MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 4

temat zamknięty | nowy temat | Regulamin

serce_twoje

Post #1 Ocena: 0

2013-03-28 15:03:14 (11 lat temu)

serce_twoje

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 28-03-2013

Skąd: menchester

Witam,
Prosze o pomoc jesli ktos wie jak to dziala... opisze''krotko'' o co chodzi.
Moj tata pracowal w Anglii ponad rok. zwolniono go ( redukcja) otrzymywal benefit dla szukajacych pracy.
wykryto raka, zaczely sie codzienne wizyty na chemio i radioterapie w szpitalu. Wtedy powiedzieli mu ..ooo to pan juz nie moze miec tych pieniedzy musi pan sie starac o pieniadze dla tych, ktorzy nie moga pracowac. OK. wiem ze to trwa ok 6 tyg.. trwalo i trwalo. Jakies chodzenie z tlumaczami, zalatwianie... masakra. Nastapila dzieki Bogu remisja. Wrocil wiec do benefitu dla szukajacych pracy ponownie 6 tyg. co 2 tyg. musi sie meldowac w job center z 13 meilami ze pisze i szuka pracy..oczywiscie zaden potencjalny pracodawca nie odpisuje wiec tej pracy nie ma :-(
Teraz musi jechac do Polski na tydzien termin nie koliduje z terminem stawiennictwa w job center, wiec teoretycznie moze.. Ale wlasnie slyszalam ze jak sie dowiedza ze wyjechal to automatycznie cofna benefit.. bo ponoc sie dowiedza jakos przez lotnisko czy nie wiem jak. CZy to prawda????? prosze o pomoc.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Dwunasty

Post #2 Ocena: 0

2013-03-28 15:08:59 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie dowiedzą się to raz. Powinien zgłosić dłuższy wyjazd to fakt, ale jeśli krótki wypad i nie koliduje to z terminami wizyt w jobcenter to nie trzeba aż tak się tym przejmować. Ojciec ma prawo w końcu szukać pracy również w Polsce.
Czepiają się dlatego iż ojciec powinien aktywnie szukać pracy a nie podróżować.
Jeśli to wyjazd na kilka dni to ja bym nie zgłaszał.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Post #3 Ocena: 0

2013-03-28 19:13:26 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

Dwunasty

Post #4 Ocena: 0

2013-03-28 20:05:42 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2013-03-28 19:13:26, leonka napisał(a):
Bezeobotny ma prawo wyjechac na wakacje, jesli to tydzien, dwa, to co za problem???


Tak Leonka ma prawo, ale ma tez obowiązek szukania pracy a skoro jest na wakacjach to nie szuka i mogą mu na ten okres wstrzymać zasiłek.

A jak się uprą to sprawdza i wstrzymają a wtedy cała procedura może iść od nowa.

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

serce_twoje

Post #5 Ocena: 0

2013-03-29 07:01:12 (11 lat temu)

serce_twoje

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 28-03-2013

Skąd: menchester

Dziekuje wam bardzo za odpowiedz:)troche mnie pocieszyliscie..ale jednak dalej mam troche stres....:(

Do góry stronyOffline

Temat zamknięty

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,