MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak zostać elektrykiem

« poprzednia strona

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 6 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Pijanos

Post #1 Ocena: 0

2019-10-14 04:48:37 (5 lat temu)

Pijanos

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 22-09-2019

Skąd: Folkeston

Witam,

Odgrzewam kotleta i z gory przepraszam mam kilka pytan, moze jest tu osoba ktora wykonuje zawod elektryka w UK.

Skonczylem technikum elektroniczne w Polsce - wyslalem a raczej zaaplikowalem o porownanie moich swiadectw przez NARIC.
Dalej czekam nie wiem do jakiego lvlu to porownaja, mam nadzieje ze NVQ lvl2 ale mimo wszystko kupie ksiazki i bede sie przygotowywac do kursu na LVL3, zgodnie z tutejszym prawem musze i tak zdac egazmin na nvq lvl2.

Jakie jeszcze kursy warto zrobic zeby zostac elektrykiem ktory bedzie wykonywac prace w prywatnych domach i na wiekszych budowach?

Z tego co piszecie i co sie dowiedzialem 18 edycja to naprawde na samym koncu - dzwonilem do szkoly i mowili zupelnie co innego, ze to wlasnie wstep :-o:-o i juz nie wiem jak to wkoncu jest...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2019-10-14 16:32:47 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Wejdź na Facebooka , grupy typu budowlańcy w UK i tam zapytaj , więcej osób po fachu , więcej odpowiedzi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #3 Ocena: 0

2019-10-14 19:40:08 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3057

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Akurat jestem "na czasie" :)
Jak chcesz robic budowy, magazyny itd to przede wszystkim ESC card ( bez tego na zadna nie wejdziesz), IPAF/PASMA (przed tym musisz zrobic forklift), Asbestos Awareness (to robisz on-line, musisz miec zeby pracowac w budynkach wybudowanych przed 2000r). Dobrze sobie zrobic Manual Handling (tez on-line)i podstawowy DBS (prosta aplikacja on-line). Poczekaj, co ci uzna NACRIC, znam chlopaka ,kt po technikum electrycznym i praktykach zawodowych uznali NVQ- ale ty elektroniczne konczyles, wiec to zalezy od wymiaru godzin "elektrycznych" jakie miales i typu zajec. Chociaz Level 3 Electrical Installation powinni ci zaliczyc. NVQ sie nie zdaje, zeby je robic musisz pracowac. Po prostu polega to na wykonywaniu okreslonych zadan, gromadzeniu dokumentacji i 3 wizytach prowdzacegow w Twoim miejscu pracy. Trudnosc tu polega na tym, ze liczba okreslonych prac, kt musisz wykonac jest dosc rozpieta i niestety czasami moze byc tak, ze przez dluzszy czas nie bedziesz po prostu robil tego, co Ci akurat potrzeba do NVQ.
18 Edition to przy okazji, nie przyda Ci sie raczej nigdzie dopoki nie jestes "approved electrician". Zreszta to jest jedno z wymagan do NVQ. I faktycznie pozapisuj sie do roznych grup elektrycznych, na fora a itd.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,