MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Informacje odnośnie CPC

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

beneek

Post #1 Ocena: 0

2014-08-10 20:40:21 (10 lat temu)

beneek

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 10-08-2014

Skąd: Londyn

Witam
przyjechałem do Londynu jakiś miesiąc temu i chciałbym poskładać aplikację na czerwone autobusy tylko tu pojawia sie problem. Mianowicie posiadam z polski prawo jazdy kategorii B,C,D z wbitymi odpowiednio kodami 95, zawodowe prawo jazdy na kat C i D zdobyłem w 2011, posiadam niezbędne do tego w Polsce Kwalifikacje zawodowe do przewozu rzeczy i osob odpowiednio do kategorii, mam tez karte kierowcy, ale tu moje pytanie czy muszę jeszcze coś wyrabiać w UK? czy to CPC jest wymagane pomimo świadectwa kwalifikacji zawodowej zdobytego w Polsce?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #2 Ocena: 0

2014-08-10 21:08:40 (10 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2014-08-10 20:40:21, beneek napisał(a):
Witam
przyjechałem do Londynu jakiś miesiąc temu i chciałbym poskładać aplikację na czerwone autobusy tylko tu pojawia sie problem. Mianowicie posiadam z polski prawo jazdy kategorii B,C,D z wbitymi odpowiednio kodami 95, zawodowe prawo jazdy na kat C i D zdobyłem w 2011, posiadam niezbędne do tego w Polsce Kwalifikacje zawodowe do przewozu rzeczy i osob odpowiednio do kategorii, mam tez karte kierowcy, ale tu moje pytanie czy muszę jeszcze coś wyrabiać w UK? czy to CPC jest wymagane pomimo świadectwa kwalifikacji zawodowej zdobytego w Polsce?



Wystarczy, ze wymienisz prawo jazdy.

Jesli niechcesz wymieniac prawka to musisz zarejestrowac polskie wystepujac o Counterpart, a nastepnie wyslac aplikacje o karte DQC (potwierdzenie ukonczenia CPC).
Z polskim dokumentem moze byc troche ciezej znalezc prace.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dyngu17

Post #3 Ocena: 0

2014-08-29 18:36:20 (10 lat temu)

dyngu17

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 29-08-2014

Skąd: Londyn

Witam. Mam podobny problem i tutaj chcialem zadac pytanie bardziej doswiadczonym w temacie a mianowicie jak sie ubiegac i gdzie o wydanie karty DQC posiadajac polskie prawo jazdy z wbitym kodem 95? oraz dodatkowo jak bym ewentualnie chcial wymienic prawko na ang to czy jest mozliwosc zrobic to nie wysylajac go do odpowiedniego urzedu? gdyz problem jest w tym jak zostanie ono wyslane nie bede mogl prowadzic pojazdow a a jest mi ono potrzebne do wykonywania pracy kazdego dnia? ewentualnie jak mozna to obejsc? z gory dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2014-08-29 19:41:08 (10 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2014-08-29 18:36:20, dyngu17 napisał(a):
Witam. Mam podobny problem i tutaj chcialem zadac pytanie bardziej doswiadczonym w temacie a mianowicie jak sie ubiegac i gdzie o wydanie karty DQC posiadajac polskie prawo jazdy z wbitym kodem 95? oraz dodatkowo jak bym ewentualnie chcial wymienic prawko na ang to czy jest mozliwosc zrobic to nie wysylajac go do odpowiedniego urzedu? gdyz problem jest w tym jak zostanie ono wyslane nie bede mogl prowadzic pojazdow a a jest mi ono potrzebne do wykonywania pracy kazdego dnia? ewentualnie jak mozna to obejsc? z gory dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam.


Najprosciej bedzie wlasnie wymienic dokument. Nie ma innej mozliwosci jak wyslanie go do DVLA, nie oznacza to jednak, ze nie mozesz prowadzic. Zatrzymaj druga kartke aplikacji D2 oraz potwierdzenie nadania z poczty. W razie kontroli drogowej policja skontaktuje sie z DVLA i jesli oni potwierdza otrzymanie aplikacji ruszasz dalej w droge.
Aplikowanie o DQC do polskiego prawka rowniez wiaze sie z koniecznoscia wyslania prawa jazdy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

forumuser

Post #5 Ocena: 0

2014-08-30 15:52:04 (10 lat temu)

forumuser

Posty: 2767

Mężczyzna

Z nami od: 31-12-2008

Czy ktos z Was robil CPC w UK?
Ciezko? Duzo rozni sie od polskiej kwalifikacji wstepnej?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #6 Ocena: 0

2014-09-13 13:02:20 (10 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Otrzymalem dzis odpowiedz z DVLA dotyczaca posiadaczy polskich praw jazdy z kodem 95.

Mozna podjac prace zarobkowa i prowadzic auta wg posiadanych kategorii. Kod 95 potwierdza ukonczenie kursu na przewoz rzeczy (CPC).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

djtomi2

Post #7 Ocena: 0

2015-12-26 04:26:44 (8 lat temu)

djtomi2

Posty: 121

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Telford

Cytat:

2014-08-30 15:52:04, forumuser napisał(a):
Czy ktos z Was robil CPC w UK?
Ciezko? Duzo rozni sie od polskiej kwalifikacji wstepnej?

W UK łatwizna. 35h odsiedzisz i dostajesz kartę.
Sam osobiście uczestniczyłem w kursach, na których byli ludzie co nie rozumieli ani słowa z tego co wykładowca mówił. To jednak nie był problem, bo żeby otrzymać krtę trzeba było uczestniczyć w 35h wykładów. Nic więcej.
Gdzieś słyszałem, że mają jednak nastąpić pewne zmiany. Może już weszły w życie. Podobno mają być wprowadzone jakieś delikatne testy na koniec każdej sesji, żeby upewnić się , że taki kurs cokolwiek dał kursantowi. Po drugie trzeba będzie zaliczyć wszystkie sesje. Do tej pory można było pyknąć 5 razy po 7h ze znajomości tachografu, a nie mieć pojęcia o np. pierwszej pomocy, zabezpieczaniu ładunku, niebezpieczeństw na drodze, czy też ekologicznej jazdu.
Moje osobiste zdanie - to chyba dobrze.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,