenie?

Z góry dzięki za konkretną odpowiedż :) Bardzo istotne będą komentarze osób które były w podobnej sytuacji.

Jeśli jesteś osobą uważającą że najlepsze co może spotkać człowieka to praca dla kogos lub typowo polska filozofia "ja tego nie widze". możesz śmiało ominąć temat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: +1

2016-05-09 16:13:41 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Do limited nie jest Ci potrzebny NI dopoki nie zaczniesz wyplacac sobie pensji, a i wtedy poradzisz sobie bez niego.

Pewnie SE lepsze, nie znam sie na gastronomi.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LondonCalling

Post #3 Ocena: +1

2016-05-09 18:50:20 (8 lat temu)

LondonCalling

Posty: 112

Kobieta

Z nami od: 27-10-2012

Skąd: London

Oczywiscie trzeba miec licencje w kazym kraju, jezeli chcesz pracowac w gastronomii.
Poczytaj tu:
https://www.gov.uk/food-business-registration
Jezyli chodzi o forme prawna,z mojego punktu widzenia, zacznij od prostszej: SE

Pozdrawiam i powodzenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Varacolaci

Post #4 Ocena: 0

2016-05-09 22:28:06 (8 lat temu)

Varacolaci

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2016

Skąd: Londyn

Dzięki serdeczne, ta strona będzie pomocna :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,