MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Praca Kierowca Autobusu od czego zaczac

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Postów: 78

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Damianoo

Post #1 Ocena: 0

2012-08-09 14:57:47 (12 lat temu)

Damianoo

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2012

Skąd: aktualnie w kraju

Witam :) wiem ze juz byl podobny post troche poczytalem ale mysle ze mam zbytnio malo wiadomosci.

Wiec tak...


Szukam pracy w UK jako kierowca Autobusu posidam prawko B,D -> (od kilku dni zdane pozytywne rowniez ze wszystkimi lekarzami i ptentami jakie tu w PL moze byc) znaczy sie mam swierze testy przychologiczne lekarzy, oraz kurs na przewoz osob. Tak ze wiec mm 100 % kwalifikacji aby zostac 100% kierowca autobusu :)

Czy ktoś może mi poradzić gdzie najlepiej zacząć
szukać pracy od czego najlepiej zaczac ? Jezyk Ang. komunikatywny troszke sie poapominalo co nie co ale mysle ze jak bym sie dostal tam gdzies do JOB to szybciutko bym sobie wszystko po przypomianal. 8-)

Bede bardzo wdzieczny za informcje !;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #2 Ocena: 0

2012-08-09 16:02:38 (12 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Jesli dopiero co zdales prawko w Polsce i nie masz doswiadczenia, to powiem szczerze, ze bedzie ci bardzo trudno znalezc prace jako kierowca w Anglii.
My (agenja) czasem puszczamy swiezego kierowce na droge, ale prawko musi miec zdobyte w UK i musi miec akceptacje od firmy, ktora go zatrudni. Osoba bez doswiadczenia w jezdzie po angielskich drogach i z prawkiem zdanym w innym kraju u nas praktycznie nie ma szans.

Podejrzewam, ze musialbys bezposrednio zglosic sie do duzych firm autobusowych. Pamietam, ze kiedys takie firmy rekrutowaly kierowcow bezposrednio z Polski, ale to bylo kiedys, nie wiem jak jest teraz...

Pytanie podstawowe - masz Driver's Qualification Card? Bez niej nie bedziesz mogl legalnie pracowac jako kierowca autobusu, no chyba, ze bedziesz to robil za darmo.
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Damianoo

Post #3 Ocena: 0

2012-08-09 16:37:06 (12 lat temu)

Damianoo

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2012

Skąd: aktualnie w kraju

No wlasnie z czego sie orientuje to wlasnie kiedys duzo firm robilo rekrutacji w Pl pamietam ze chyba nawet rekrutacje odbywaly sie w Katowicach, Wa-wie, i Poznaniu ale teraz troche ciezko znalesc owa rekrutacje w Pl. Dlatego nawet sie zastanawim czy nie zaczac moze od jakiejs agencji i prubowac swoich sil pracy przez agencje.

Kiedys z 4 lata temu jak bylem w UK dokladnie w Watford to tam jest jakis zajazd z tego co sie orientuje to Arriva. Tak mysle ze tam chcialbym zlozyc rowniez swoje plikacje rekrutacyjne do pracy ale co z tego bedzie to nie wiem ale zapewne warto probowac.

Co do Pytania o Driver's Qualification Card z tego co wiem chyba jest juz odrau w Prawo jazdy tak ?? z tego co widze to mam wpisane w prawku w poz. 11 i 12 -> 11 pozycja to moje testy psycho. a 12 moje kwalifikacje do kiedy mam. Z tego co sie dowiadywalem to juz nie ma czegos takiego jak karta kwalifikacyjna kierowcy dlatego wszystko jest juz wpisane w prawko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #4 Ocena: 0

2012-08-09 17:22:35 (12 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Wlasnie przez agencje bedzie ci chyba najtrudniej znalezc prace bez doswiadczenia i z polskim prawkiem. Nie sadze, zeby ktos wzial na siebie takie ryzyko.
Ja bym radzila szukac bezposrednio w firmach.

Co do DQC, to masz w pozycji 12 wpisany kod 95 przed data?
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Damianoo

Post #5 Ocena: 0

2012-08-09 17:32:55 (12 lat temu)

Damianoo

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2012

Skąd: aktualnie w kraju

Oj to widze ze sie mylilem ze moze byc latwiej zlapania pracy prez agencje. no ale coz to bede sie staral szukac czegos bezposrednio w firmach.

A jakie sa takie bezposrednie firmy autobusowe z tego co sie orientuje to jest
Arriva, Metroline, nie wiem czy jeszcze centra jest. Dawno nie bylem w UK tak ze wiec pozapominalem jakie tam sa takie fajne firmy.

a co do DQC to tak jak mowisz w 12 mam ten kod 95 przed data. A czemu on sluzy to nie mam bladego pojecia :( mysle ze to chyba nie ma zadnego znaczenia i ograniczenia co do mojego prawka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #6 Ocena: 0

2012-08-09 18:08:10 (12 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

To dobrze, ze ten kod masz :) To jest to samo co DQC.
Wielu swiezych kierowcow z roznych krajow przyjezdza do UK bez tego kodu albo bez DQC i ma problem, bo legalnie jezdzic nie moga.

Problem z praca przez agencje jest taki, ze one maja do pracy wysylac tylko kierowcow sprawdzonych i doswiadczonych - tego od nas oczekuja firmy, z ktorymi wspolpracujemy, bo w razie problemow odpowiedzialnosc spada na nas.
Predzej zatrudni cie konkretna firma, ktora cie przeszkoli i zainwestuje w ciebie.

Jednak, jak juz wczesniej wspomnialam - bedzie ciezko, bo w dzisiejszym klimacie, owszem kierowcow zawsze brakuje, ale i koszty ewentualnych wypadkow sa ogromne i nikogo na nie nie stac. Do tego firmy maja najczesciej ubezpieczenie wymagajace 2-letniego doswiadczenia kierowcy.

Jest jeszcze inna droga, ktora juz kiedys tutaj na forum polecalam. Przyjedz do UK, nabierz doswiadczenia w jezdzie po angielskich drogach wlasnym samochodem przez min 6-12 m-cy, znajdz prace przez agencje na vana, potem wykup sobie pare lekcji na jazde autobusem w UK i dopiero wtedy staraj sie o prace kierwocy autobusu. Czyli male kroczki...

Co do konkretnych firm autobusowych, to nie pomoge, bo znam tylko te, ktore juz wymieniles.
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wielkimar

Post #7 Ocena: 0

2012-08-09 18:28:58 (12 lat temu)

wielkimar

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Zobacz w Birmingham "National Express"
Przyjmują na bieżąco ( i na bieżąco wywalają :-) ). Ale na początek może być ( póki nie jesteś na najwyższej stawce :-) . )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Damianoo

Post #8 Ocena: 0

2012-08-09 20:09:34 (12 lat temu)

Damianoo

Posty: 40

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2012

Skąd: aktualnie w kraju

To znaczy ze miedzy innymi dzieki temu ze mam ten kod to znaczy ze praktycznie ja mam pierwszenstwo do odbycia rekrutacji tak mysle i chyba wieksze szanse zdobycia pracy. No ale fakt swierzak swierzakiem ^^ mam potwierdone dok. jazdy na busie w PL moze to i nawet jakis plus bedzie na autobusy kto wie. Jak robilem prawko to moj inst. powiedzial mi ze juz po pierwszych 2 godz. jazdy mogl mnie spokojnie zapisac na egzamin. Wlasnie w Birmingham z tego co slyszalem wlasnie firmy nie traktuja powaznie kierowcow i wymieniaja jak rekawiczki ale to tylko slyszalem aa jak jest naprawde to nie wiem. Wlasnie prosil bym was koledzy kolezanki czy moglbym dostac jakies namiary na jakies fajne firmy jezeli by mi sie udalo tam dostac jakos bym sie napewno odwdzieczyl ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lhotse

Post #9 Ocena: 0

2012-08-09 20:58:58 (12 lat temu)

Lhotse

Posty: 81

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2012

Skąd: SouthEast

odpuść sobie agencje szkoda marnować swoich zarobionych pieniędzy na darmozjadów. Przede wszystkim musisz wymienić prawo jazdy, jak masz kod 95 to dostaniesz cpc jeśli nie masz tego kodu to na domestic transport nie koniecznie musisz mieć cpc, będzie to zależeć od firmy. Jeśli chodzi o wymianę kierowców to niestety w większości firm panuje taki trend możesz wylecieć za wszystko nawet za to że dotrwałeś do najwyższej stawki. Londyn sobie odpuść spróbuj na północy lub południowym zachodzie, jest sporo małych firm które są własnością Arriva lub Go-ahead i tam właśnie są najlepsze warunki. co do autokarów to płacą słabo pomiędzy 7 a 8 funtów i ustawowe godziny kierowcy a na domestic od 8 do 12 + nadgodziny u nas można przykładowo pracować 12 dni pod rząd jak się chce i płacą za przerwy. Birmingham nie polecam tam wszystko jest na wariata babki jak wchodzą do autobusu to od razu trzymają się uchwytów ;). Znowu takie firmy jak metroline ciągła presja straszenie, a załatwienie czegokolwiek w biurze graniczy z cudem do tego za trening płaca minimum jakieś 230 funa na tydzień:-].

Firmy robią krótkie testy rekrutacyjne z matematyki, no i oczywiście jazda w miarę płynna, wolno, spokojnie cały czas lusterka i dwie ręce na kierownicy i zdane ;). U mnie w firmie jest duża rotacja anglików ponieważ nie chce im się pracować w weekend czy święta czy tak zwane silly hours, firma nawet robi prawo jazdy na autobus ludziom chętnym bo zawsze brakuje kierowców. Śmieją się nawet że Polacy przejmują firmę.

[ Ostatnio edytowany przez: Lhotse 10-08-2012 05:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #10 Ocena: 0

2012-08-09 21:06:27 (12 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2012-08-09 20:58:58, Lhotse napisał(a):
u nas można przykładowo pracować 12 dni pod rząd jak się chce


:-o:-o:-o
Tym to bym sie raczej glosno nie chwalila - moze sie okazac, ze ktos z forumowiczow jest inspektorem VOSA...
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,