MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wypowiedzenie z pracy, okres wypowiedzenia.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 6 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

elemelek

Post #1 Ocena: 0

2018-06-04 14:41:20 (6 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Jako kierowca hgv nie obowiazuje mnie przepis 48h.

Jestem juz po rozmowie, bede musial zaplacic za wynajecie kierowcy z agencji na 3 tyg. Tak mi powiedzieli na spotkaniu.

Odchodze w ten piatek czyli po 8 dniach wypowiedzenia. 3 tyg za szybko.

[ Ostatnio edytowany przez: elemelek 04-06-2018 15:37 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2018-06-04 14:59:57 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie znam warunków Twojego kontraktu, ale jaki tenże kontrakt nie jest nie może łamać Twoich podstawowych praw. W ogóle korespondencje czy decyzje z HR przyjmuj jedynie w formie pisemnej, nic na rozmowę ustną/telefoniczną... .

Dla mnie to ma znamiona "modern slavery", co jest prawnie ścigane i chyba Twój pracodawca się rozpędził, ale... odczekaj. W takim wypadku czas działa na Twoją korzyść - niech pracodawca "rozwinie skrzydła" wychodząc z założenia, że na Polaku można...

https://www.antislavery.org/slavery-today/slavery-uk/#

Ps.
Aha, ważna uwaga w ogóle. NIE MASZ ZNAJOMYCH W HR. Tak? To zapamiętaj. Ktokolwiek to nie jest, to zostanie w tej firmie i stąd będzie działał na korzyść kompanii. Niczego nie mów, nie wyjawiaj swoich osobistych planów. To będzie zawsze użyte przeciwko Tobie i Twojej Rodzinie.
Chociaż obawiam się, że już zdążyłeś się zwierzyć i stąd pracodawca zna szczegóły Twojego odejścia.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 04-06-2018 15:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elemelek

Post #3 Ocena: 0

2018-06-04 15:34:06 (6 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Znajoma z HR, ale pracuje w innych firmach, nigdy nie pracowala w mojej.

Poczytam, dziekuje bardzo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #4 Ocena: 0

2018-06-04 15:35:44 (6 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-06-04 14:41:20, elemelek napisał(a):
Jako kierowca hgv nie obowiazuje mnie przepis 48h.

Jestem juz po rozmowie, bede musial zaplacic za wynajecie kierowcy z agencji na 3 tyg. Tak mi powiedzieli na spotkaniu.




Co to za firma? *DONT_KNOW*

Przecież to jakiś żart to co Ci powiedzieli.

Zdajesz sobie sprawę ile kosztuje wynajęcie kierowcy z agencji na 3 tygodnie?
Policz sobie swoje godziny z trzech tygodni razy £20-25. Lekko licząc dwie Twoje pełne wypłaty miesięczne na kontrakcie.
Proponuje Ci się przemęczyć u niech przez te dwa tygodnie wypowiedzenia.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elemelek

Post #5 Ocena: 0

2018-06-04 15:39:16 (6 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Oni policzyli to tak, ja 500 na tydzien, agencja 700 na tydzien, wiec 200 roznicy x 3 tygodnie.

[ Ostatnio edytowany przez: elemelek 04-06-2018 15:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #6 Ocena: 0

2018-06-04 15:45:05 (6 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

No to luz. Ale jest tu jakieś oszustwo. Kierowca z agencji na nocce zarabia średnio £13. Ja przynajmniej za mniej nie jeździłem. Do tego agencja musi zarobić. Kolega, który w takiej pracuje mówił mi, ze oni biorą £21. Ale to zależy od firmy.

Zakładając, ze pracujesz 50 godzin choć wiadomo, ze więcej to już jest £650. Przy 60 godzinach już jest £780. A gdzie zarobki agencji?

Jeśli jednak będą chcieli „tylko” te £700 to jak łatwo policzyć miesiąc pracujesz za darmo. Warto? Chyba lepiej się przemęczyć.

Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elemelek

Post #7 Ocena: 0

2018-06-04 15:47:29 (6 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Jezeli zostane, moja narzeczona traci prace. Ja to zglaszalem prawie rok temu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2018-06-04 15:48:35 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Właśnie dlatego jest to modern slavery. Żadan pracodawca nie może nikogo siłą, zastraszaniem....zmusić do pracy. W sytuacji, gdy pracownik raportował uprzednio konieczność zmian.

Elemelek...nie daj się zwariować! Mogą Ci policzyć w ogóle stawkę z kosmosu...co to ma być? Trzeci Świat? Matrix, to mało powiedziane. Zmieniaj prace dla siebie i dla Rodziny. Idiotów zgłaszaj, jak będą Cię próbowali straszyć.

W związkach nie jesteś jak się domyślam. Są organizacje powołane do takich spraw i wreszcie HM Government. Definicja jest dość prosta, a to robi Twój pracodawca w tej chwili:


Modern slavery is a serious crime. It encompasses slavery, servitude, and forced or compulsory labour and human trafficking. Modern slavery victims can often face more than one type of abuse and slavery, for example if they are sold to another trafficker and then forced into another form of exploitation.

A person is trafficked if they are brought to (or moved around) a country by others who threaten, frighten, hurt and force them to do work or other things they don’t want to do.


https://www.gov.uk/government/publications/how-to-report-modern-slavery/how-to-report-modern-slavery

Elemelek - to masz do poczytania na wieczór...Modern Slavery Act 2015. Pracodawca w taki zakamuflowany sposób żąda od Ciebie haraczu za przywilej odejścia z firmy, albo... wykonujesz pracę, która Ci nie odpowiada, której nie chcesz wykonywać. Korzystaj z przysługującego Ci prawa.
Modern Slavery Act nie jest jeszcze tak powszechnie znany jak np. Equality Act 2010, ale to problem Twojego pracodawcy. Jak sprawa trafi do sądu pracy, to mogą być to bardzo przykre konsekwencje dla pracodawcy - nie dla Ciebie. Kasa dla Ciebie, nie dla nich.

*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 04-06-2018 16:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #9 Ocena: 0

2018-06-04 16:15:01 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Czy to oznacza ze autor chce odejść a firma każe mu pokryć koszty zatrudnienia agencyjnego kierowcy do końca okresu wypowiedzenia? Czy ja coś złe zrozumiałam...przecież na takie coś jest paragraf.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #10 Ocena: 0

2018-06-04 16:34:19 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Pracuje dla firmy transportowej. Kierowcy maja w kontraktach 4 tyg wypowiedzenia (od 2016, wczesniej było dwa).

Mamy szczescie, jesli dostaniemy pełne wypowiedzenie od kierowcy. Zazwyczaj jest to tydzien, dwa.
Firma nigdy nikogo nie podała do sadu, nie sadze aby to było możliwe czy opłacalne.
Nikt nigdy nie płacił za wynajęcie kierowcy agencyjnego.

W tym roku odszedł tylko jeden kierowca. 3 tyg wypowiedzenia za porozumieniem stron.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,