MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Karta cscs po zmianach z kwietnia 2014

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 16 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 14 | 15 | 16 ] - Skocz do strony

Postów: 159

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

wojciechz

Post #1 Ocena: 0

2014-08-07 16:50:28 (10 lat temu)

wojciechz

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2014

Skąd: Newark

Jako, że to mój pierwszy post na forum chciałbym serdecznie przywitać wszystkich użytkowników. Nazywam się Wojtek, mam 24 lata, do Wielkiej Brytanii przyjechałem niecałe 4 miesiące temu. W Polsce skończyłem Budownictwo, ba! dostałem nawet nagrodę za najlepszą prace magisterską. Od razu po skończeniu studiów założyłem działalność, jako że w trakcie studiów dorabiałem sobie remontami. Po jakimś czasie znalazłem robotę u geologa, z którą wiązałem jakieś tam nadzieje. Nie dogadałem się z nim co do płacy, wylądowałem w Angli. Przechodząc do rzeczy. Zapierdzielam jak wół na kurczakach po 12 h dojeżdżając 2 h dziennie. Po załatwieniu wszystkich formalności na wyspie jestem gotowy do wystąpienia o kartę cscs. Egzamin zdałem w zeszłym tygodniu po obejrzeniu jakiegoś filmu na youtube. Myślałem, że to w zupełności wystarczy na otrzymanie zielonej karty cscs - myliłem się. Po zmianach wprowadzonych w kwietniu 2014 roku, żeby wyrobić kartę, do wniosku należy dołączyć "QCF/SCQF Level 1 Award Health and Safety in a Construction Environment* or One day Site Safety Plus Health and Safety Awareness course. Pogubiłem się w tym. Gdzie zapisać się na taki kurs, czy moge aplikować o kartę bez tego, bo jak rozumiem jeden dzień health and safety może być przeprowadzony na budowie. Aplikowałem o zieloną kartę, ponieważ nie do końca wiem jak zorganizować uznanie kwalifikacji w Naricu. Muszę się dostać na budowę, bo to jedyna opcja żeby dojść gdzieś wyżej. Moje CV olewają.

Następne pytanie dotyczy Naric. Próbowałem się do nich dodzwonić, ale nie można pogadać z człowiekiem. Czy ktoś orientuje się jakiemu NVQ odpowiada dyplom inżyniera magistra z Polskiej politechniki? Muszę przetłumaczyć sam dyplom, czy również cały suplement?. Jak z kolei wygląda wymóg posiadania certyfikatu z języka angielskiego co do uznania kwalifikacji ? Certyfikatu nie mam, ale radzę sobie dobrze.

Dzięki z góry, Wojtek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pszczola36

Post #2 Ocena: 0

2014-08-07 23:42:03 (10 lat temu)

pszczola36

Posty: 21

Mężczyzna

Z nami od: 21-06-2008

Skąd: Nottingham

Witam. Co do NARICA to wszystko załatwiasz przez internet. Musiasz wybrać opcje co cie interesuje, opłacic i bez zbędnej filozofii dostaniesz angielski odpowiednik twoich kwalifikacji. Ja tak zrobiłem i nie było z tym problemu.Mam teraz angielskie papiery mistrza pszczelarskiego i kilka innych. Co do karty to nie wiem bo jak ja wyrabiałem to czegoś takiego nie było.
Wiem jednak ze jak początki są trudne to potem jest już tylko lepiej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer Skype

doni74

Post #3 Ocena: 0

2014-08-08 19:37:16 (10 lat temu)

doni74

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2014

Skąd: GLASGOW

Co do Twojego pytania o NARIC, zeby przetransferowac swoje polskie kwalifikacje na brytyjskie musisz:
1) przetłumaczyc je na angielski (tłumaczy znajdziesz na kazdej stronie polonii w uk)
2)tłumaczenie oraz KOPIE kwalifikacji w orginalnym jezyku przesłać do NARIC, odczekać parę dni az to otrzymaja, zadzwonic i dokonac płatności karta
3)po upływie kilku tygodni otrzymasz przekład Twoich kwalifikacji na podstawie brytyjskich przepisów dotyczących NVQ
4)skan przekładu należy wysłac na adres cscs.qualifications@citb.co.uk opisujac swoje kwalifikacje, długośc trwania praktyk itd
5)po kilku tygodniach otrzymasz od nich odpowiedz w której przypisza Twoje kwalifikacje do poziomu NVQ i wpisza je na Twoje osobiste konto w bazie danych.

Co do poziomu NVQ powinienes otrzymac minimum poziom 4 (NVQ level 4) a jesli masz przynajmniej trzy lata praktyki w zawodzie (praktyka w czasie nauki liczy sie takze)być może otrzymasz NVQ level 5. Co do NVQ level 4 dobrze byłoby zrobic sobie kurs menadzerski (SMSTS) lub superwajzorski (SSSTS), bardzo pomaga w zdobyciu pracy z Twoimi kwalifikacjami.

Mnie cały proces zajął okolo 2 mcy.

Z NVQ level 4 lub 5 nie musisz zdawac Level 1 Award in Construction Health and Safety (jest to nic innego jak NVQ level 1 a koszt całego kursu 40h to okolo 600 funtów) by otrzymac karte CSCS, kolor karty z Twoimi kwalifikacjami to Złota lub Czarna.

Nie powinienes natomiast startowac na zielona karte CSCS poniewaz nie bedziesz mogl wykonywac pracy zgodnej z Twoimi kwalifikacjami. Zielona karta jest tylko dla pomocnikow budowlanych (szczota i łopata).
Gdybys miał jeszcze jakieś pytania, odpowiem z checia
Pozdrawiam
Mario

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

doni74

Post #4 Ocena: 0

2014-08-08 20:04:40 (10 lat temu)

doni74

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2014

Skąd: GLASGOW

byłbym zapomniał o jeszcze jednym, przepisy o nowych zielonych kartach obowiazuja od 1 lipca, nie od kwietnia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojciechz

Post #5 Ocena: 0

2014-08-09 11:02:47 (10 lat temu)

wojciechz

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2014

Skąd: Newark

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, a w szczególności za post doni74. Zwolniłem się wczoraj z pracy, mam nadzieje, że szybko coś znajdę. Mam parę spotkań w następnym tygodniu więc jestem dobrej myśli. Co do tematu to mam jeszcze parę pytań, które pomogą mi rozwiać wszystkie wątpliwości. Czy muszę przetłumaczyć cały suplement (5 stron)? Dodatkowo, czy certyfikat znajomości języka na pewno nie jest wymagany. Z góry dzięki, zaraz po odpowiedzi dotyczącej suplementu wysyłam dokumenty do tłumacza (kontaktowałem się już z biurem).
Co do certyfikatu ze znajomości języka, byłem w lokalnym centrum języków i rozmawiałem z nauczycielem. Ocenił mój obecny angielski między grade B (c1) i grade C (c1). Robiąc kurs zdecydowałbym się raczej na poziom B. Sprawdzałem informacje na stronie lokalnego college i znalazłem kurs GCSE English. Czy kończy się on certyfikatem i ile kosztuje? Słyszałem, że koszt to około 300 funtów na 3 miesiące, ale ile w tym prawdy?. Czy jest możliwość częściowego finansowania takiego kursu dla osoby, która nie ciągnie żadnych świadczeń?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

doni74

Post #6 Ocena: 0

2014-08-09 21:58:54 (10 lat temu)

doni74

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2014

Skąd: GLASGOW

Co do suplementu, musisz przetłumaczyć go w całości. Jest wiele róznic pomiedzy studiami na danym kierunku w polsce a studiami na dokładnie tym samym kierunku tutaj.i oni muszą dokładnie rozpatrzeć suplement. Rozmawiałem dzis z moją koleżanką która niedawno aplikowała na kartę CSCS po polibudzie (magister inżynier), otrzymała kartę ACADEMICALLY QUALIFIED PERSON (AQP), stwierdzono ze nie posiada wystarczających kwalifikacji by otrzymac czarna management card. We wrzesniu zamierza zdać SMSTS, może wtedy otrzyma czarna kartę. Przypuszczam iz w Twoim przypadku może byc podobnie.
Pozdrawiam
Mario

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

doni74

Post #7 Ocena: 0

2014-08-09 22:07:22 (10 lat temu)

doni74

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2014

Skąd: GLASGOW

certyfikat znajomości języka tak naprawde potrzebny jest tu tylko by otrzymac brytyjskie obywatelstwo, nikt poza tym nie zwraca uwagi na ten dokument i na pewno nie jest on potrzebny do transferu Twoich kwalifikacji czy tez do karty CSCS.
Pozdrawiam
Mario

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojciechz

Post #8 Ocena: 0

2014-08-10 08:25:30 (10 lat temu)

wojciechz

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2014

Skąd: Newark

Dziękuję. Temat wyczerpany.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greg1990

Post #9 Ocena: 0

2014-10-06 19:15:59 (10 lat temu)

greg1990

Posty: 475

Mężczyzna

Z nami od: 04-03-2014

Skąd: Stoke On Trent

Witam, odświeżę trochę temat bo czegoś tutaj nie rozumie.

Chcę wyrobić sobie zieloną kartę cscs.

Sporo o tym czytałem

1. Zarejestrowałem się na http://www.pearsonvue.com/citb/schedule/

2. Umówiłem się na egzamin CSCS Operatives , koszt 17,50F. Dodam że egzamin z polskim lektorem.

3. Zamówiłem książkę na ebay. Książka zawiera 383 pytania egzaminacyjne wraz odpowiedziami na rok 2014.

4. Dostałem odpowiedź od usera który sprzedaje książki, że oprócz zdanego egzaminu do otrzymania karty niezbedne jest zdanie egzaminu, oraz zaliczenie dodatkowego kursu.

Wie ktoś co to za kurs ? Czy jest go trudno zdać, czy trzeba mieć dobry angielski itp ?
Za konkrety będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

doni74

Post #10 Ocena: 0

2014-11-03 22:32:41 (9 lat temu)

doni74

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2014

Skąd: GLASGOW

Kurs QCF/SCQF Level 1 Award Health and Safety in a Construction Environment, kurs trwa od 16 (eksternistyczny) do 48h (zalecany), koszt od 150-600 funtów, zależy jaki ośrodek wybierzesz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 16 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 14 | 15 | 16 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,