MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Praca Kierowca Autobusu od czego zaczac

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 3 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Damianoo

Post #1 Ocena: 0

2012-08-10 09:47:22 (12 lat temu)

Damianoo

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2012

Skąd: aktualnie w kraju

Cytat:

2012-08-10 09:37:06, autor65 napisał(a):
Cytat:

2012-08-09 22:38:55, znowu-ciupek napisał(a):
Dla firm "autobusowych" jesteś łakomym kąskiem...
Masz juz gazetę,nie trzeba Cie szkolić.Wystarczy krótkie przeszkolenie.
U nas przyjmują ludzi z ulicy z prawkiem na B i muszą szkolić.Później "niewolnik" musi odrobić pańszczyznę przez 2 lata za możliwość darmowego zrobienia prawka.

Powodzenia.Do odważnych świat należy;-)


Dwa?Ja juz odrabiem trzy...i odrobic nie moge:-] Chyba zrobili mi jakis extra super kurs:-]
Jezeli chodzi o godzinki to ja mam max. 5.5 h potem przerwa i moge jesli chce(ale nie chce i nikt mnie nie zmusza)pracowac non stop 12 dni.


A w jakies kolego firmie pracujesz jak mozna wiedziec ?? bo sam szukam firm gdzie na autobusy moglbym wyslac CV

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #2 Ocena: 0

2012-08-10 09:51:02 (12 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

Daj kontakt na skypa to pogadamy ...mam chwilke, chetnie cie wprowadze:-D
P.S praca kierowcy to nie...samowite przezycia, to nie tylko jazda to wielka przygoda i wspaniale hobby:-]
Nie wierzysz? To poczytaj.
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/45/27821/polished-bus-driver-blue-diary

[ Ostatnio edytowany przez: autor65 10-08-2012 09:58 ]

człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Damianoo

Post #3 Ocena: 0

2012-08-10 09:56:52 (12 lat temu)

Damianoo

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2012

Skąd: aktualnie w kraju

Cytat:

2012-08-10 08:51:40, espe-7 napisał(a):
Cytat:

2012-08-09 22:31:55, Lhotse napisał(a):
Wychodzi na to że chcesz pokazać że masz jakiekolwiek pojęcie o przepisach ale jakoś Ci to nie wychodzi, inaczej nie pisała byś takich pierdół. Kontrole są jak najbardziej, trzeba przestrzegać czasu pracy - długości dniówki "czasu jazdy bez przerwy" przerw, wakacji i nikt o zdrowych zmysłach nie pozwoli sobie na łamanie przepisów kary finansowe i utrata licencji.




Jakie sa przepisy i jakie kary za to groza to kazdy wie, natomiast to, co robia firmy to jest inna bajka 8-)
To co napisalam powyzej to tylko moja obserwacja w ciagu ostatnich 2 lat. Ty mozesz miec zupelnie inne doswiadczenia, ale myslenie, ze nikt o zdrowych zmyslach sobie na lamanie prawa nie pozwoli jest po prostu naiwne :-]

Pare przykladow z wlasnego podworka:

Pierwszy z brzegu - przychodza do nas kierowcy szukac nowej pracy, maja kat B albo D1 z restrykcja 101, podaja historie zatrudnienia i wychodzi na to, ze pracowali jako kierowcy autobusow. My dzwonimy do tych firm po referencje, a one potwierdzaja, ze jest to prawda :-o. To samo mielismy ostatnio z chlopakiem, ktory pracowal 4 lata, jako moffet driver - bez licencji. Firma potwierdzila i przyznala, ze nawet nie wiedzieli, ze jakies dodatkowe papiery sa wymagane!!

Drugi przyklad - przychodza do nas kierowcy, ktorzy maja 4 godz odpoczynku dziennie :-o Ci akurat jezdza na analogowych tachografach i maja zakaz wpisania swojego nazwiska na dysk :-o

Trzeci przyklad - moj partner prowadzi CPC dla kierowcow. Ostatnio kierowcy byli zszokowani przepisami, bo u nich w firmie nikt ich nie przestrzega. Kiedy kierowcy wrocili do pracy z nowa wiedza, manager tej firmy do nas zadzwonil i poprosil o pomoc, bo zdal sobie sprawe, ze zawalal sprawe przez ostatnich pare lat i mial wiecej szczescia niz rozumu!

Tak naprawde tylko 2 nasze firmy przestrzegaja prawa co do minuty. A wiesz dlaczego? Bo VOSA zrobila im inspekcje, zaplacili 150tys funtow kary i sa teraz pod stalym nadzorem. Jeden maly blad i traca licencje... Pozostale firmy 'mniej-wiecej' przestrzegaja przepisow. Nasza glowa w tym, zeby nasi kierowcy przestrzegali prawa i sami to monitorujemy, bo w razie problemow VOSA i do naszych drzwi zapuka.

Takich przykladow mam o wiele wiecej, ale nie chodzi o to, zebym musiala tu cos udowadniac. Powyzsze przyklady dotycza firm i domestic i tych podlegajacych pod europejskie przepisy - i jedne i drugie lamia prawo,a tym domestic jest po prostu latwiej to prawo lamac. Dlatego wlasnie, jak juz wyzej wspomnialam, coraz wiecej ludzi chce zaostrzenia przepisow domestic i coraz czesciej sie o tym mowi na roznego rodzaju seminariach, konferencjach itd itp.

Nie twierdze, ze wszystkie firmy lamia prawo, bo tak nie jest, ale to z czym sie spotykam na codzien w swojej pracy przyprawia czasem o zawrot glowy.
Po prostu ciesz sie, ze trafiles na firmy, ktore dzialaja uczciwie, ale nie wierz w bajki, ze kazdy jest swiety ;-)


Dlatego ja w ciemno bity nie jestem ^^ mam w rodzinie 1,3,5, tak 5 osob w rodzinie ktore jezdza zawodowo jako kierowcy tak ze wiec troche o przepisach wiem. Moj ojciec wlasnie pracowal jako kierowca autobusu w UK w Centrze ( teraz juz sobie przypomnialem ze Centra sie przeksztalcila w cos innego) chyba ze cos sie znowu po zmienialo. Ale wlasnie z tego co wiem po nim i innych kolegach prace mieli spokojna i duze przestrzeganie przepisow czasu pracy.
;-) wszystkie over time czy jak to sie nazywalo...:-? bank holiday tez mieli fajnie placone.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Damianoo

Post #4 Ocena: 0

2012-08-10 10:03:45 (12 lat temu)

Damianoo

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2012

Skąd: aktualnie w kraju

Cytat:

2012-08-10 09:51:02, autor65 napisał(a):
Daj kontakt na skypa to pogadamy ...mam chwilke, chetnie cie wprowadze:-D
P.S praca kierowcy to nie...samowite przezycia, to nie tylko jazda to wielka przygoda i wspaniale hobby:-]
Nie wierzysz? To poczytaj.
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/45/27821/polished-bus-driver-blue-diary

[ Ostatnio edytowany przez: <i>autor65</i> 10-08-2012 09:58 ]




wyslalem tobie na priv mojego skype ja juz jestem online;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Damianoo

Post #5 Ocena: 0

2012-08-10 10:04:57 (12 lat temu)

Damianoo

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2012

Skąd: aktualnie w kraju

a co to jest kurde znowu PCV ?? :(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #6 Ocena: 0

2012-08-10 10:11:31 (12 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

w kuchni dawali dawniej na podlodze :)

sprawdz wiadomosci


[ Ostatnio edytowany przez: autor65 10-08-2012 10:12 ]

człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Damianoo

Post #7 Ocena: 0

2012-08-10 10:26:20 (12 lat temu)

Damianoo

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2012

Skąd: aktualnie w kraju

hehe taaakk wiem wiem ^^ juz ciebie znalazlem tylko kolego zaakceptuj wiad. na skype :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Daisina

Post #8 Ocena: 0

2012-09-07 09:34:05 (12 lat temu)

Daisina

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 06-09-2012

Skąd: Manchester

Witam Damianno.Mam na imie Kasia.Mieszkam w Manchester.Jestem ciekawa czy znalazles prace czy tez nie.Jesli nie to mam pytanie:jakiej oczekujesz placy od swego pracodawcy?Byc moze jestem w stanie Ci pomoc znalezc prace jako kierowca,pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tul2001

Post #9 Ocena: 0

2012-09-21 12:55:39 (12 lat temu)

tul2001

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 21-09-2012

Skąd: -

Powiedzcie mi jedno-czy mam większe szanse znaleźć pracę jako kierowca autobusu mając świeże polskie prawko na autobus czy nie? Posiadam kat. B od 6 lat i chcę podjąć pracę w tym zawodzie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Beetle-2007

Post #10 Ocena: 0

2012-09-21 14:12:15 (12 lat temu)

Beetle-2007

Posty: 111

Mężczyzna

Z nami od: 25-08-2007

Skąd: uxbridge

Witam.Korzystajac z okazji,ze temat bus drivera jest na topie chcialem zapytac sie kogos kto moglby mi polecic dobra szkole jazdy PCV na terenie Londynu.Czy ktos z Was korzystal z uslug takich szkol jak;WALLECE DRiving SCHOOL,ST.CHRISTOPHER DRIVING SHOOL.
Bede bardzo wdzieczny za wyczerpujace informacje w w/w temacie.
Witia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 3 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,