MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Magisterka z fizjoterapii w Polsce czy wyjazd do Anglii??

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

Str 3 z 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

marta1977

Post #1 Ocena: 0

2012-07-31 19:12:10 (12 lat temu)

marta1977

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 28-09-2010

Skąd: newcastle

Dzień dobry chciałam zapytać ?Jestem fizjoterapeutkę pracuje jako opiekunka czasami również dorywczo w szpitalu , właśnie borykam się ze złożenie rejestracji w HPC ,chiciałam zptytać skąd te bandy widzę w ogołoszeniach o pracę band 6 /7 to też wydaję HPC czy jak to działa Jako opikunka mam band 2 w szpitalu ,ale jak to wygląda w fizjoterapii
jeżeli miała byś chwilę odpisać była bym wdzięczna
Dziekuje Marta

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

OKidoki444

Post #2 Ocena: 0

2012-07-31 21:18:56 (12 lat temu)

OKidoki444

Posty: 1237

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 10-06-2012

Skąd: kettering

jako osoba wykwalifikowana masz band 5,po uzyskaniu pinu,band 6 i 7 i wyzej to juz kolejny krok,po jakims czasie ok 2-3 latach bycia band5 z reguly ludzie sa gotowi zeby przejsc wyzej ale teraz sytuacja pracy jest ciezka i ciezko awansowac na wyzsze bandy.HPC przyznaje pin a pin =band5

[ Ostatnio edytowany przez: OKidoki444 31-07-2012 21:19 ]

[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marta1977

Post #3 Ocena: 0

2012-08-03 09:12:56 (12 lat temu)

marta1977

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 28-09-2010

Skąd: newcastle

dziękuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kaszka89

Post #4 Ocena: 0

2012-09-24 19:14:42 (12 lat temu)

Kaszka89

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 24-09-2012

Skąd: Liverpool

OKidoki, mam do Ciebie pytanie i jeżeli byłaby możliwość odpowiedzi, to oczywiście będę niewymownie wdzięczna.
Mam tytuł mgr fizjoterapii, wyjeżdżam do Anglii. Oczywiście mam tę świadomość, że z pracą w zawodzie będzie ciężko, jednakże chciałam się zapytać jak to jest z suplementami i dyplomami ukończenia studiów... Czy konieczna jest nostryfikacja ( i to w UK NARIC)? Bo rozumiem, że tłumaczenie dokumentów przez tłumacza przysięgłego jest nieodzowne? I czy różnie patrzą na dyplom i suplement wydany przez uczelnię w jęz. ang. a przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

enika1

Post #5 Ocena: 0

2012-12-05 13:36:43 (11 lat temu)

enika1

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 05-12-2012

Skąd: Renfrew

Hej, właśnie otrzymałam odpowiedź z NARICa, mam level 5 z magistra fizjoterapii i level 5 z magistra zdrowia publicznego. Z tego co wiem teraz trzeba rejestrowac się w HCPC. Tylko jak czytałam formularz to tzreba zapąłcić 420f!!!!

Czy ktoś to już robił? Czytałam również, że pomimo, iż zapłącę, to wcale mogę nie dostać pinu ze względu np. braku doświadczenia. W Polsce podczas studiów miałam praktykę zawodową, w sumie to z rok się uzbiera i staż asystencki 6 miesiecy (ale to juz osobno na uczelni).

Proszę poradzcie co dalej robić- trochę boję sie wydać szmal na coś, co nic mi nie da ;/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

enika1

Post #6 Ocena: 0

2012-12-05 13:46:24 (11 lat temu)

enika1

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 05-12-2012

Skąd: Renfrew

Cytat:

2012-09-24 19:14:42, Kaszka89 napisał(a):
OKidoki, mam do Ciebie pytanie i jeżeli byłaby możliwość odpowiedzi, to oczywiście będę niewymownie wdzięczna.
Mam tytuł mgr fizjoterapii, wyjeżdżam do Anglii. Oczywiście mam tę świadomość, że z pracą w zawodzie będzie ciężko, jednakże chciałam się zapytać jak to jest z suplementami i dyplomami ukończenia studiów... Czy konieczna jest nostryfikacja ( i to w UK NARIC)? Bo rozumiem, że tłumaczenie dokumentów przez tłumacza przysięgłego jest nieodzowne? I czy różnie patrzą na dyplom i suplement wydany przez uczelnię w jęz. ang. a przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego?


Ja pomimo, iż miałąm zrobione wszelkie tłumaczenia z uczelni (dyplomy wydane były w jezyku ang) to i tak musiałam dopłacić 30f za tłumaczenie, bo dla nich to było mało.
A z tego cow iem jeśli chcesz się zarejstrowac w NHC to nostryfikacja jest niezbędna. Aczkolwiek niektórzy znalezli pracę bez NHC i tym samym bez nostyfikacji. Ale to tylko prywatni przedsiebiorcy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

OKidoki444

Post #7 Ocena: 0

2012-12-05 15:21:06 (11 lat temu)

OKidoki444

Posty: 1237

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 10-06-2012

Skąd: kettering

Cytat:

2012-12-05 13:36:43, enika1 napisał(a):
Hej, właśnie otrzymałam odpowiedź z NARICa, mam level 5 z magistra fizjoterapii i level 5 z magistra zdrowia publicznego. Z tego co wiem teraz trzeba rejestrowac się w HCPC. Tylko jak czytałam formularz to tzreba zapąłcić 420f!!!!

Czy ktoś to już robił? Czytałam również, że pomimo, iż zapłącę, to wcale mogę nie dostać pinu ze względu np. braku doświadczenia. W Polsce podczas studiów miałam praktykę zawodową, w sumie to z rok się uzbiera i staż asystencki 6 miesiecy (ale to juz osobno na uczelni).

Proszę poradzcie co dalej robić- trochę boję sie wydać szmal na coś, co nic mi nie da ;/
ja robilam to juz tak dawno ze hej ale jak nie sprobujesz to nie bedziesz wiedziec,dostaniesz od nich odpowiedz to bedzie jasne co musisz zrobic zeby dostac pin
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agamoo

Post #8 Ocena: 0

2013-01-10 12:22:54 (11 lat temu)

agamoo

Posty: 20

Kobieta

Z nami od: 10-01-2013

Skąd: Londyn

Poradźcie proszę!!!
Chcę się zarejestrować w HPC, którą aplikacje powinnam wypełnić Temporary provision of services czy International? Dzwoniłam do HPC po poradę to powiedzieli mi że tą lub tą zależy to odemnie. W Temporary provision of services jest mniej papierków do wypełnienia i nie piszą nic o kosztach. W International jest więcej papierków do wypełnienia i koszt to 420 funtów. Więc różnica jest jak dla mnie. Poradźcie więc. a tak wogóle to szukając pracy jako Physiotherapy Assistant muszę mieć rejestracje w HPC? Dzięki wielkie!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

OKidoki444

Post #9 Ocena: 0

2013-01-10 12:45:24 (11 lat temu)

OKidoki444

Posty: 1237

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 10-06-2012

Skąd: kettering

Ja wypelnialam ta international,jako fizjo ass nie musisz miec rejestracji
Masz mgr?bo z licencjatem mozesz miec problemy z rejestracja

[ Ostatnio edytowany przez: OKidoki444 10-01-2013 12:50 ]

[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agamoo

Post #10 Ocena: 0

2013-01-10 13:09:19 (11 lat temu)

agamoo

Posty: 20

Kobieta

Z nami od: 10-01-2013

Skąd: Londyn

Hej, dzięki za odp! Mam licencjat z Polski. W Polsce nie pracowałam jako fizjoterapeutka ale mam kilka miesięcy praktyk w szpitalach. Z tego co wyczytałam w HPC to do rejestracji Temporary provision of services potrzebne jest: formularz który jest na stronie, dokument że należysz do Unii, dyplom oraz jak fizjoterapia nie jest regulowana w Polsce (a nie jest) to udokumentowane 2 lata pracy w zawodzie. Z moich praktyk bym uzbierała 2 lata. No i nic nie piszą o kosztach (co trochę mnie dziwi) Dlatego myślałam o tej formie a nie o International. Dlaczego Ty wypełniałaś/łeś forme International? Dostałaś/łeś od razu rejestrację czy wymagali czegoś dodatkowego? Będę bardzo wdzięczna za odp!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,