MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dostałem raport nie mandat za używanie telefonu podczas jazdy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mustafa1975

Post #1 Ocena: 0

2019-03-22 02:30:48 (5 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Taxi bardzo czesto sa wk... na drodze a jak by jeszcze mecze ogladali to by dopiero bylo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #2 Ocena: 0

2019-03-22 08:53:20 (5 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Cytat:

2019-03-22 01:23:14, Wielim napisał(a):
No ale ja tam noc nie znalazłem , że nie można oglądać , tylko nie można dotykać , wysyłać SMS i zdjęć i tak dalej . Skoro nawigacja nastawiona jest ok to dlaczego mecz czy inny filmik który jest nastawiony nie jest ok ? Tak samo nie dotykasz nawigacji jak nie dotykasz telefonu w czasie oglądania .


Ja podciagam to jako mozliwosc ze cie moga scignac, troche z przymruzeniem oka ale potencjalnie tak.

"Hands-free phones can also be a distraction and you'll risk prosecution for not having proper control of your vehicle when using one."

Nie jest wprost ale pod rozpraszanie uwagi moga podciagnac wszystko co leci z telefonu. Ciezko wytlumaczyc ze jak film albo mecz leci to nie rozprasza to naszej uwagi uwagi. Oczywiscie tlumaczenie ze sa korki tez malo przekonujace moze byc jak sie ktos uprze.

Poszukam sobie w wolnym czasie na necie czy ktos sie skarzyl bo dostal mandad za ogladanie. Bo jesli dostal to powinno takie cos byc gdzies na necie, ludzie czasami dziela sie takimi przypadkami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2019-03-22 09:25:49 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2019-03-22 10:10:10 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Czytam i oczom nie wierze.
Mam nadzieje, ze pomysly z meczem, filmem czy innym powodem ogladania/czytania z ekranu, to tylko kiepski zart, prowokacja do dyskusji.

Gps nie wymaga stalego sledzenia ekranu, wystarczy krotki rzut oka. Do tego jest informacja dzwiekowa.
Kazdy przekaz wizualny bedzie rozpraszal, skupial oko na wyswietlaczu, zamiast na drodze.

Jesli jednak wiekszosc kierowcow tak podchodzi do tematu, to przestaja dziwic powazne wypadki, stluczki w korku przy predkosci kilku mil/h.
I chyba jedynym rozwiazaniem byloby potraktowanie jak male, niedojrzale dzieci, z zakazem wszelkich multimediow w trakcie jazdy...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #5 Ocena: 0

2019-03-22 10:56:40 (5 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Cytat:

2019-03-22 10:10:10, karjo1 napisał(a):
Czytam i oczom nie wierze.
Mam nadzieje, ze pomysly z meczem, filmem czy innym powodem ogladania/czytania z ekranu, to tylko kiepski zart, prowokacja do dyskusji.

Gps nie wymaga stalego sledzenia ekranu, wystarczy krotki rzut oka. Do tego jest informacja dzwiekowa.
Kazdy przekaz wizualny bedzie rozpraszal, skupial oko na wyswietlaczu, zamiast na drodze.

Jesli jednak wiekszosc kierowcow tak podchodzi do tematu, to przestaja dziwic powazne wypadki, stluczki w korku przy predkosci kilku mil/h.
I chyba jedynym rozwiazaniem byloby potraktowanie jak male, niedojrzale dzieci, z zakazem wszelkich multimediow w trakcie jazdy...


kajro z zalozenia masz racje I trzeba sie oburzyc dla przykladu. ale wez pod uwage ze dyskutujemy, czyli wykazujemy chec poprawy, aby wlasnie byc w zgodzie z obecnym prawem. bo to czy ktos ma podzielna uwage czy nie to nie bede ocenial bo kazdy ma rozne mozliwosci, bo to jak zrobic zalozenie nikt nie potrafi zaglowac wiecej niz jedna pileczka. zreszta ja w swoim przypadku pisalem o korkach, co naturalnie nie zwalnia z opowiedzialnosci ani potencjalnej kary, ale staram sie miec swiadomosc zagrozenia jakie niesie rozprawszanie mojej uwagi na pelnym gazie I tego nie robie. Alternatywie jak stoje w korku moge patrzec tez przez okno na piekno otaczajacego mnie swiata, dla mnie to samo ale rozumiem ze nie kazdy ogarnia swiat w ten sam sposob. Ja zglosilem chec poprawy wczesniej, mam nadzieje ze rozgrzeszenie dostane, moge sie nawet pomodlic za tych co wciaz sa wytrwali w swojej postawie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2019-03-22 11:06:41 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie tyle chodzi o oburzanie dla przykladu, co o zwykla statystyke.
Przy ilosci km rocznie ryzyko napotkania kogos, kto nie widzi problemu czy nie zmienia podejscia (szczerze mowiac, ja nie rozumiem samego pomyslu ogladania czegokolwiek na wyswietlaczu przez kierowce, moze zbyt tepa jestem) rosnie na tyle, by nie bylo to 'wirtualna' krytyka.
Szokuje, ze takie pytania zadaja kierowcy zawodowi.

Dalej idac tym tokiem, to nie zalezy mi na karze w chwili, gdy dochodzi do kolizji...

POdobnym pomyslem jakis czas temu byla jazda, m.in. po drogach szybkiego ruchu, z torba papierowa na glowie (u kierowcy), w ramach doslownego potraktowania idei jednego z filmow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #7 Ocena: 0

2019-03-25 18:03:23 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Cytat:

2019-03-21 16:12:07, Wielim napisał(a):
Pytanie z ciekawości . Jeżeli mam telefon w uchwycie na szybie , prowadzę samochód , a w tym czasie telefonie leci mecz , nie dotykam telefonu , patrzę tylko na światłach czy można dostać mandat?


Wielim, tym wpisem powaliłeś mnie na kolana. Ty chyba jesteś na tym forum mistrzem w obnażaniu się.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2019-03-26 08:41:08 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie napisałem że ja tak robię tylko pytam z ciekawości. Ktoś tu napisał , że GPS wysyła sygnały dźwiękowe , na dobrą sprawę mecz czy film też wysyła sygnały dźwiękowe . Dlaczego GPS jest tak jakby ponad prawem? Podjeżdża ktoś z GPS do ronda gdzie jest 5 zjazdów , zazwyczaj wpatrzony w ekran telefonu by trafić na ten dobry zjazd , i to nie jest niebezpieczeństwo na drodze?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #9 Ocena: 0

2019-03-26 09:32:44 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Już nie drąż, bo tylko pogrążasz się. Oglądając coś na telefonie możesz zapatrzeć się np na sytuację podbramkową lub akcję w filmie erotycznym. Ja tam nie wiem co ty oglądasz w pracy.😁 A przy nawigacji wystarczy jedem rzut oka, by wiedzieć gdzie jechać. Po za tym można używać nawigacji dźwiękowej, tak jak i słuchać meczu w radio.
Tak samo jest niedozwolone ustawianie nawigacji podczas jazdy.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 26-03-2019 09:37 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #10 Ocena: 0

2019-03-26 10:30:52 (5 lat temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

W Highway Code jest napisane, że cały czas trzeba być skupionym na tym co się dzieje na drodze. Nawet jak ktoś sobie ustawi w samochodzie kwiatka i się będzie w niego patrzyć, a później będzie miał wypadek to w sądzie udowodnią mu, że przez kwiatka miał wypadek.
Oglądanie czegokolwiek na telefonie jest nielegalne. Legalna będzie transmisja radiowa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,