MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Praca na koparkach w UK. Kilka pytań. Proszę o pomoc..

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 34

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

przemekp3

Post #1 Ocena: 0

2014-04-17 13:32:05 (10 lat temu)

przemekp3

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 17-04-2014

Skąd: Everywhere

Witam! Mam 19 lat, wykształcenie średnie, niedługo zdaje mature. Angielski znam na w dostatecznym poziomie pozwalającym na w miarę swobodna komunikacje. Mam zamiar zrobić kurs na koparki i opuscic nasz piekny kraj w celu znalezienia pracy w UK. Tutaj mieszkam na wsi i wszelkiego rodzaju sprzety nie sa mi obce. Potrafie jezdzic ciagnikami itp. W tym miejscu mam kilka pytan do was:
1. Czy ciężko byłoby mi znalezc tam prace na koparce bez doswiadczenia?
2. Na jaką pensję mógłbym liczyć (na czysto)?
3. Jakie są średnie koszty życia dla jednej osoby. Bez szaleństw ale i bez zycia o bułce i wodzie? Po prostu pozwalące na zycie na srednim poziomie?
4. Czy w Angli tak jak w Polsce są różne klasy koparek. Np u nas Klasa III o pojemnosci do 0,8m3 lyzku, Kl II do 1,5m3 i kl I wszsystkie typy? Pytam bo moze w Angli po prostu dostaje sie uprawnienia na wszystkei typy bez tych klas i wtedy latwiej byloby mi tam zrobic? Co o tym myslicie?
5. Co z ewentualnymi skladkami emerytalnymi. Gdybym chcial za pare lat wrocic do kraju czy mozna je przeniesc tutaj i sie wszsytko ladnie liczy do emerytury czy tez jakos inaczej to wyglada??

Prosze o powazne odpowiedzi bo jest to dla mnie bardzo wazne, gydz nie wiem czy jest sens isc na studia i potem martwic sie czy znajde prace za 1800zł czy tez nie.... JEśli niektore pytania wydają wam się głupie to przepraszam. W tej dziedzinie jestem ,,żółtodziobem". Pozdrawiam i prosze o powazne odpowiedzi :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Natija

Post #2 Ocena: 0

2014-04-17 14:00:06 (10 lat temu)

Natija

Posty: 1559

Kobieta

Z nami od: 02-02-2012

Skąd: London

uprawnienia na koparki zrobione w PL nie są ważne w UK, i tak musiałbyś zrobić kurs w UK,koszt ok 1500f to już jest z CPCS czyli uprawnieniem do pracy na budowach są kursy na małe i duże koparki..jakbys miał te kursy to nie byłoby ciężko znaleźć prace nawet bez doświadczenia,jeżeli masz uprawnienia to 12f na godz przed podatkiem najmniej.Koszty życia..zależy gdzie.. W Londynie jak jesteś sam bez rodziny to 1500 i jest ok..wynajmiesz pokój,dobrze zjesz i możesz coś odłożyć. Mam nadzieje że pomogłam chociaż trochę, informacje od męża który w tym pracował

[ Ostatnio edytowany przez: Natija 17-04-2014 14:04 ]

Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali, to się obali, Polak musi mieć łeb i dupę ze stali.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

przemekp3

Post #3 Ocena: 0

2014-04-17 14:05:23 (10 lat temu)

przemekp3

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 17-04-2014

Skąd: Everywhere

Rozumiem więc, że są tyko te dwie kategorie tak? Gdybym wiec mial nawet na te małe koparki to idzie na czysto wyciagnac 11 na poczatek ?? Jeszcze mam pytanie takie ile moge pracowac tygodniowe bo np ja bym chcial tak po 10 godzin + soboty albo po 12h bez sobót, czy tak mozna ?? Odnosnie zycia to czytałem tez ze idzie wynajac pokoj za 200, jedzenie 200, jakies tam wydatki 300... czy to realne wyżyć za 700 - 800 funtów ??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

przemekp3

Post #4 Ocena: 0

2014-04-17 14:08:29 (10 lat temu)

przemekp3

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 17-04-2014

Skąd: Everywhere

Dziękuje Natija, pomogłaś :) zachęcam też do odpowiedzenia na pozostałe pytania. W te wakacje wyjeżdżam z kolegą do Anglii do pracy, co prawda pomoze ją nam znalezc jego ciotka, ale bede mógł się rozejrzeć sie osobiscie :P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Natija

Post #5 Ocena: 0

2014-04-17 14:26:27 (10 lat temu)

Natija

Posty: 1559

Kobieta

Z nami od: 02-02-2012

Skąd: London

Tak, dwie kategorie na koparki poniżej i powyżej 10 ton.Przed podatkiem tzn. 7-8 na czysto,to na początek bo wiadomo ze będziesz miał więcej doświadczenia to więcej.10-12 godz dziennie + soboty,soboty najczęściej pół soboty,można w takim systemie zależy od firmy.Może i można wynająć pokój za 200 na mies ale nie w Londynie,jedzenie 200 na jedną osobę na mies,daje 50 na tydz-jak gotujesz w domu,nie żywisz jedzeniem na wynos i w lokalach,to jest ok. Zależy co jesz i ile:) 800 starczy na życie,wynajem pokoju i drobne wydatki ale nie w Londynie,albo skromnie w Londynie..
Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali, to się obali, Polak musi mieć łeb i dupę ze stali.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

przemekp3

Post #6 Ocena: 0

2014-04-17 14:41:36 (10 lat temu)

przemekp3

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 17-04-2014

Skąd: Everywhere

Aha rozumiem. A nie wiesz jakie kryteria trzeba spełnić aby ubiegać się o licencje na koparki ponizej 10 ton. a jesli juz sie ją ma ile trzeba pracować aby wyrobic licencje na te powyzej 10 ton :) ?? a pytam o zarobki bo na stronach angielskich oferują około 12-14 a nawet i 16. Ale teraz widze ze pewnie trzeba odjac podatek od tego bo chyb a wszystko brutto podaja...

[ Ostatnio edytowany przez: przemekp3 17-04-2014 14:44 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Natija

Post #7 Ocena: 0

2014-04-17 14:53:20 (10 lat temu)

Natija

Posty: 1559

Kobieta

Z nami od: 02-02-2012

Skąd: London

Musisz przyjechać do UK i po prostu wykupić i zrobić kurs,i nic więcej nie trzeba, angielski musi być dobry na tyle żeby sobie poradzic z mowieniem,czytaniem,pisaniem na kursie,nie musisz mieć żadnego doświadczenia żeby uzyskać licencje na te powyżej 10 ton,płacisz,zaliczasz i masz..
Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali, to się obali, Polak musi mieć łeb i dupę ze stali.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

przemekp3

Post #8 Ocena: 0

2014-04-17 15:01:48 (10 lat temu)

przemekp3

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 17-04-2014

Skąd: Everywhere

aha wielkie dzięki, bardzo mi pomogłaś :P Czytałem nawet, że można w języku polskim to wszystko, też by mi pomogło, bo tych wszystkich technicznych nazw za bardzo nie kojarzę, no ale poucze sie jeszcze a jak nie to zdam w jezyku polskim :P Dziękuję za pomoc :P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AudiA5

Post #9 Ocena: 0

2014-04-17 17:22:43 (10 lat temu)

AudiA5

Posty: 127

Mężczyzna

Z nami od: 25-01-2014

Skąd: polubione

Cytat:

2014-04-17 15:01:48, przemekp3 napisał(a):
aha wielkie dzięki, bardzo mi pomogłaś :P Czytałem nawet, że można w języku polskim to wszystko, też by mi pomogło, bo tych wszystkich technicznych nazw za bardzo nie kojarzę, no ale poucze sie jeszcze a jak nie to zdam w jezyku polskim :P Dziękuję za pomoc :P


po polsku a potem po angielsku nci powiedzą co masz zrobić i co po tłumacza pobiegniesz , moja rada jak chcesz zdawać to opanuj po angielsku

co do godzin to każda firma ma inaczej i na to pytanie nikt ci nie odpowie na forum, u jednych możesz 12 co dziennie robić a u 2-gich 5 x 8h i to wszystko

co do życia i kosztów to jest wiele wątków na forum na ten temat

ja radził bym ci przemyśleć sprawę i raczej nie jechać na Londyn tylko bardziej na północ, buduje sie tutaj sporo wiec koparek też używa a koszta życia mniejsze
By ujrzeć świat, czające się ryzyko By wyjrzeć zza ścian , zbliżyć się By się odnaleźć i poczuć To jest cel ŻYCIA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

przemekp3

Post #10 Ocena: 0

2014-04-17 17:55:15 (10 lat temu)

przemekp3

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 17-04-2014

Skąd: Everywhere

Nie myślę o Londynie, tylko ogólnie Anglia. Gdzie dostałbym robotę tam bym pewnie pracował. Tylko interesuje mnie czy właśnie byłaby ta praca i za ile gdybym taki kurs zrobił. Czy może szukać w jakiejś innej profesji ?? Interesuje się maszynami i budownictwem wiec pewnie bym sie sprawdzil, tym bardziej ze nie chce mi sie gnić na studiach 5 lat. A moze studiowac i wtedy wyjechac ?? Moze cos doradzicie ??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,