MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mandat za parkowanie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

sokole-oko

Post #1 Ocena: 0

2014-05-22 12:28:24 (10 lat temu)

sokole-oko

Posty: 92

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-03-2014

Skąd: londyn

Cytat:

2014-05-22 12:06:06, kardam napisał(a):
Zapłaciłam od razu tego samego dnia 50% kwoty.

Po to jest procedura odwolawcza aby z niej korzystac. (przynajmniej ja tak uwazam)
Dwa razy otrzymalem mandat i dwa razy mi go anulowali, wiec warto spedzic troche czasu nad napisaniem kilku zdan. :-)

Ciotkaluta odwolanie sie powoduje wstrzymanie tego okresu 14 dni do czasu rozpatrzenia sprawy, wiec nic nie musisz placic od razu.

a co to jest ten APCOA i POPLA ??

http://www.apcoa.co.uk/
http://www.popla.org.uk/

Czyli jakies dziwne firemki z aparatem w reku - identycznie jak te z marketowych parkingow.
Osobiscie olal bym te mandaty i nie zawracal sobie glowy.

-----lektura ;-)
1


2
3
4 :-)

[ Ostatnio edytowany przez: sokole-oko 22-05-2014 12:33 ]

Warto walczyć o to samo co zawsze. O siebie. Żeby się nie dać sformatować, że trzeba zwyciężać, zarabiać, kupować. Nie dać się przerobić na szczura, tylko znaleźć niszę, dzięki której nie dasz się wrobić w cały ten śmietnik, który sączy w nas popkultura

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2014-05-22 15:26:07 (10 lat temu)

Richmond

Posty: 28852

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie polecam ignorowania. To juz lepiej wnioskowac o anulowanie, ale nie wiem na jakiej podstawie chcesz to robic.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2014-05-22 16:18:53 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2014-05-22 11:50:47, ciotkaluta napisał(a):
no a jeśli mam napisane że jak zapłacę w ciągu 14 dni od doręczenia mandatu to 50% kary mi umorzą to jak wpierw się odwołam to będę musiała zapłacić całość, bo nie zmieszcze się w terminie a w sumie najbardziej oto mi się rozchodzi żeby nie zapłacić nic a jak już to tę połowę tylko? a poza tym nie wiem jak to działa, ja płacę całość a pózniej mi zwracają czy od razu płacę 50 % bo jestem w terminie? :-)


Nawet się nie łódź, jest napisane jak byk że nie wolno się zatrzymywać, oni tam jeżdzą po to by łapać tych co zabierają lub wysadzają pasarzerow w niedozwolonym miejscu.

Trzeba było wyjść i rzygać czy coś innego pilnego co cię tam zmusiło do zatrzymania.
Tak to po prostu przyjdzie ci tylko uzasadnienie i ew list do zdjęć że mandat zasadny i tyle.

Co innego jak byś np zaparkowała i koło dotykało delikatnie linni czy np 1 minuta po czasie, gdy kupowałaś następny bilet, itp

Pod lotniskami, w Londynie a zwłaszcza council Croydon i Hakney skurczybyki za chiny ludowe, najmniejszy błąd i ci nie popuszczą.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #4 Ocena: 0

2014-05-22 16:21:21 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Ja za to mam lepszy numer, dostałem mandat za parkowanie na Majorce, zgłosiliśmy to przy zdawaniu pojazdu, laska nam powiedziała że możemy to zapłacić przez internet.
Teraz chce to zapłacić i kurde nie da się!
Tylko jakiś agent płatności, posterunek policji.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2014-05-22 19:13:08 (10 lat temu)

Richmond

Posty: 28852

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zdjema Ci z karty. Ja tez chcialam zaplacic mandat na Malcie, ale nijak sie nie dalo. Online nie pokazywal sie ten numer mandatu, a inne opcje to chyba urzad czy cos takiego. Zignorowalam i wypozyczalnia pobrala z karty.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #6 Ocena: 0

2014-09-18 14:38:21 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Druga ciaza i drugi mandat za parkowanie pod szpitalem :-( Tym razem inny szpital.
Zaplacilam £2.75 za parkowanie, a w cenniku bylo £2 za 2h i £3.5 za 4h. Wrzucilam wszystkie drobne, ktore mialam w portfelu, myslalam, ze maszyna policzy mi oplate za 2h i 45min, nie wiedzialam ile czasu zajmie mi wizyta. Niestety ani nie spojrzalam na bilet, ani jak wychodzilam ze szpitala nie zwrocilam uwagi na to jak dlugo bylam w szpitalu, a ze bylam strasznie glodna (a glod w ciazy, to najgorsza rzecz jaka moze mi sie zdarzyc, bo mnie calkiem paralizuje i zaczynam dzialac bardzo automatycznie aby tylko osiagnac cel - jedzenie), to pojechalam do domu.
Dzis okazalo sie, ze przyszedl mandat, bo na parkingu bylam 3h 15min, a zaplacone bylo tylko za 2h. Znalazlam bilet i rzeczywiscie parkomat wzial sobie £2.75, ale policzyl tylko 2h jak za £2 i oddac nadwyzki £0.75 tez nie oddal :-/ w dodatku na mandacie jest info, ze jesli ktos jest dluzej na parkingu niz oplacil, to moze przed wyjechaniem z parkingu doplacic brakujaca kwote.

Czy w tej sytuacji jest sens sie odwolywac? I rzeczywiscie ktos moze z doswiadczenia potwierdzic, ze jak w ciagu 14 dni napisze odwolanie i nie zaplace mandatu, to ten okres tanszej platnosci sie zatrzyma i jak dostane odmowe nie bede musiala placic jednak wyzszej oplaty? *DONT_KNOW*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #7 Ocena: 0

2014-09-18 21:25:55 (10 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Liczy się data wpłaty, odwołanie nic nie przedłuża. Nie spotkałem się z automatami które oddają "resztę", Może są... nie raz jest napisane że nie wydaje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #8 Ocena: 0

2014-09-18 21:54:50 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Wlasciwie to nie byla reszta, tylko nadplata i z takimi parkomatami mialam juz do czynienia. Tak samo jak z parkomatami, ktore przy napisanej platnosci np £1 za 1h po wrzuceniu £1.5 podawaly mozliwy czas parkowania 1h30m.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2014-09-18 21:55:20 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Pierwszy raz słyszę by można było dopłacić.
No ale skoro można zapłacić w razie nie dopłaty przed wyjechałem z parkingu to trzeba było dopłacić. I nie było by problemu.

Nie spotkałem maszyny która wydaje resztę, można za to dopłacić, czasami przez internet, wystarczy tylko znać nr parkingu, i kartę płatniczą.


Możesz się odwołać, odpowiedź zawsze przychodzi w ciągu kilku dni roboczych, przed terminem płatności.
Należy zrobić to natychmiast.

Zgodnie z prawem nie masz szans, jedynie może urzędnika ujmie ciąża i ładna prośba.

Zasadniczo nawet minute po czasie można dostać mandat i Joe ma szans na odwołanie.

Trochę mnie dziwi że nie nauczyło cie pierwsze doświadczenie.
Bo warto o tym myśleć przed a nie po, bo szkoda kasy
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #10 Ocena: 0

2014-09-18 21:59:18 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2014-09-18 21:54:50, kardam napisał(a):
Wlasciwie to nie byla reszta, tylko nadplata i z takimi parkomatami mialam juz do czynienia. Tak samo jak z parkomatami, ktore przy napisanej platnosci np £1 za 1h po wrzuceniu £1.5 podawaly mozliwy czas parkowania 1h30m.


Czasami trzeba wrzucić odpowiednią ilość monet by przeskoczylo o kolejną jednostkę.

Np co 30 p, albo co 50 itd.
Czyli może braknąć 1 p i płacimy za free :-U
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,