MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wymiana prawa jazdy na angielskie.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 52 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 50 | 51 | 52 ] - Skocz do strony

Str 2 z 52

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2013-01-18 08:00:14 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KAWA

Post #2 Ocena: 0

2013-01-18 08:05:43 (11 lat temu)

KAWA

Posty: 343

Kobieta

Z nami od: 04-08-2005

Skąd: Bedfont

potwierdzenie adresu bo na prawku masz aktualny adres tu w angli, nie trzeba zadnego potwierdzenia od landlorda

[ Ostatnio edytowany przez: KAWA 18-01-2013 08:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ctomek

Post #3 Ocena: 0

2013-01-18 08:17:40 (11 lat temu)

ctomek

Posty: 128

Mężczyzna

Z nami od: 20-12-2012

Skąd: Londyn

karta którą dostajesz po ukończeniu cpc też chyba nazywa się drivers card, albo podobnie, a na kartę tacho mówią digi tacho lub tacho choć rzeczywiście jest na tacho napisane "driver card".
Potwierdzenia adresu nie potrzebujesz bo prawko wysyłają na adres który podałeś, więc domyślnie jeśli dostałeś to potwierdza że tam mieszkasz.

Potwierdzenie adresu w UK do jakiś dokument którym możesz udowodnić gdzie mieszkasz, np wyciąg z banku lub prawko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2013-01-18 09:10:35 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2013-01-18 09:15:16 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tak, podajesz adres i nikt nie sprawdza tego adresu i nie musisz miec potwierdzenia na to. Ja zrobilam dokladnie tak samo po przyjezdzie do UK, od razu wymienilam prawo jazdy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2013-01-18 10:09:19 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ctomek

Post #7 Ocena: 0

2013-01-18 20:22:12 (11 lat temu)

ctomek

Posty: 128

Mężczyzna

Z nami od: 20-12-2012

Skąd: Londyn

Adres możesz podać jakikolwiek, tylko jak pod tym adresem nie mieszkasz to może być kłopot żeby to prawko odebrać :)

Przy wymianie jeszcze jest kwestia potwierdzenia autentyczności zdjęcia. Ja miałem nowy pasek z polski więc przeszedł, Na poczcie za jakąś opłatą można potwierdzić, i w DVLA. Niedługo będę musiał zmienić zdjęcie- czy jak przyniosę zdjęcie do DVLA to mi potwierdzą?- ktoś się orientuje? Przy drugiej wymianie prawka chciałem żeby mi zdjęcie zaktualizowali, a gościu mi powiedział w DVLA że dostanę ze starym chyba żeby mnie spławić bo po pracy byłem a oni na kilka minut przed zamknięciem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #8 Ocena: 0

2013-01-18 20:47:36 (11 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2013-01-17 23:20:17, ctomek napisał(a):
jeżeli pisząc karta kierowcy masz na myśli kurs na przewóz rzeczy (czy jak się to tam nazywa) to szukaj CPC (albo dcpc). Tego się nie da "wymienić" ... ale jak masz prawko kilka lat to może się okazać że jeszcze nie musisz tego mieć. Przy normalnej pracy pracodawca cię na to wyśle i zapłaci za kurs i czas spędzony ;)
przy wymianie prawka weź formularz d777 o wydanie karty cyfrowej do tacho.


DQC - Driver Qualification Card (Swiadectwo kwalifikacji)
Driver Card - Karta do tachografu

Obowiazek posiadania DQC (karta potwierdzajaca ukonczenie CPC) wchodzi w zycie 10.09.2014 i musza ja posiadac wszyscy kierowcy C;D;E
Samo CPC dzieli sie na dwa rodzaje Initial i Periodical. Periodical jest dla kierowcow posiadajacych juz CPC badz tych, ktorzy zdobyli prawo jazdy przed 10.09.2009.
Initial CPC dotyczy wszystkich, ktorzy zdobyli prawko po 10.09.2009. Initial konczy sie panstwowym egzaminem w DSA

Polskie swiadectwo kwalifikacji moze byc uznane za wazne pod warunkiem, ze wbite jest w prawo jazdy w postaci kodu 95 na odwrocie prawka.

Pracodawca nie placi za kurs ani za godziny na nim spedzone, moze jesli ma gest ale nie musi.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 18-01-2013 20:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ctomek

Post #9 Ocena: 0

2013-01-19 14:45:40 (11 lat temu)

ctomek

Posty: 128

Mężczyzna

Z nami od: 20-12-2012

Skąd: Londyn

Daty są inne dla kierowców autobusu i inne dla kierowców ciężarówki.
Prawko na C zrobiłem w 2007 w Polsce i słyszałem że "muszę mieć kurs na przewóz....". Oczywiście w Polsce wszystko trzeba mieć wcześniej żeby wydrzeć kasę i ktoś od tego szkolenia podatek żeby zapłacił, więc rzad jest "postępowy" i takie rzeczy ratyfikuje przed innymi krajami. Powiedziałem że mi to nie potrzebne bo w Londynie o to nie pytają, a do Polski się w najbliższym czasie nie wybieram.

Czy to gest- raczej inwestycja w pracowników- Agencja pracy ma to gdzieś bo zawsze znajdzie kogoś do pracy. Mojej firmie opłacało się zrobić licencję na takie szkolenia. Ja za to nie płace, dostaję dniówkę bez nadgodzin, tylko muszę wcześniej przyjść na szkolenie, i siedzieć 8 godzin zamiast pracować jak zwykle 4-6. Jak chciałem zwrot kasy za bilet bo trzeba było dojechać do innego oddziału to mi powiedzieli "trzeba było przyjść wcześniej, wziąć vana i pojechać".
OK- zaczyna się od jakiejkolwiek pracy, ale zdobywając doświadczenie warto dyktować warunki, lub zmienić pracodawcę co z każdym przejechanym kilometrem staje się łatwiejsze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2013-01-19 18:44:12 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 52 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 50 | 51 | 52 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,