MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Magisterka z fizjoterapii w Polsce czy wyjazd do Anglii??

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 34 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

Str 34 z 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

chajmiooo

Post #1 Ocena: 0

2016-06-27 10:08:17 (8 lat temu)

chajmiooo

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 14-04-2015

Skąd: Here and there

Hey
Dla tych co mają problemy z HCPC i masz pewność, że to oni popełnili błędy i masz na to dowody.

Complaint department:

mail: feedback@hcpc-uk.org

Dostałem namiary dzięki "citizen advice bureau"
Pomogli mi bardzo i dzięki mailowi do pani manager Ruth C. z hcpc zrobiła z nimi robotę.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dante01

Post #2 Ocena: 0

2016-07-03 22:11:44 (8 lat temu)

dante01

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 19-04-2016

Skąd: Warrington

Witam. Poszukuję dobrej anglojęzycznej książki/książek z fachowym opisem jednostek chorobowych w fizjoterapii. Zna ktoś z was może jakieś tytuły/autorów?
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zachmurzona

Post #3 Ocena: 0

2016-08-16 00:17:03 (8 lat temu)

zachmurzona

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 16-03-2015

Skąd: londyn

hej prosze o pomoc ;) czy ktos pisał odwolanie do HCPC?? i moze mi napisac czy warto je w ogole wyslac ???
chyba sobie zartuja z tym ....Adaptation Period ....

"The applicant must find clinical placements in the 3 core physiotherapy areas
of musculoskeletal, respiratory and neurology with an HCPC registered
physiotherapist. The guide length of time is 3 months in each area
The placement needs to be guided by the following learning outcomes"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

AnnaPhysio11

Post #4 Ocena: 0

2016-08-16 09:03:10 (8 lat temu)

AnnaPhysio11

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 18-06-2016

Skąd: Brighton

Zachmurzona, mozesz sie odwolac lub zdawac test kompetencji.
Test kompetencji jest ciezki. Odwolanie to ryzyko - moga uznac lub jakies inne gorsze warunki postawic.
Jesli chodzi o adaptacje to czas nie jest najgorszy - znalezienie szpitala jest najgoresz. Ja szukalam 3 lata.Wszedzie brak czasu, brak assessorow, nie ma miejsc. Polecono mi Monroe Medical NI Ltd (chyba sie kiedys oglaszali na forum) - oni robia kursy i adaptacje. Fajnie to organizuja bo czesc materialow dostajesz do przerobienia, potem sa praktyki ale nie trwa to na pewno miesiacami. W sumie to od nich jedynie jakas konkretna pomoc. Jesli HCPC kazalo robic adaptacje to pewnie trzeba - tutaj wszystko jest inne - diagnostyka, assessmenty SOAP notes, z respiro. trzeba osluchiwac itd itd. Ja musialam po 2 miechy robic Respiro, Neuro i MSK oraz Clinical Decision Making Process. Zaliczylam interview z tymi wiadomosciami i juz pracuje jaki band 5 - wszystko sie przydalo z wiadomosci.Powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

oloandrew

Post #5 Ocena: 0

2016-10-11 10:10:28 (8 lat temu)

oloandrew

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 18-01-2016

Skąd: London

Dzięki! Masz rację- biorę się za naukę bo nic tu nie wskuram. Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

oloandrew

Post #6 Ocena: 0

2016-10-11 10:13:04 (8 lat temu)

oloandrew

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 18-01-2016

Skąd: London

Zachmurzona- Również niedawno dostałem taką samą decyzję. 9 miesięcy adaptation- po 3 miesiące z każdego tematu. Kontaktowałem się już z Monroe Medical i jest możliwość odbycia tego adaptation u nich. Powodzenia!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

oloandrew

Post #7 Ocena: 0

2016-10-13 17:29:58 (8 lat temu)

oloandrew

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 18-01-2016

Skąd: London

Widzę że musi być coś na rzeczy że teraz trzaskają po 9 miesięcy adaptation- może to być związane z Brexitem? Bo do tej pory przez całe forum nikt nie narzekał na tak długi adaptation period- były przypadki po kilka tygodni, jeden lub drugi dział rehabilitacji ale nie wszystkie trzy naraz. a tu w niedalekim odstępie mnie i zachmurzonej walneli 9 miesięcy....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Aganiecha

Post #8 Ocena: 0

2016-10-13 22:33:08 (8 lat temu)

Aganiecha

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 13-10-2016

Skąd: Londyn

Opisze swoja historie z adaptacja bo to jakas paranoja.
Mialam do zrobienia po 3 tyg na neuro msk i respiratory. Po roku szukania znalazlam szpital w Eastbourne. Z 9 tyg zrobilo sie 14 bo moj fizjo co mnie nadzorowal stwierdzil ze nie znam wszystkiego. Dali mi pacjentow i kazali diagnozowac - zero nauki, zero pomocy. Ja tam bylam codziennie od 9-5 bez zarobku. Na koniec fizjo napisal list ze nei zdalam adaptacji, na to HCPC wyslalo mi list ze teraz przedluzaja nastepna adaptacje do 3 mies na kazdym dziale. Tutaj nie chodzi o to by odbebnic prace na tych dzialach. Przeczytajcie uwaznie list - trzeba zaliczyc potem ta adaptacje i ten fizjo co was wzial oceni czy zaliczyliscie czy nie.
Blakalam sie rok i wreszcie znalazlam Polaka pod Londynem, wzial mnie na adaptacje MSK do swojej kliniki. Napisal potem raport do HCPC i HCPC jego zaczelo sie wypytywac co robil ze mna jakie jednostki itd. Nie odpowiedzial, ja po prostu siedzialam tam caly czas i patrzylam sie jak on robi assessmenty. Wiec HCPC nie zaliczylo mi nawet MSK. Zla jestem. Moja kolezanka robila w Medical Monroe. Oni sa w belfascie ale podlegaja pod HCPC. Przeczytajcie dokladnie na stronie HCPC - adaptacja to nie tylko praktyki, to nauka, to tez mentoring itd. Wiec jesli znajdziecie kogos solidnego kto bedzie Was uczyl, sprawdzal, omawial material to tez jest to adaptacja a nie tylko siedzenie w szputalu. Moja kolezanka miala lekcje wysylane, uczyla sie duzo, potem miala ktorkie praktyki. Solidnie miala to zrobione i Medical napisalo i raport i te wszystkie zadania wysylali do HCPC by udowodnic ze te wszystkie standardy wypelnili. Dostala rejestracje po 4 miesiacach. Ja napisalam do Monroe - jest tam chyba 3 fizjo, ale najlpesza jest Monika - dobrze uczy. Czekam co mi powie. Przed adaptacja sprawdzcie koniecznie czy wasz fizjo jest zarejestrowany bo i tez slyszalam ze polacy biora na adaptacje a nie sa nawet zarejestrowani. Chyba ze znacie jakies inne rozwiazania na odbycie adaptacji - kazda rada cenna. A czy ktos juz zdawal Aptitude test? Czy warto? Czy to prawda ze jak sie nie zda to nie bedzie mozna robic adaptacji tylko od nowa znow trzeba bedzie aplikowac?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

RybakaD

Post #9 Ocena: 0

2016-11-05 19:20:30 (7 lat temu)

RybakaD

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 05-11-2016

Skąd: St Helens

Mialem to samo, dostalem do zrobienia 3 dzialy, zrobilem jeden w klinice w St Helens ale mi nie poszlo dobrze, dali mi pacjenta z COPD i nie umialem zrobic assessmentu, wiec napisali list do HCPC zeby mi wiecej adaptacji i standardow dodac. Moja rada - lepiej robic adaptacje w porzadnym miejscu i przylozyc sie do nauki, miec kogos kto wytlumaczy niz robic gdziekolwiek i potem jeszcz wiecej miec do zrobienia jak sie nie zaliczy. Przeczytajcie uwaznie list - jesli ten co nadzoruje praktyki nie uzna ze dzialacie jak tutejszy band 5 to oblewacie. Ja ukonczylem w Monroe Medical tez, br duzo mi tlumaczyli i pomagali, zdalem praktyki i rejestracje mam, za tydzien bede mial interview na band 5, tez monroe mi zalatwilo te interview i dalo materialy na przygotowanie. Polecam. Jedno tylko mnie dreczy - HCPC wg prawa ma 50 dni roboczych na odpowiedzenie na pismo. to jest 3 miesiace. Sady w strasburgu szybciej dzialaja. Mimo ze ukonczylem dobrze adaptacje, monroe napisalo raport 40 stron, HCPC dopiero dalo mi rejestracje po 3,5 miesiaca. Telefony, listy - olewaka totalna. Biurokracja gorsza niz w PL. Powodzenia rodakom - fizjoterapeutom

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Torino

Post #10 Ocena: 0

2016-11-20 00:50:19 (7 lat temu)

Torino

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 19-11-2016

Skąd: Polandia

Witajcie, na początku chce pozdrowić użytkowników Grzesław_mks i MartaBanka za obiektywne i niezawistne informacje dotyczące problemu. Jestem studentem ostatniego roku licencjatu i poważnie rozważam wyjazd w najbliższej przyszłości, więc mam w związku z tym kilka pytań. Zawre je w punktach by łatwiej było odpowiedzieć. Pytania kieruje szczególnie do ww użytkowników jak i do innych także :), za wszystkie odp. dzięki z góry. Więc tak :
1. Proszę o więcej info odnośnie pracy jako asystent fizjoterapeuty ? Wyczytałem z wcześniejszych wpisów tylko że nie wymaga to rejestracji w HCPC. Jak wychodzi z tym w praktyce - zapotrzebowanie na takich ludzi - łatwość/trudność w zdobyciu tej posady, pensja miesięczna/roczna, no i przede wszystkim co dokładnie należy do obowiązków na tym stanowisku ?
2. Czy jako fizjoterapeuci zatrudnieni przez NHS np. w szpitalu możecie liczyć na pełne finansowanie przez niego waszego dokształcania czyli nowe kursy, techniki ?
3. Wyczytałem ostatnio, że bodajże od tego roku w europie została wprowadzona elektroniczna legitymacja zawodowa obejmująca m.in nasz zawód. Ma to na celu ułatwienie czy wręcz zastąpienie rejestracji w HCPC i skrócenie czasu biurokracji, a po uzyskaniu legitymacji ma się uprawnienia do wykonywania zawodu w wybranym kraju na ustalonych regułach (legitymacja roczna i stała). Czy ktoś z was lub znajomych wybrał może tę opcje zamiast bezpośredniego rejestrowania w HCPC ? Lub macie jakieś szersze info do tematu, ponad te podawane w artykułach ?
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 34 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,