Postów: 12 |
|
---|---|
DamianoBentley | Post #1 Ocena: 0 2014-10-22 16:50:27 (10 lat temu) |
Z nami od: 19-03-2013 Skąd: Hereford |
A moze mi ta sie tylko wydaje. Pracuje 6 rok na farmie z kilkoma miesiecznymi przerwami praca jak praca raz lepiej raz gorzej, spotkac mozna ludzi tych lepszych i tych gorszych 😊 jest to grupa 5 osob i ja jeden rodzynek z Polski. Nie zebym byl niezadoolony sale ja nie o tym, kwestia sporna jest to jak moj szef placi. Jutro dodatkowo mam spotkanie w biurze z nim i ksiegowym ktoty to wszystko rozlicza niechce z siebie zrobic idioty a moze juz zrobilem i walcze o cos co mi sie nienalezy. Ale do rzeczy dotychczas mialem plaska stawke na co sam sie zgodzilem, a od 2miesiecy mam placone nadgodziny, ale to tylko teoria, a teraz tak czy te oto nadgodziny powinny byc liczone razem czy osobno. Po moich obliczeniach stawka godzinnowa brutto pozostala bez zmian a jest w sumie przepracowane cos ponad 130 godzin. Szef mnie zbywal twierdzac this is life do czasu kiedy upomnial sie o pieniadze za mieszkanie, teraz zbliza sie jutrzejsze spotkanie , co robic? Moze to normalne i to sa moje jakies domysly. Bede wdzieczny za kazda pomoc. Pozdrawiam.
|
DamianoBentley | Post #2 Ocena: 0 2014-10-22 16:52:12 (10 lat temu) |
Z nami od: 19-03-2013 Skąd: Hereford |
Pisalem na telefonie sorry
|
Post #3 Ocena: 0 2014-10-22 17:10:48 (10 lat temu) |
|
Anonim |
Usunięte
|
DamianoBentley | Post #4 Ocena: 0 2014-10-22 19:56:14 (10 lat temu) |
Z nami od: 19-03-2013 Skąd: Hereford |
Wszyscy pracownicy maja "ksiazeczki"(duplicate book) `gdzie piszą swoje godziny, co miesiąc przyjeżdża gościu który rozlicza, szef zabiera orginał a kopia zostaje w tym zeszycie. U mnie wygląda to tak, godziny podstawowe+nadgodziny i od tego pobierany podatek i NI a moim zdaniem powinno być tak, godziny podstawowe minus podatek, nadgodziny minus podatek.
|
Richmond | Post #5 Ocena: 0 2014-10-22 20:02:44 (10 lat temu) |
Z nami od: 06-02-2007 Skąd: Surrey |
Twoje dochody sie sumuja i od nich jest odliczany podatek. Niewazne czy policza tak jak piszesz czy razem, bo podatek i NI wyjdzie dokladnie taki sam.
Carpe diem.
|
|
|
radzik77 | Post #6 Ocena: 0 2014-10-22 20:15:37 (10 lat temu) |
Konto usunięte |
Tak jak wyzej. Bez znaczenia jak to oblicza bo wynik bedzie jednakowy. Jednak dla uproszenia payslip z reguly wyglada tak: brutto, potracenia, netto.
Na kwote brutto sklada sie: wynagrodzenie, nadgodziny, dodatkowe bounusy itp. Wszystko jest zsumowane i to jest wynagrodzenie brutto. Nastepnie odejmowana jest zaliczka na podatek i NI. To co zostaje to Twoje wynagrodzenie netto. Ponadto stawka za nadgodziny wcale nie musi byc wieksza. |
DamianoBentley | Post #7 Ocena: 0 2014-10-22 20:34:27 (10 lat temu) |
Z nami od: 19-03-2013 Skąd: Hereford |
To teraz wytłumacz mi jedną rzecz pracuję więcej godzin, szef płaci więcej na godzine i otrzymuję te 'same' pieniadze. Przykładowo wypłaty z dwóch poprzednich miesięcy
norm. 232x9 over 39x10 w sumie daje 1931,60Ł po odliczeniu TAX stawka netto 7,12 nastepny miesiąc bez overtime norm. 236.5x9 w sumie daje 1693,64Ł po odliczeniu TAX stawka netto 7,16 dla mnie taka sytuacja jest nie zrozumiała, stawka większa, więcej godzin a pieniadz ten sam :/ |
radzik77 | Post #8 Ocena: 0 2014-10-22 21:12:21 (10 lat temu) |
Konto usunięte |
Ponizsze obliczenia nie sa idealnie dokladne ale blad jest mniejszy niz £1, nie jestem ksiegowym :D
Dokladne wyliczenia tutaj: www.listentotaxman.com/ 232 x 9 = 2088 39 x 10 = 390 2088 + 390 = 2478 brutto TAX 2478 x 12(mcy) = 29736 - 10000 (kwota wolna od podatku) = 19736 x 20% (podatek) = 3947.2 / 12(mcy) = 328.93 zaliczka na podatek NI 2478 x 12(mcy) = 29736 / 52(tyg) = 571.48 (wynagrodzenie tygodniowe) - 153 (kwota wolna od skladki = 418.84 x 12% (skladka NI) = 50.26 (skladka na tydzien) x 52(tyg) / 12 (mcy) = 217.79 (skladka na NI) Tax 328.93 + NI 217.79 = 546.72 Brutto 2478 - potracenia 546.72 = 1931.28 netto Teraz drugi wariant: 236.5 x 9 = 2128.5 brutto TAX 2128.5 x 12(mcy) = 25542 - 10000 (kwota wolna od podatku) = 15542 x 20% (podatek) = 3108.4 / 12(mcy) = 259.03 zaliczka na podatek NI 2128.5 x 12(mcy) = 25542 / 52(tyg) = 491.19 (wynagrodzenie tygodniowe) - 153 (kwota wolna od skladki = 338.19 x 12% (skladka NI) = 40.58 (skladka na tydzien) x 52(tyg) / 12 (mcy) = 175.85 (skladka na NI) Tax 259.03 + NI 175.85 = 434.88 Brutto 2128.50 - potracenia 434.88 = 1693.62 netto Dlaczego mniej, ano dlatego, ze mniej godzin no i podstawa brutto nizsza. Dzielac netto na ilosc godzin zawsze wyjdzie Ci inaczej. Tak sie nie liczy. Generalnie dla osob, ktore placa podatek 20% i zarabiaja powyzej 10k rocznie, kazda dodatkowa stowka brutto daje £68 na czysto. Nie wazne ile tych stowek jest. Niektorzy twierdza, ze nie oplaca sie wiecej pracowac bo podatek wiekszy. Jednak malo kto policzyl, ze to to nie jest prawda. Podatek jest wiekszy tylko dlatego, ze liczony jest od wiekszej kwoty brutto. Fizycznie kazda 100 daje 68 na czysto. 100 brutto wiecej, 68 dodatkowo przy wyplacie. 500 brutto wiecej, 5 x 68 = 340 wiecej na koncie. To tak w duzym skrocie :D i naturalnie do momentu przekroczenia pierwszego progu. [ Ostatnio edytowany przez: radzik77 22-10-2014 21:28 ] |
DamianoBentley | Post #9 Ocena: 0 2014-10-23 00:10:45 (10 lat temu) |
Z nami od: 19-03-2013 Skąd: Hereford |
Podziekowal
|
radzik77 | Post #10 Ocena: 0 2014-10-23 07:33:41 (10 lat temu) |
Konto usunięte |
Teraz tak z ciekawosci policzmy wg Twojego sposobu, podstawe i nadgodziny oddzielnie.
Cytat: 232 x 9 = 2088 39 x 10 = 390 2088 + 390 = 2478 brutto TAX 2478 x 12(mcy) = 29736 - 10000 (kwota wolna od podatku) = 19736 x 20% (podatek) = 3947.2 / 12(mcy) = 328.93 zaliczka na podatek NI 2478 x 12(mcy) = 29736 / 52(tyg) = 571.48 (wynagrodzenie tygodniowe) - 153 (kwota wolna od skladki = 418.84 x 12% (skladka NI) = 50.26 (skladka na tydzien) x 52(tyg) / 12 (mcy) = 217.79 (skladka na NI) Tax 328.93 + NI 217.79 = 546.72 Brutto 2478 - potracenia 546.72 = 1931.28 netto Podstawa: 232 x 9 = 2088 brutto TAX 2088x12= 25056-10000= 15056x20%= 3011.2/12= 250.93 NI 2088x12= 25056/52= 481.84-153= 328.84x12%= 39.46x52/12= 170.99 Potracenia 250.93+170.99= 421.92 Nadgodziny: 39x10 = 390 brutto TAX 390x20%= 78 (tu kwoty wolnej nie bedzie poniewaz jet odliczona od podstawy, wiec dochod powyzej jest opodatkowany) NI 390x12%= 46.8 Tax 250.93+170.99= 421.92 Potracenia 78+46.8= 124.8 Sumujemy potracenia: 421.92+124.8= 546.72 Przy obu sposobach liczenia zaliczka na podatek i NI wynosi dokladnie tyle samo - 546.72 [ Ostatnio edytowany przez: radzik77 23-10-2014 07:34 ] |