MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polski notariusz – Londyn

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2017-05-07 14:30:18 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

ie2ox4-2b ... tu trafiłeś w sedno. Nudzę się i gram w bierki. Co do prawa międzynarodowego (gdzie nie jestem rzecz jasna prawnikiem), aby legalizacja dokumentów podpisywanych w jednym kraju nie powodowała ewentualnych komplikacji w drugim. Toteż inaczej chyba rzecz się ma w ramach Unii (nie wiem czy prawo unijne ma zastosowanie) czy poza Unią. A więc, aby kancelaria miała wystarczającą wiedzę, aby przygotowywać w pełni profesjonalne dokumenty. Może zwrot "międzynarodowy" nie jest szczególnie trafny, ale to takie "punktowanie" wypowiedzi innych za wszelką cenę. Podobne dokumenty wystawiać może kancelaria w US na potrzeby rynku polskiego czy brytyjskiego. Zatem ważne, aby orientować się w regulacjach międzypaństwowych.
Nie? Nie mam racji? No dobrze. Każdy i tak zrobi jak uważa za słuszne.

NoNickname...nie będę podawał nazwy "kancelarii", ale czasem wystarczy krótka chwila rozmowy, aby wiedzieć z jakim podmiotem mamy do czynienia. Jeśli ktoś zaczyna się plątać i w ostateczności nie wie, jaka instytucja w UK nadaje klauzulę apostille, to dla mnie wszystko jasne. Jeśli ktoś odbierając telefon nie potrafi się przedstawić, wyjaśnić konkretnych pytań, a ucieka w ogólniki - potwierdza jedynie, że marnujemy czas i potencjalnie zmarnujemy pieniądze i stracimy nerwy.
Ale rozumiem, że ktoś woli skorzystać z finansowo atrakcyjniejszej oferty, albo rozmowa jedynie w języku polskim jest do zaakceptowania.

Toteż nie oceniam. Nie daję rad. Piszę o własnym spostrzeżeniu na temat prawników, w tym na temat usług notarialnych. Oczywiście, nikt - z małymi wyjątkami :) - nie ma wyłączności na nieomylność na tym forum, a więc może moje doświadczenia są do d... *CRAZY*, dlatego wrócę do gry w bierki, a może poukładam Lego.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 07-05-2017 14:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NoNickname

Post #2 Ocena: 0

2017-05-08 00:03:22 (7 lat temu)

NoNickname

Posty: 1997

Kobieta

Z nami od: 10-02-2011

Skąd: *

Jednak trafiłeś na "cfaniaczka"... brawo! za to, że nie dałeś się oszukać *THUMBS UP*

Dobrze, że opisałeś tę sytuację na forum, może ktoś, kto będzie miał jakąś sprawę do załatwienia, z większą ostrożnością będzie rozmawiał z osobą podającą się za notariusza i nie trafi w szpony naciągacza czy osoby, która nie ma wymaganych kwalifikacji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #3 Ocena: 0

2017-05-08 00:15:07 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Podzielam Twoje zdanie... ale każdy człowiek jest tylko człowiekiem i jeżeli dany osobnik jest mocny w jakimś temacie, no to w innym kuleje. A w życiu już tak bywa, że każdy cwaniak idzie swoją ścieżką, często trafi na prawniczą... i naciąga mniej cwanych w temacie prawa... zresztą jak inni, trafią się w każdej dziedzinie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NoNickname

Post #4 Ocena: 0

2017-05-08 00:34:56 (7 lat temu)

NoNickname

Posty: 1997

Kobieta

Z nami od: 10-02-2011

Skąd: *

Troszkę skomplikowana wypowiedź, ale tym razem wiem o czym piszesz i całkowicie się z Tobą zgadzam :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #5 Ocena: 0

2017-08-11 11:43:57 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Ma ktoś może jakieś bardziej aktualne wiadomości na temat firmy lex trans?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2017-08-11 16:54:49 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie lepiej wykonac document w brytyjskiej kancelarii ( z polskimi pracownikami, aby mogli wykonac od razu dokument w jezyku polskim) podpisuje prawnik i wedruje po klauzule apostille...(ktora jest wydawana do 14 dni).
Foreign & Commonwealth Office
https://www.gov.uk/government/organisations/foreign-commonwealth-office

Cokolwiek to nie jest pelnomocnictwo, akt darowizny itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dlu8w59

Post #7 Ocena: 0

2017-08-15 20:28:53 (7 lat temu)

dlu8w59

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: worksop

jak znalezc mam notariusza w rejonie nottinghamshire ?czy korzystac z uslug lex trans?bo troche sie wacham

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQ

lulilu1

Post #8 Ocena: 0

2017-08-15 21:07:19 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

ja skorzystałam z ich usług i na razie jestem zadowolona

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dlu8w59

Post #9 Ocena: 0

2017-08-15 21:34:59 (7 lat temu)

dlu8w59

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: worksop

ale wszystko jest rzeczywiscie pieczatka papiery prawnik angielski?szła Pani na wizyte z dokumentem potwierdzajacy tozsamosc do anglika prawnika?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQ

lulilu1

Post #10 Ocena: 0

2017-08-15 22:10:57 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

tak dokładnie , do angielskiego notariusza ja akurat z dokumetemtozsamości i wydrukowanymi dokumentami ktore przysłał mi na poczte lex trans- póxniej już z pieczatka od notariusza na pocztę i wyslać po apostille.

Wszystkie niezbędne dokumenty i instrukcje mialamna skrzynxe pocztowej - wyslane przez lex trans.

[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 15-08-2017 22:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,