MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dostałem raport nie mandat za używanie telefonu podczas jazdy

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2019-03-26 16:51:45 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

To jeździcie czy rozwalacie ludzi na drogach?

Ps. Debilna dyskusja w założeniu. Jest kodeks drogowy, testy chyba zdawali wszyscy i przepisy znamy. Łamiecie, to prawo jazdy zabrane dożywotnio - czas na filmy erotyczne i mecze w domu wówczas się znajdzie.

*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 26-03-2019 16:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #2 Ocena: 0

2019-03-26 22:32:28 (5 lat temu)

daavid

Posty: 5730

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

[LIST]
Cytat:

2019-03-26 16:51:45, Kanonier30 napisał(a):
To jeździcie czy rozwalacie ludzi na drogach?

Ps. Debilna dyskusja w założeniu. Jest kodeks drogowy, testy chyba zdawali wszyscy i przepisy znamy. Łamiecie, to prawo jazdy zabrane dożywotnio - czas na filmy erotyczne i mecze w domu wówczas się znajdzie.

*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Kanonier30</i> 26-03-2019 16:54 ]




Dokładnie. Wg pytań na testach to nawet zestawów głośnomówiących nie powinno się używać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #3 Ocena: 0

2019-03-26 23:07:23 (5 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Cytat:

2019-03-26 16:51:45, Kanonier30 napisał(a):
To jeździcie czy rozwalacie ludzi na drogach?

Ps. Debilna dyskusja w założeniu. Jest kodeks drogowy, testy chyba zdawali wszyscy i przepisy znamy. Łamiecie, to prawo jazdy zabrane dożywotnio - czas na filmy erotyczne i mecze w domu wówczas się znajdzie.

*THUMBS UP*


W założeniu żadna dyskusja nie jest debilna. Ja osobiście się dowiedziałem ze mogę patrzeć na nawigację w moim telefonie bez narażania innych na niebezpieczeństwo ale jak już coś w tle innego jest to już nie, bo łamie prawo. Niby taki sam wyświetlacz ale inny bo pewna grupa ludzi nie potrafi sobie z tym poradzić i powoduje wypadki. Wiadomo ze jesli chodzi o bezpieczeństwo zawsze równa się w dół i zakladam ze w tym przypadku tez tak było. Taki mamy klimat, i tu trzeba się dostosować.
Przepisy się zmieniają ze względu na to ze technologia się zmienia. Szczególnie jesli wytyczne są ogólnikowe to czasami dobrze zasięgnąć opini. To samo jest z normami/standardami jesli kiedy kolwiek miałeś styczność, są co kilka lat uaktualniane bo zawsze się znajdzie coś do doprecyzowania. Wczoraj było tak jutro się zmieniło. Z przepisami jest podobnie i czesto to czysto techniczne uaktualnienie w oparciu o statystyki. Tak było z pasami, oponami, światłami itd. Akurat całoroczne światła w Polsce są tu tez ciekawym przykładem bo aż dziw bierze ze zaraz po przyjeździe do Anglii, staje się cud, zauważam samochody nie mających świateł a w Polsce bym ich nie widział, wiec maja mieć włączone. Ale taki jest w Polsce klimat ze nie widać, w lato szczegolnie. Ale jak wyżej statystyki musza być gorsze na niekorzyść polski.
A wracając do wyświetlaczy poczekajmy kilka lat jak będzie autopilot w samochodzie i czy wtedy wciaz będzie to problem. Choć patrząc na nowsze samochody z dotykowymi panelami to i tak podchodzi pod pewnego rodzaju tablet czy mini komputer i ciężko jednoznacznie stwierdzić ze to na pewno nie powoduje dekoncentracji co niektórych w czasie jazdy jak trzeba klikać w panel, który notabene jest poniżej lini przedniej szyby, czyli wzrok się opuszcza z toru jazdy. Moze wprowadza kiedyś osobne prawojazdy dla tych co mogą używać panelu i dla tych co nie. Jest już rozdział na automatyczne i manualne skrzynie biegów bo dla niektórych extra pedał to za dużo i do tego zmiana biegów to już kosmos, wiec moze i to rozdziela.
Ja samemu poszedłem już dawno przepisom na rękę i nie jeżdżę z teściowa na przednim siedzeniu, oczywiście aby się nie rozpraszać, delikatnie mówiąc, bezpieczeństwo najważniejsze, ubolewam nad tym bardzo ale kto jeździł to wie, myśle ze to moze być w przyszłości tez karane, pytanie tylko kogo będą karać.
A co do filmów to rozumiem ze tak przypadkiem pierwszy w zasięgu ręki przykład wzioles.

[ Ostatnio edytowany przez: vlade 26-03-2019 23:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #4 Ocena: 0

2019-03-27 02:32:03 (5 lat temu)

daavid

Posty: 5730

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Trzeba sobie uzmysłowić jedno. Priorytetem jest bezpieczeństwo a więc koncentracja na tym co się dzieje na drodze. Jeśli będę miał wypadek bo się skupiłem na tym, że nie wiem gdzie jestem, szukałem nowej drogi ect, patrzyłem się na nawigację i nie koncentrowałem się na tym co na drodze to będę miał kłopoty.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2019-03-27 18:24:48 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Vlade, klikanie w panel wchodzi w gre tylko podczas postoju (zgodnie z prawem).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,