MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Szukam pracy jako programista. Prośba o wskazówki.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 32

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

radioidea

Post #1 Ocena: 0

2016-04-21 16:01:55 (8 lat temu)

radioidea

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: NotInUK

Nie mieszkam w UK, ale mogę się przeprowadzić w kilka dni, jeśli tylko dostanę pracę. Proszę o wskazówki.

CV:
-jaki dać adres? (do tej pory wpadłem na pomysł "Outside UK. Can relocate in couple days)
-jaki telefon? Nie mam telefonu UK, więc podaję w CV skype i tak rekrutacja na stanowiska IT odbywa się często zdalnie.

Skąd mam wiedzieć, czy po przylocie do UK, pracodawca się nie wymiga i nie powie "nie zatrudnialiśmy pana".

Co z językiem angielskim? Używam go całe życie w sumie niewiele, mam 27 lat^^, ale tylko w piśmie (maile i konwersacje skype) lub podczas czytania dokumentacji technicznej. Niby mam poziom B2 ze studiów, ale gdy próbuję coś mówić, brzmię jak hindus lub pijany ruski.
Rozumiem co się do mnie mówi, oglądam filmy bez napisów, generalnie jest ok. Problem, czy bym się dogadał z kimś na żywo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Heloiza

Post #2 Ocena: 0

2016-04-21 16:10:40 (8 lat temu)

Heloiza

Posty: 91

Kobieta

Z nami od: 14-05-2015

Skąd: MK

Lepiej mieć adres i tel w UK.
Pierwsze pytanie jakie pracodawca zadał mojemu mężowi było czy jest na miejscu w UK.
Nie wiem co by było gdyby nie był ;D, no ale był.
Może to pytanie związane było z tym, że został zaproszony na rozmowę na następny dzień. Pracę zaoferowano na drugiej rozmowie, która odbyła się 3 dni po pierwszej.
Programiści szybko znajdują pracę.
Mąż poprzeglądał oferty, wysłał CV koło południa, oddzwonili po 3 godzinach, zaprosili na rozmowę na następny dzień, a w następnym tygodniu siedział już w biurze.

A z jęz. ang to mają wyrozumiałość ;) Jak jesteś cennym nabytkiem to nawet dziki akcent im nie przeszkadza i jakieś braki w słownictwie o ile umiesz mówić na tyle, że się dogadasz, jak nie tak to inaczej ale żebyś umiał wytłumaczyć.

[ Ostatnio edytowany przez: Heloiza 21-04-2016 16:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

o0o0o0o

Post #3 Ocena: 0

2016-04-21 16:10:48 (8 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Szukasz pracy jako programista? Dziwne, normalnie to praca szuka programisty ;)

Do rzeczy, zobacz sobie wzory angielskich CV, telefon podajesz Polski z przedrostkiem +48, w IT w UK jest calkowicie normalne ze ludzie sa z poza UK. Wyslij CV na cwjobs i indeed i jak masz odpowiednie skille i doswiadczenie rekruterzy sami sie odezwa.

Co do angielskiego, rekruter zadzwoni i sam Cie zweryfikuje. B2 moze styknie, napewno na miejscu sie douczysz ale zajmie to troche czasu.

Jak przejdziesz rekrutacje to wysla ci konktrakt do podpisania wiec masz pewnosc ze masz robote. Jezeli masz czym negocjowac to mozesz sie wystarac o pakiet relokacyjny, zeby Ci zalatwili mieszkanie na pierwszy miesiac. Na miejscu ogarniesz NIN i bank. Warto probowac do duzych firm bo moga sponsorowac pracownikow nawet z poza EU i dzieki temu mozna szybciej sie zainstalowac na miejscu.

Szukaj z Polski i negocjuj dobre warunki, da sie. Jestem tu od dwuch miesiecy i jestesmy w tym samym wieku ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AndrzejW

Post #4 Ocena: 0

2016-04-21 17:05:53 (8 lat temu)

AndrzejW

Posty: 1064

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2007

Skąd: Grays

Jak już napisano w CV daj po prostu polski telefon. Rekruterzy Cię wydzwonią i umówią Cię na phone screen - interview przez telefon.
Potem możliwe, że bedą chcieli zobaczyć Cię osobiście. Mogą, ale nie muszą zwrócić koszty przejazdu.

Tak przy okazji:
"Outside UK. Can relocate in couple days"
jak już to "Can relocate in of couple days". Weź pod uwagę, źe w UK couple jest tłumaczone jako dokładnie 2 .
Ja bym napisał "Available on short notice"

[ Ostatnio edytowany przez: AndrzejW 21-04-2016 17:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lamargo

Post #5 Ocena: 0

2016-04-21 17:09:09 (8 lat temu)

lamargo

Posty: 226

Kobieta

Z nami od: 12-06-2013

Skąd: Bath

Potwierdzam, da sie. jestem tu trzy lata, prace znalazlam z Polski, moj angielski byl straszny ale obronilo mnie doswiadczenie i portfolio (dwa lata pozniej zdalam IELTS na 7.5). No i pewnie tez to ze powiedzialam ze przeprowadzka do UK zajmie mi max 2 tygodnie.

Numer tel. mialam polski. Dzwonili glownie rekruterzy rekrutujacy do duzych firm. Wiedzialam ze sie nie wycofaja bo podpisalam umowe bedac jeszcze w Polsce.

Specjalistow wcale nie ma tu tak duzo a zwlaszcza dobrych specjalistow, sa doceniani i dobrze oplacani. Ja pracuje jako grafik :)

powodzenia i trzymam kciuki :)

Edit: ja mialam napisane na CV "Ready to relocate"

[ Ostatnio edytowany przez: lamargo 21-04-2016 17:10 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

radioidea

Post #6 Ocena: 0

2016-04-21 17:11:02 (8 lat temu)

radioidea

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: NotInUK

Cytat:

2016-04-21 17:05:53, AndrzejW napisał(a):
Jak już napisano w CV daj po prostu polski telefon. Rekruterzy Cię wydzwonią i umówią Cię na phone screen - interview przez telefon.
Potem możliwe, że bedą chcieli zobaczyć Cię osobiście. Mogą, ale nie muszą zwrócić koszty przejazdu.

Tak przy okazji:
"Outside UK. Can relocate in couple days"
jak już to "Can relocate in of couple days". Weź pod uwagę, źe w UK couple jest tłumaczone jako dokładnie 2 .
Ja bym napisał "Available on short notice"



Jak mówiłem, mój angielski jest partyzancki. Bez problemu zrozumiem skomplikowaną dokumentację techniczną, np. klasy w Android SDK, ale już z zamówieniem makaronu sobie nie poradzę. Mieszkanie powinienem wynająć bez problemu, I want to rent a flat umiem powiedzieć.
Co ciekawe, rozmawiam na co dzień tekstowo z Hindusami, Arabami, Rosjanami, etc. wszystko po angielsku przez skype i jakoś problemu z pisaniem nie mam. Jeśli chodzi o język mówiony, dostęp do odpowiedniej szufladki w mózgu jest spowolniony.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radioidea

Post #7 Ocena: 0

2016-04-21 17:33:02 (8 lat temu)

radioidea

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: NotInUK

Cytat:

2016-04-21 17:09:09, lamargo napisał(a):
Potwierdzam, da sie. jestem tu trzy lata, prace znalazlam z Polski, moj angielski byl straszny ale obronilo mnie doswiadczenie i portfolio (dwa lata pozniej zdalam IELTS na 7.5). No i pewnie tez to ze powiedzialam ze przeprowadzka do UK zajmie mi max 2 tygodnie.

Numer tel. mialam polski. Dzwonili glownie rekruterzy rekrutujacy do duzych firm. Wiedzialam ze sie nie wycofaja bo podpisalam umowe bedac jeszcze w Polsce.

Specjalistow wcale nie ma tu tak duzo a zwlaszcza dobrych specjalistow, sa doceniani i dobrze oplacani. Ja pracuje jako grafik :)

powodzenia i trzymam kciuki :)

Edit: ja mialam napisane na CV "Ready to relocate"

[ Ostatnio edytowany przez: <i>lamargo</i> 21-04-2016 17:10 ]





Chciałbym zapytać, jak wyglądało podpisanie umowy, będąc w Polsce? Bez NIN?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2016-04-21 18:23:46 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Przejrzyj watki w 'Jade do UK', wiele formalnosci powinno sie wyjasnic.
Nim wystartujesz z aplikacjami, moze warto zainwestowac w pare spotkan z native speaker na konwersacje?
Adresu nie podajesz, obawy przed wycofaniem sie pracodawcy rozwiazuje przyjazd na spotkanie, na dwa - trzy dni, podpisanie umowy i po paru dniach relokacja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radioidea

Post #9 Ocena: 0

2016-04-21 18:40:06 (8 lat temu)

radioidea

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: NotInUK

Cytat:

2016-04-21 18:23:46, karjo1 napisał(a):
Przejrzyj watki w 'Jade do UK', wiele formalnosci powinno sie wyjasnic.
Nim wystartujesz z aplikacjami, moze warto zainwestowac w pare spotkan z native speaker na konwersacje?
Adresu nie podajesz, obawy przed wycofaniem sie pracodawcy rozwiazuje przyjazd na spotkanie, na dwa - trzy dni, podpisanie umowy i po paru dniach relokacja.


Inwestycja w native speakera nie wchodzi w grę. Po prostu wpadłem w tarapaty finansowe z własnej głupoty i praca za granicą to jedyna metoda by się z tego wydobyć. Nie chcę zbierać ogórków, jeśli zajmowałem się IT przez wiele lat.
Prowadziłem własną firmę, teraz mnie ona pogrąża na 2 metry pod ziemię. W zasadzie będę miał tylko na wyjazd do UK na miesiąc i to wszystko, jak się tam wyłożę i pracy nie dostanę, mogę skakać z mostu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2016-04-21 18:45:22 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

No coz, nawet jesli praca przy tasmie na wybrniecie z dlugow, to lepsza niz 'skakanie z mostu'.
Poza tym w Pl programistow tez szukaja, moze to by bylo wyjsciem na chwile, potem, z lepszym przygotowaniem proba startu w UK?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,