MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

List motywacyjny - jak napisac?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2012-07-27 20:03:40 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

kwiatku
wszystko ładnie tylko zdecydowanie za długo, list ma za zadanie aby w kilku zdaniach przekonac pracodawce do zaproszenia cie na rozmowe na której własnie padna pytania o dojazd, elastycznosc itp...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #2 Ocena: 0

2012-07-27 20:10:24 (8 lat temu)

littleflower

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

List ten mialam pisany pod okiem specjalisty od zatrudnienia - a takze sparwdzany przez osoby z agencji rekrutacyjnych - wiec wiem ze jest dobrze napisany
Choc zgodxze sie ze i krotkie listy tez sa dobre, problem jest w zaleznosci na jakie stanowisko sie stara dostac i w jakiej firmie, no i wlasnego doswiadczenia.
Wazne zeby list nas dobrze "sprzedal"

PS moj w moim przypadku zadzialal ;-) choc prace nie jako administrator zalapalam.

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Post #3 Ocena: 0

2012-07-27 20:17:52 (8 lat temu)

Anonim

To jaki list motywacyjny zalezy od tego, do jakiej pracy to jest. Czesto pracodawcy daja job specification czy person specification i wyraznie zaznaczaja zeby w aplikacji wyszczegolnic dlaczego nadajemy sie na dana posade, w nawiazaniu do tego specification. Jesli w aplikacji nie ma specjalnej rubryki na takie wypiski (albo nie ma w ogole formy aplikacji), to robimy to w covering letter.

List motywacyjny ma za zadanie przekonac pracodawce ze to wlasnie MY sie nadajemy na TE posade i dlaczego. Oczywiscie w przypadku pracy w fabryce na tasmie czy w magazynie przy przestawianiu kartonow to raczej za duzo nie wypada pisac, ale juz na powazne stanowisko jak najbardziej.

Nalezy pamietac zeby nie dublowac informacji z CV (np nie pisac jaka szkole i kursy sie skonczylo czy gdzie sie pracowalo w ostatnich 10-ciu latach)), nalezy raczej sie skoncentrowac na tym dlaczego chcemy te prace i dlaczego sadzimy ze bedziemy w niej dobrzy.

U mnie w szkole np osoby zaproszone na interview to najczesciej osoby ktore prace juz maja na 99% wlasnie na podst CV i listu motywacyjnego (additional information), i interview to raczej jest rozmowa/induction. Padaja pytania (strasznie ciezkie) - odpowiedz i potem poprawna odpowiedz dyrektorki(:-];-)), taki niejako trening, wskazowki, przekazuje ona czego oczekuje od pracownika. Takze dluuugasny (byle nie przydlugi) list jest wskazany.

Do góry stronyOffline

doriska1234

Post #4 Ocena: 0

2012-07-27 21:31:31 (8 lat temu)

doriska1234

Kobieta

Z nami od: 01-07-2010

nie wiem gdzie pracujesz leonka, ale musicie miec tam niezle zapotrzebowanie skoro przyjmuja na podstawie cv i listu... ja o takim niebie nigdy nie slyszalam...

Do góry stronyOffline

Post #5 Ocena: 0

2012-07-27 21:44:35 (8 lat temu)

Anonim

Cytat:

2012-07-27 19:56:35, littleflower napisał(a):
Dear Sir/Madam

I wish to express interest in your advertisement in fish4jobs website for an Administrator. I am particularly interested in this position, which relates strongly to my interests and experience.
In 2009 I completed a CRB check which was successfully passed. I am currently studying Business & Administration with IT skills and Team Leaderships at Birmingham Metropolitan College. These courses are giving me lots of knowledge and experience in Administration, Business and Office fields.
I have worked in as a xxxxxx Company, where my skills and qualities for example attention for detail’ were very important. My other responsibilities included; filling and updating documents using company software and the ability to make decisions under pressure. I have excellent communication skills. All of which helped me achieve company aims and targets set.
Over the last two years I have worked in a busy restaurant as a Customer Care Assistant. My responsibilities were: dealing face-to-face with customers, a high level of Hospitality (I have successful passed my course of NVQ Level 2 of Hospitality), building long-term relationships with customers and additional tasks which increasing profits for the company. I was awarded through twice nomination “The Best Employee” (gained January 2011 and August 2011).
In my previous working positions I gained a lot of job satisfaction, but I feel I should to try a different career move. The position you have would allow me to put to good use the skills gained from previous work and the new skills I have gained via my education. I would also accept the challenge of gaining new knowledge and experience.
The hours offered are suitable for me however I am flexible and would if required add more hours if needed. The location of your company is in close proximately to my home and therefore travel would pose no problems.
Please find my attached Curriculum Vitae for the position of an Administrator.
I would be most grateful if you would consider me for the position. I am able to come for an interview any time. I look forward to hearing from you soon.
Yours faithfully

-------

jeden z moich listow gdy wyswylam starajac sie o prace administratora, byc moze przydlugi ale chcialam powiedziec jak najwiecej detali waznych o sobie o ktorych mysle ze sa przydatne na tej pozycji .

Ogólnie w porządku, ale trochę za chaotycznie i wygląda to podobnie do CV tylko bardziej rozwinięte. Covering zawiera to czego nie ma w CV.

Edytowane z uwagi na wiadomość jaką otrzymałem, której do miłych nie zaliczam. Nieważne.

[ Ostatnio edytowany przez: grubasson 29-07-2012 00:19 ]

Do góry stronyOffline

Post #6 Ocena: 0

2012-07-28 20:56:03 (8 lat temu)

Anonim

Cytat:

2012-07-27 21:31:31, doriska1234 napisał(a):
nie wiem gdzie pracujesz leonka, ale musicie miec tam niezle zapotrzebowanie skoro przyjmuja na podstawie cv i listu... ja o takim niebie nigdy nie slyszalam...

Hmmm... Ja tez w restauracji zatrudnialam na podst CV i listu. Rozmowa to raczej bylo przedyskutowanie warunkow zatrudnienia, i zaoferowanie trial shift. Dopiero jak zobaczylam delikwenta w pracy to podejmowalam decyzje.

Ja pracuje w szkole specjalnej (profound and multiple disabilities), nie kazdy sie do tej pracy nadaje, ale wielu chce (dobre godziny, wakacje z dziecmi, platne chorobowe, swietny plan emerytalny). Mysle ze latwo zrobic odsiew juz na podst CV i aplikacji. A ci co sie nie nadaja a jakos udalo im sie zostac zatrudnionym - i tak uciekaja na drugi dzien... I moze o to chodzi? Dac szanse kazdemu kto jest chetny a rokuje jakies nadzieje - bo w takiej pracy to na rozmowie i tak niewiele mozna sie dowiedziec, szczegolnie ze doswiadczenie nie jest wymagane. Wszystko wychodzi w pierwszych godzinach pracy... (to dotyczy pracownikow nizszego szczebla, dla nauczycieli sa inne zasady zatrudnienia i musza oni przeprowadzic lekcje oraz spedzic conajmniej jeden dzien w szkole jako czesc procesu)

Do góry stronyOffline

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2012-07-29 09:42:16 (8 lat temu)

Richmond

Kobieta

Moderator

Z nami od: 06-02-2007

Cytat:

2012-07-27 21:31:31, doriska1234 napisał(a):

W IT mozna dostac prace na podstawie CV, nawet bez interview. Niektore firmy tak robia, zakladaja, ze jak kandydat bedzie do d.. to go wywala po tygodniu i wezma nastepnego.

Wiem, ze moj byly pracodawca bierze kontraktorow na tej zasadzie z agencji, ktora dla nich wyszukuje ludzi.

Ewentualnie jak sie kiedys pracowalo dla danej firmy i wraca sie, to tez biora po CV i referencjach poprzednich managerow.

Kolejna opcja to CV jako podstawa, a interview to luzny chat na temat zawartosci CV i ogolnie pitu pitu. Mialam 2 takie interview, gdzie nie bylo w ogole zadnych pytan merytorycznych, oba trwaly po 10 minut (telefoczniczne).

Ja w ogole nie zawracam sobie glowy listem motywacyjnym. Nie wysilalam sie nawet jak pracowalam na etat. Ale to oczywiscie zalezy od stanowiska i branzy. Na wyzsze trzeba sie bardziej wykazac.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Post #8 Ocena: 0

2012-07-29 12:00:35 (8 lat temu)

Anonim

U mnie jest podobnie, tylko że w agencji ludzie mają prosta rozmowę kwalifikacyjną, taki kwiz jakby bo naraz jest przepytywanych po 7-9 osób.

W maju dołączyłem do nowo powstałego zespołu jako pomoc i w nim zostałem. Kilku osób już nie ma, kilka przeniesiono do gorszej roboty, bo były słabe, dwie osoby aresztowano za malwersacje. Przyszli nowi do przemiału. Koło toczy się dalej, pytanie co będzie gdy będzie mniej roboty, kto zostanie kto poleci. Jeden zespół już rozwiązali, część ludzi została, część zwolnili, dla nich to proste, nie ma miejsc gdzie indziej, nie wyróżniasz się to na razie, miłego dnia. Zrobili się restrykcyjni, nie pojawienie się w pracy kończy się zwolnieniem, kumpelka zwana Hannah Montana doświadczyła tego luksusu, nie pojawiła się w robocie i poleciała na bezrobocie.

Zmienia się w UK, kasy nie ma na rozrzucanie to zaczynają ją liczyć. Lepiej dla nich bo jak nie to druga Hiszpania tu będzie z 25 % bezrobociem.

Do góry stronyOffline

Fisolka

Post #9 Ocena: 0

2012-07-29 14:05:43 (8 lat temu)

Fisolka

Kobieta

Z nami od: 27-12-2010

Tak dodam od siebie...
Zalezy od branzy ale CV i List Motywacyjny to rzeczywiscie podstawa, jesli firma dostanie 50-100 CV to najpierw eliminuje na podstawie zawartosci CV, Listu Motywacyjnego a dopiero mala czesc kandydatow zapraszana jest na rozmowe.
Jak szukaja specjalisty to bezsensowne jest umawianie interview z ludzmi, ktorzy tylko mysla, ze by chcieli wykonywac taka prace a doswiadczenia w zawodzie zero.
A jak wczesniej wspomniano-zycie dokona kolejnej weryfikacji!

,,Czysta logika jest ruiną ducha ''— Antoine de Saint-Exupéry k

Do góry stronyOffline

E-mailStrona WWW

Post #10 Ocena: 0

2012-07-29 14:31:07 (8 lat temu)

Anonim

Cover letter zależy od stanowiska o jakie się ubiegamy. W moim przypadku cover letter został napisany przez specjalistę i okazał się dla mnie skuteczny. Oto szablon z którego ja skorzystałem, krótko, zwięźle i na temat:

Please fill in your address here:
XXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXX

London, 1st of March 2012 ( please change dated if required )

Dear Sir or Madam, ( please try and address this letter to the HR Manager by name )

I am writing to apply for the Hotel Receptionist position within your organisation advertised on ?? website.

I have enclosed my CV for your review and consideration.

Having recently completed my professional and practical Hotel Receptionist Training with Reception Academy, along with my knowledge of the market leading Property Management System, Opera V5 Full Service, I am now completely ready and eager to take on a new role as a front of house receptionist.

I am strongly confident that with the relevant skills and knowledge gained from this training, combined with my previous experiences, I will prove to be an asset to your reputed company.

If my key skills highlighted on my CV, meet the criteria of your company, I am available for immediate interview.

I wish to take this opportunity to thank you in advance and look forward to hearing back from you.

Yours Sincerely

( type your name here and sign the letter above your printed name )

Do góry stronyOffline

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Tylko £16.70 za paczkę UK-Polska

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

Ogłoszenia

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,