MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wymiana prawa jazdy na angielskie.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 50 z 52 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 49 | 50 | 51 | 52 ] - Skocz do strony

Str 50 z 52

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2016-12-30 20:01:40 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2016-12-30 19:20:39, 12miko12 napisał(a):
Powiem tak - robiłam najpierw prawo jazdy tu - wymiana z polskiego,dwa mies. później paszporty w Pl. - zdjęcie nie przeszło, trzeba było od nowa pstrykać.


w UK raczej przejdzie , ja robilem niemowlakowi do brytyjskiego paszportu zdjecia telefonem i wydrukowalem w Asdzie i przeszlo bez problemu *THUMBS UP*

Tu mozesz poczytac jak ma wygladac i jakie ma miec wymiary zdjecie do Prawa Jazdy w UK

photographic criteria for driving license

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Iwan89

Post #2 Ocena: 0

2017-01-02 16:38:37 (7 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

Czyli po wymianie prawo jazdy, to polskie wraca do Polskiego urzędu z adnotacją o wymianie i nie dostanę wtórnika? Chodzi o to, że wyjazd za 2 miesiące a pracuje zawodowo jako kierowca i może się przydarzyć, że będę tego dokumentu potrzebował. Boje się, że pracodawca w takim przypadku uzna, że z racji braku Polskiego prawo jazdy nie mam uprawnień do kierowania i będzie chciał mnie zwolnić dyscyplinarnie. U mnie wszystko jest możliwe. Zastanawiam się jak to rozegrać bo w razie jak by mi sprawdzano to na początku powiem, że zgubiłem, ale potem to nie wiem. Generalnie dokumenty u mnie w pracy są sprawdzane wyrywkowo bo oni wiedzą do kiedy mój dokument jest ważny, ale czasem sprawdzają czy nosimy je ze sobą.

[ Ostatnio edytowany przez: Iwan89 02-01-2017 16:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lukasz34stg

Post #3 Ocena: 0

2017-01-02 21:47:48 (7 lat temu)

lukasz34stg

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 30-12-2016

Skąd: l

Mialem dokladnie taka sama sytuację jak Ty. Na czas wymiany w UK w Polsce jezdzilem bez dokumentów liczac się z ryzykiem mandatu 50 zł (mialem ksero tylko). Gdy otrzymałem brytyjskie prawko i karte CPC dalej ok kilka tygodni pracowałem w PL. Już nastepnego dnia zatrzymała mnie Polska Inspekcja ITD, dałem brytyjskie papiery a Inspektor nawet nie zapytał ani słowem o nic. Auto i tacho było ok, odjazd bez mandatu i bez protokołu nawet. A w firmie nic Ci nie zrobią bo to unijny dokument i ważny. Jak możesz w niemczech pracować z polskim prawkiem to i w Pl z niemieckim, tak samo z brytyjskim. Parte do tacho wymien na UK dopiero jak zainstalujesz sie w UK na dobre i w prawku bedziesz mial adres ten pod którym bedziesz na dluzej mieszkał w uk.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2017-01-02 22:52:56 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

tak, plastyk wraca do wydawcy dokumentu.
Dostajesz nowy, ale to jest ta sama licencja na prowadzenie pojazdów.

Z tym "zagranicznym" prawem jazdy tylko jest jeden problem że w niektórych krajach niektóre firmy nie akceptują u pracowników dokumentu z innego kraju, bo taki jest zazwyczaj warunek ubezpieczyciela że pracownicy muszą mieć z kraju gdzie jest siedziba firmy. Dzięki temu mają nieco tańsze ubezpieczenie.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Iwan89

Post #5 Ocena: 0

2017-01-04 15:01:55 (7 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

Dziękuje za odpowiedź. Czy do wymiany prawo jazdy wystarczy, ze wyślę formularz D2 czy do Driver CPC card jest jakiś osobny?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lukasz34stg

Post #6 Ocena: +1

2017-01-04 19:18:40 (7 lat temu)

lukasz34stg

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 30-12-2016

Skąd: l

Oj kolego nie czytasz moich wypowiedzi. Jeśli wyślesz prawko polskie do wymiany i miałeś w nim wbity WAŻNY kod 95 to AUTOMATYCZNIE przyślą ci też CPC card. CPC przyjdzie w osobnej kopercie na adres jaki podałeś do prawka. W moim przypadku na prawko czekałem ok 10 dni a na CPC 11 dni.
Musisz wysłać w kopercie:
wypełniony druk D2 z wklejonym zdjeciem
polskie prawko
dowód osobisty/paszport
dowód opłaty za prawko (Postal Order)

Opłate zrobisz na poczcie, kwote masz podana na druku, powiedz ze to dla DVLA, dostaniesz taki "paragon" i wkładasz go do koperty ze wszystkim.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Iwan89

Post #7 Ocena: 0

2017-01-05 23:10:15 (7 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

Dziękuję za szczegółową odpowiedź, musiałem się upewnić. Chyba poproszę o pomoc znajomego w Anglii i tutaj pytanie kosmetyczne. Czy przy zmianie adresu wypełnia się również druk D2? Oraz czy ponownie zmienia się wtedy podpis na dokumencie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Iwan89

Post #8 Ocena: 0

2017-01-07 12:34:36 (7 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

Jeszcze jedno bardzo ważne pytanie. Czy jeśli poproszę znajomego żeby wysłał moje dokumenty na poczcie to będzie jakiś problem? Czy na poczcie jedynie się opłaca przesyłkę i o nic więcej nie pytają? Pytam bo z tego co wiem poczta w UK to prawnie zupełnie inna instytucja niż w Polsce i nie wiem czy pisać do tego jakieś upoważnienie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #9 Ocena: 0

2017-01-07 12:40:06 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Kolega może wysłać bez problemu. O nic nie pytają.

Jak zmieniasz adres robisz to online. Stary dokument powininies przeciąć na pół i odesłać poczta pod adres DVLA. Nowy przyjdzie bardzo szybko. Nic się nie zmienia.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #10 Ocena: 0

2017-01-07 18:52:48 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Razem z prawkiem przyjdzie dodatkowa kartka gdzie mozna wpisac nowy adres podczas uaktualniania danych.

Aktualizacja adresu online tylko dla osob zamieszkalych powyzej 3 lat w UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 50 z 52 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 49 | 50 | 51 | 52 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,