MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak odzyskać niewypłacone pieniądze przez pracodawcę?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

rabane

Post #1 Ocena: 0

2014-02-22 09:55:11 (10 lat temu)

rabane

Posty: 25

Mężczyzna

Z nami od: 17-01-2014

Skąd: londyn

Witam wszystkich,napewno pamiętacie temat wykorzystywania pracownikow przez pracodawcę.Opisałem tam swoją historię jazdy łączonej z pracą po kilkanaście godz.na dobę bez odpoczynku,i zasypianie ze zmęczenia za kierownicą.Odszedem z firmy,żeby przestać stwarzać zagrożenie na drodze.Skutkie tego jest niewypłacenie mi ostatniej wypłaty bez podania przyczyny.Jest to kwota 400funtów,która miała pomóc mi w utrzymaniu się do następnej wypłaty za dwa tygodnie,gdyż znalazłem pracę w innej firmie,gdzie płacą co dwa tygodnie.Upominając się o pienądze od byłej szefowej,w odpowiedzi napisała mi żebym się z nią nie kontaktował bo nie będzie odpowiadała na moje smsy.Zostałem bez środków do życia.Podpowiedzcie w jaki sposób wyegzekwować jak najprędzej moją zaległą wypłatę.Nie jestem pierwszym,którego tak potraktowała,tylko inni nie mieli w sobie woli walki,a ja nie poddam się bez niej.Zgóry dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #2 Ocena: 0

2014-02-22 10:12:00 (10 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

wyslij list za potwierdzeniem odbioru na adres firmy, w ktorym prosisz o uregulowanie zaleglosci w terminie 2-ch tygodni, jesli to nie nastapi sprawe oddajesz do sadu pracy...

ps. list napisza ci w CAB, byc moze wystarczy telefon prawnika...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #3 Ocena: +2

2014-02-22 10:40:30 (10 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Sam napisz list. To nic skomplikowanego:
może to wyglądać przykładowo tak:

To .....,
CEO of .....,

I am writing to request my unpaid wages and any other payments due to me, which are now over two weeks late. I have still not been paid what I am owned namely:
* ₤400 (before deductions) outstanding salary for one week
* (wymień inne rzeczy za które ci nie zapłacili np wydatki, zaległy urlop itp)

This letter is to inform you that if I do not receive my due wages within 7 days of the date of this letter, I will have no option but to issue proceedings through Employment Tribunal. I hope this will not be necessary.

In the event that proceedings are issued I will be relying upon this letter in asking the Tribunal to order you to pay costs.

Yours Sincerely,
XXXXXXX


*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

rabane

Post #4 Ocena: 0

2014-02-22 11:23:52 (10 lat temu)

rabane

Posty: 25

Mężczyzna

Z nami od: 17-01-2014

Skąd: londyn

Dzięki wielkie za podpowiedz,skorzystam z niej ale niestety jestem laikiem w takich sprawach i prosiłbym Cię,jeżeli możesz skonstrułuj mi ten list w całości razem z adresem tej organizacji bo nie mam o tym zielonego pojęcia,ja przepisując go bym się tylko podpisał.Zgory dziękuję.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #5 Ocena: 0

2014-02-22 11:27:17 (10 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

przeciez wystarczy wydrukowac co zealot napisal i uzupelnic o brakujace imie i nazwisko szefowej plus nazwe firmy z adresem, na dole czytelny podpis i tyle...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rabane

Post #6 Ocena: 0

2014-02-22 11:43:26 (10 lat temu)

rabane

Posty: 25

Mężczyzna

Z nami od: 17-01-2014

Skąd: londyn

Dzięki podpowiedz mi tylko co to jest to CAB bo ja nie mam o tym pojęcia zielonego.List moge napisac po polsku ,bo to polka jest szefową

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

inka144

Post #7 Ocena: 0

2014-02-22 11:53:56 (10 lat temu)

inka144

Posty: 768

Kobieta

Z nami od: 09-02-2011

Skąd: Melksham

Piszesz pismo po angielsku jak zostalo juz wczesciej Ci napisane, mieszkasz w tym kraju i wwzystkie pisma urzedowe piszesz w tym jezyku...A jak szefowa bylaby Niemka, Hinduska czy innej nacji to w jakim jezyku napisalbys?oficjalnym urzedowym...
CAB- CItizen Advice Bureau - sprawdz w interncie, gdzie najblizszy oddzial sie znajduje...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

robertson216

Post #8 Ocena: 0

2014-02-22 13:18:39 (10 lat temu)

robertson216

Posty: 90

Mężczyzna

Z nami od: 21-10-2013

Skąd: Nottingham

Polka szefem firmy i wszystko jasne...
Walcz o swoje i niszcz chamstwo i bezprawie wobec rodaków !!!
Życzę Ci powodzenia !!!
Jak byś trafił do CAB to oni mają miesięczną listę dyżurów profesjonalnych firm prawniczych w twojej miejscowości,które świadczą ZA DARMO porady prawne 2-3 razy w miesiącu.
Ja byłem kilak lat temu na interwencji z takim prawnikiem w trochę innej sprawie i wystarczył wykonany przy mnie jego telefon i sprawa była załatwiona po paru dniach pozytywnie dla mnie!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2014-02-22 13:23:11 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rabane

Post #10 Ocena: 0

2014-02-22 15:43:30 (10 lat temu)

rabane

Posty: 25

Mężczyzna

Z nami od: 17-01-2014

Skąd: londyn

dzieki wszyskim za pomoc działam w/g waszych podpowiedzi list do firmy już poszedł polecony.Teraz czekamy na efekty.Pozdrawiam wszystkich.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,