MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wypowiedzenie z pracy, okres wypowiedzenia.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 3 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

radzik77

Post #1 Ocena: 0

2015-05-20 21:26:46 (9 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-05-20 21:09:43, franio11 napisał(a):
tak na logikę jeszcze skoro masz powiedzmy (to nie jest pewne) 2 tyg wypowiedzenia bo tak wynika ze strony, to i masz 2 tyg wypowiedzenia z pracy, a nie 4 jak Ci mówią. wtedy też należy Ci sie kasa za 2 tyg. Proste.
a jak nie masz wpisane w umowie to mają zastosowanie pewnie przepisy prawa pracy. i moga pogadac ze 4 (pewnie tak im pasuje bo nie mają nikogo innego).



Jezeli pracownik sklada wypowiedzenie to jest zobowiazany do konca tej umowy pracowac. Jesli przestanie przychodzic do pracy bo tak mu sie widzi to pieniedzy na pewno nie otrzyma. To jest normalna nieobecnosc w pracy.
Wyjatkiem moze byc sytuacja, kiedy pracownik ma do wykorzystania urlop wypoczynkowy. Wtedy, za zgoda pracodawcy moze odejsc wczesniej i wykorzystac urlop. Tylko wtedy bedzie to platne.

Mozna tez dostarczyc zwolnienie lekarskie, ale nie wszystkie firmy placa 100%. Zazwyczaj jest to SSP.

Niestawienie sie wpracy bez dostarczenia zwolnienia lekarskiego moze byc powodem do wezwania na rozmowe dyscyplinarna.


[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 20-05-2015 21:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

franio11

Post #2 Ocena: 0

2015-05-20 21:38:54 (9 lat temu)

franio11

Posty: 387

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 01-05-2015

Skąd: SthWest

Cytat:

2015-05-20 21:26:46, radzik77 napisał(a):
Cytat:

2015-05-20 21:09:43, franio11 napisał(a):
tak na logikę jeszcze skoro masz powiedzmy (to nie jest pewne) 2 tyg wypowiedzenia bo tak wynika ze strony, to i masz 2 tyg wypowiedzenia z pracy, a nie 4 jak Ci mówią. wtedy też należy Ci sie kasa za 2 tyg. Proste.
a jak nie masz wpisane w umowie to mają zastosowanie pewnie przepisy prawa pracy. i moga pogadac ze 4 (pewnie tak im pasuje bo nie mają nikogo innego).



Jezeli pracownik sklada wypowiedzenie to jest zobowiazany do konca tej umowy pracowac. Jesli przestanie przychodzic do pracy bo tak mu sie widzi to pieniedzy na pewno nie otrzyma. To jest normalna nieobecnosc w pracy.
Wyjatkiem moze byc sytuacja, kiedy pracownik ma do wykorzystania urlop wypoczynkowy. Wtedy, za zgoda pracodawcy moze odejsc wczesniej i wykorzystac urlop. Tylko wtedy bedzie to platne.

Mozna tez dostarczyc zwolnienie lekarskie, ale nie wszystkie firmy placa 100%. Zazwyczaj jest to SSP.

Niestawienie sie wpracy bez dostarczenia zwolnienia lekarskiego moze byc powodem do wezwania na rozmowe dyscyplinarna.


[ Ostatnio edytowany przez: <i>radzik77</i> 20-05-2015 21:29 ]




Owszem, ale wciąż dominuje u nas myślenie polskie. to o czym piszesz to ma miejsce w PL, bo tam nikt nie płaci za Holiday.
tutaj urlop wypoczynkowy jest wypoczynkowy, jak nie wykożystasz to dostajesz kase za niego. Wypowiedzenie to co innego czyli Notice period. to nie jest ten sam czas.
Zostałem wywołany, to piszę. Z resztą sie zgadzam.

Najlepiej sie dowiedziec co w naszej sytuacji ma zastosowanie potem ustalić na spokojnie wszystko z frimą.


peace

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #3 Ocena: 0

2015-05-20 21:39:22 (9 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-05-20 21:03:52, franio11 napisał(a):

... to na logikę jak nie musisz przychodzić, to to jesteś w trakcie wypowiedzenia czyli Notice a za Notice sie płaci. nie musisz pracowac do dnia x, do końca. to tak jak u nas za wypowiedzeniem stron. Takie jest prawo, tak jest zapisane gdzieś i to musza stosować. oczywiscie nie wszyscy to stosują i milczą. odprawa sie należy niezależnie od rozstania po 1 mcu pracy u jednego pracodawcy.

niedawno sie dowiedziałem. dlaczego tak to podkreslam. bo mn ien atym rolowali. przyjeżdzałem na kilka mcy, 6 tyg czy 8 tyg. i zaden sie nie zająkną aby mi zapłacić. ale niedawno sie dowiedziałem z pewnego źrudła ze tak jest.


Franiu zanim chlapniesz co Ci slina na jezyk pprzyniesie to sie dobrze zastanow. Dobrze by bylo rowniez podac zrodlo takich sensacji.

Nic, z tego co napisales prawda nie jest.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

franio11

Post #4 Ocena: 0

2015-05-20 21:43:56 (9 lat temu)

franio11

Posty: 387

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 01-05-2015

Skąd: SthWest

Cytat:

2015-05-20 21:19:44, Richmond napisał(a):
Cytat:

2015-05-20 21:09:43, franio11 napisał(a):
tak na logikę jeszcze skoro masz powiedzmy (to nie jest pewne) 2 tyg wypowiedzenia bo tak wynika ze strony, to i masz 2 tyg wypowiedzenia z pracy, a nie 4 jak Ci mówią. wtedy też należy Ci sie kasa za 2 tyg. Proste.
a jak nie masz wpisane w umowie to mają zastosowanie pewnie przepisy prawa pracy. i moga pogadac ze 4 (pewnie tak im pasuje bo nie mają nikogo innego).

Dlatego idz sie dowiedz.
mozes ztez spróbowac znaleźć jakąś polsą kancelarie i sie dowiedzieć. szukaj na necie i zadzwoń tam, najwyżej zapłacisz potem po przelewie. może Ci powiedza bez niczego jak ładnie zapytasz.
spróbuj tez jeśli masz możliwosć namierzyć agencje pracy w której pracują jacyś polacy, powinni wiedziec i coś doradzą.

Prosze przestac produkowac taka dezinformacje. Opowiadasz jakies bajki, ktore nie maja nic wspolnego z pierwszym pytaniem.

Jak nie ma w umowie o pracy i w regulaminie firmy okresu wypowiedzenia, to:

http://www.gov.uk/handing-in-your-notice-resigning-leaving-job

"You must give your employer 1 week’s notice if you want to leave your job and you’ve worked for them for 1 month or more."

I jak wyzej, najlepiej dogadac sie z przelozonymi.


tak, ale w ostatniej robocie mi powiedzieli ze to zależy od czasu przepracowanego u ostatniego pracodawcy. I ma związek z czasem pracy właśnie. Nie dali uniwersalnej odpowiedzi.
trochę dziwne jeśli byłby ten sam okres wypowiedzenia w przypadku gdy opuszczam prace po 1 mcu, i po np.10 latach. wiec pewnie sa jeszcze jakieś wyjątki czy zasady dotyczące tej generalnej reguły.

*SORRY*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2015-05-20 21:49:09 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dlaczego byloby dziwne, gdyby bylby ten sam okres wypowiedzenia po roku i po 10 latach?

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #6 Ocena: 0

2015-05-20 21:51:04 (9 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-05-20 21:38:54, franio11 napisał(a):

Owszem, ale wciąż dominuje u nas myślenie polskie. to o czym piszesz to ma miejsce w PL, bo tam nikt nie płaci za Holiday.
tutaj urlop wypoczynkowy jest wypoczynkowy, jak nie wykożystasz to dostajesz kase za niego. Wypowiedzenie to co innego czyli Notice period. to nie jest ten sam czas.


Tutaj za niewykorzystany urlop sie placi owszem, nie mowie ze nie.
Bardziej chodzilo mi o to, ze jak masz urlop do wykorzystania a zalezy Ci na wczsniejszym odejsciu to pracodawca moze sie zgodzic na skrocenie okresu wypowiedzenia.

Jesli pracownik jest w trakcie wypowiedzenia to jest zobowiazany do konca tego okresu pracowac. Nikt nie wyplaci za to, ze pracownik mial pracowac przez pare kolejnych tygodni, ale zdecydowal, ze ma w nosie i przychodzil do pracy nie bedzie.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 20-05-2015 21:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

koala5

Post #7 Ocena: 0

2015-07-24 23:09:43 (9 lat temu)

koala5

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 27-09-2014

Skąd: Londyn

Mam pytanie, czy pracodawca może wysłać P45 do Polski ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2015-07-24 23:14:57 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mackow

Post #9 Ocena: 0

2015-10-21 23:35:33 (9 lat temu)

mackow

Posty: 31

Kobieta

Z nami od: 25-05-2014

Skąd: melksham

Mam pytanko bo juz nie wiem . Chce sie zwolnic z pracy i przejsc do innej . Z obecnym pracodawca nie mam umowy . pracuje na jakies starej umowie z 2007 r z poprzednim wlascicielem.Jaki mam okres wypowiedzenia i czy musze chodzic do pracy. Znalazlam juz nowa prace i chce tam zaczac prace.Czy mozna sie zwolnic za porozumieniem stron

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2015-10-21 23:54:08 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak masz urlop, to mozesz wykorzystac go jako okres wypowiedzenia, w innym przypadku oczekiwana jest twoja obecnosc w pracy w okresie wypowiedzenia, chyba ze pracodawca sobie tego nie zyczy, lub ma taki gest.

Tydzien to minimum z jakim musisz sie liczyc, jesli pracujesz dla danego pracodawcy ponad miesiac, ale pracodawca moze miec wymog miesiaca. Porozumienie stron jest zawsze mozliwe.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,