MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

List motywacyjny - jak napisac?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

assistant

Post #1 Ocena: 0

2020-01-16 15:23:31 (4 lata temu)

assistant

Posty: 1

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 16-01-2020

Skąd: Liverpool


Uwaga moderatora: Post edytowany ze spamu. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

CuriousCatAlive

Post #2 Ocena: 0

2023-04-26 07:43:03 (rok temu)

CuriousCatAlive

Posty: 682

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

Ja nadal jednak szukam nowej pracy i zadziwia mnie co korporacje wypisuja jako pytania do procesu rekrutacyjnego.

Oprocz powtarzajacych sie pytan w stylu jakie przedmioty scisle lubiles w szkole sredniej albo podaj przyklad na swoje zdolnosci przywodcze na studiach, sa tez czasem pytania na mobilnosc spoleczna, czyli np. jaki zawod wykonywali twoi rodzice kiedy miales 14 lat i czy kwalifikowales sie na bezplatne posilki w szkole. Ciekawe wedlug mnie.


---

Przy okazji sie pochwale ze przeszlam do kolejnego procesu rekrutacji na stanowisko ktorego tytul zaczyna sie od slowa "Global" 😀

[ Ostatnio edytowany przez: CuriousCatAlive 26-04-2023 07:53 ]

"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla2

Post #3 Ocena: 0

2023-04-26 08:30:57 (rok temu)

ZlotaPerla2

Posty: 2351

Kobieta

Z nami od: 20-06-2022

Skąd: Pothole town

Global to chyba dobrze, a może już nie tak dobrze 😎
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2023-04-26 09:14:05 (rok temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

No jak na stanowisko global, to co sie dziwisz, ze pytania o zdolnosci przywodcze i pochodzenie; ) :8
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2023-04-26 10:25:43 (rok temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2023-04-26 07:43:03, CuriousCatAlive napisał(a):
sa tez czasem pytania na mobilnosc spoleczna, czyli np. jaki zawod wykonywali twoi rodzice kiedy miales 14 lat i czy kwalifikowales sie na bezplatne posilki w szkole. Ciekawe wedlug mnie.

Jakby ktos zadawal mi takie pytania, to wyslalabym go na drzewo.

A poza tym, czy dzieci nie mialy darmowych posilkow w szkole w PL? Nie pamietam czy rodzice musieli za to placic czy nie. Czy to byl ten Komitet rodzicielski?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #6 Ocena: 0

2023-04-26 11:58:02 (rok temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Richmond, ja chyba we wszystkich aplikacjach mialam tego typu pytania, a juz zwlaszcza w civil service.

Powinna byc opcja ( other) z mozliwoscia wyjasnienia, ze sie uczylo poza UK i te pytania sa n/a.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2023-04-26 12:07:07 (rok temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mnie tylko pytaja o doswiadczenie i zadaja techniczne pytania. Nie mam zadnych glupich pytan HR.

Wlasnie, dostalam odpowiedz po ostatnim interview i niby problemem jest moje podwojne obywatelntwo i dlatego nie dostalam pracy. Czyli delikatnie odmowili.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #8 Ocena: 0

2023-04-26 14:01:24 (rok temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Gal ja nie mam pojecia gdzie Ci takie pytania zadawali..bo ja od 15 lat pracuje w roznych rolach w sektorze publicznym i w zyciu takich pytan nie mialam ani nie zadawalam nikomu na interview. To raczej pasuje do organizacji pozarzadowych z tzw "amerykanska" kultura pracy. Za to "case scenario" to jestem w stanie na poczekaniu stworzyc w kazdym temacie :).

Najglupsze pytanie jakie mi zadali to daawno temu jak poszlam na rozmowe do charity dzialajacej na rzecz bezdomnych. Brzmialo: 1 rzecz , kora bys zmienila gdybys byla prime minister u Uk :). Od razu wiedzialam, ze ta praca to nie dla mnie. Chociaz zmienilam wtedy owczesnego ministra zdrowia i robote zaproponowali :) Okazalo sie chyba, ze wpradzie bardzo malo odkrywcze ale zawsze na czasie.Nie skorzystalam z szansy.

W moich czasach obiady w szkole byly darmowe (podstawowka), trzeba bylo sie tylko zapisywac co miesiac. A jak ktos nie byl zapisany to i tak glodnego go panie ze stolowki nie odeslaly. Ale to byly brudne czasy PRL. I te obiady ja akurat mialam bardzo dobre, wiekszosc jadla.




Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maat17

Post #9 Ocena: 0

2023-04-26 14:43:12 (rok temu)

Maat17

Posty: 5837

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

Cytat:

2023-04-26 14:01:24, dominikana36 napisał(a):


W moich czasach obiady w szkole byly darmowe (podstawowka), trzeba bylo sie tylko zapisywac co miesiac. A jak ktos nie byl zapisany to i tak glodnego go panie ze stolowki nie odeslaly. Ale to byly brudne czasy PRL. I te obiady ja akurat mialam bardzo dobre, wiekszosc jadla.


Ciekawe. U mnie nie bylo.
Na stolowke chodzili dzieci tych, co mieli dobre stanowiska, syn dyrektora fabryki, corka kierowniczki mleczarni I tak dalej mala garstka dzieci z domu dziecka I to by bylo na tyle.

Musialam sobie policzyc…dopiero w 86 mielismy butelke mleka, ale to tylko w czasie zimy. Tak do 1990.

U mnie w klasie byl taki chlopak, ciagle glodny. Kradl wszystko I do domu zanosil, bo bylo ich osmioro, a on najstarszy. Ojciec pijak, mama co chwile do szkoly wzywana. Nikt im nie pomogl, tylko ciagle, ze cos zginelo i ze sie nie uczyl. Ciekawe dlaczego nikt ich nie karmil w szkole.

Byla mozliwosc dostania rogala za darmo… z piekarni , ktora dostarczala do szkolnego sklepiku. Nosilismy w skrzynkach takich zielonych po dwie osoby. Trzeba bylo sie specjalnie na to zapisac I isc przed lekcjami.
Wiecej chetych do noszenia niz tych rogali w koszyku bylo.
To tak robilismy rotacyjnie by kazdy mial szanse.


Podobaly mi sie prace spoleczne w tych PGR, po pracy przynajmniej nas nakarmili.



[ Ostatnio edytowany przez: Maat17 26-04-2023 14:45 ]

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

CuriousCatAlive

Post #10 Ocena: 0

2023-04-26 15:06:05 (rok temu)

CuriousCatAlive

Posty: 682

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

Na to stanowisko Global to pytali o zdolnosci przywodcze na studiach i o ulubione przedmioty w szkole sredniej.

Natomiast na pytania o mobilnosc spoleczna natknelam sie w biurze Coca-Cola.
"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,