MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Magisterka z fizjoterapii w Polsce czy wyjazd do Anglii??

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

Str 2 z 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

agalaga

Post #1 Ocena: 0

2012-07-04 17:50:19 (12 lat temu)

agalaga

Posty: 9

Kobieta

Z nami od: 04-07-2012

Skąd: nottingham

oo to fajnie, dziękuję Ci za pomoc. a Ty pracujesz ile czasu w szpitalu?? zadowolona jesteś?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

OKidoki444

Post #2 Ocena: 0

2012-07-04 20:14:44 (12 lat temu)

OKidoki444

Posty: 1237

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 10-06-2012

Skąd: kettering

ja juz pracuje 8 lat w szpitalu wpierw pracowalam w Cheltenham na oddzialach zwanych GOAM czyli 3/4 z tego to geriatria,poznie udalo mi sie przeniesc czesc godzin na trauma/orthopaedic(moj ulubiony)potem sie przenioslam znowu i teraz pracuje na elective ortho/surgery i jestem bardzo zadowolona tymbardziej ze mam static band,czyli nie musze sie rotowac.
Powiem ci tak i jeden i drugi szpital w ktorych pracowalam do jakis ekskluzywnych nie naleza ani specjalnie nie ma tutaj jakis mega specjalistow,nigdy nie pracowalam np w Londynie a tam sie moga warunki roznic do tych co mam u mnie w szpitalu chocby pod wzgledem lepszych lekarzy/lepszych metod operacyjnych i co za tym idzie rutyna fizjo tez sie wtedy zmienia.
Powiedz mi ile ty masz lat?
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agalaga

Post #3 Ocena: 0

2012-07-05 16:48:28 (12 lat temu)

agalaga

Posty: 9

Kobieta

Z nami od: 04-07-2012

Skąd: nottingham

mam 22 lata, ja bym chciała podszkolić się w szpitalu, najbardziej mi się podoba na oddziale rehabilitacji, potem chciałabym otworzyć albo pracować w jakimś gabinecie, zajmować się terapią manualną, albo działanie na powięziach, coś takiego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Anthrax

Post #4 Ocena: 0

2012-07-06 00:23:50 (12 lat temu)

Anthrax

Posty: 1594

Z nami od: 31-01-2009

Cytat:

2012-07-05 16:48:28, agalaga napisał(a):
mam 22 lata, ja bym chciała podszkolić się w szpitalu, najbardziej mi się podoba na oddziale rehabilitacji, potem chciałabym otworzyć albo pracować w jakimś gabinecie, zajmować się terapią manualną, albo działanie na powięziach, coś takiego.


1. manipulacja powiezi jest jedna z technik uzywanej w terapii manualnej, ograniczanie sie do jednej metody jest mysleniem waskotorowym a gawiedzi to i tak nie robi roznicy jakimi metodami leczysz, byle bys byla efektywna i miala dobra renome

2. praca w prywatnym gabinecie - moze cie doszly sluchy ale w UK od paru lat panuje recesja i takim przedsiewzieciom ciezko sie utrzymac, bo wszyscy na ura nagle zajmuja sie MSK - fizjo, osteo, chiro, sport masseurs, remedial masseurs, Bowen practitioners, Shiatsu practitioners, cranio-sacral therapists ........... etc

3. w UK, na chwile obecna, szkoli sie nadmiar fizjoterapeutow i o prace jest bardzo ciezko. Mozesz sobie sprawdzic ts" target="_blank">tutaj

zastanow sie dobrze nad swoim pomyslem
-----------.Bee alive!!..: w w w. s a v e o u r b e e s. o r g. u k --------------------- Support Bacteria - It's The Only Culture Some People Have

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #5 Ocena: 0

2012-07-06 01:17:21 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Dobrzy fizjoterapelci, są w cenie.
Jak potrafią sprzedać to co potrafią to piękną kasa.
Znam dwa małżeństwa.

Jedni pracują w szpitalu.
No z tego co widać żyją jako tako.
Drudzy około 7 lat temu zaczynali biegajac po ludziach, masaże lecznicze, rehabilitacja.
Teraz nie najgorzej sobie żyją kilka salonów, spotkałem wielu ich klientów, a nawet jeden z kolegów miał iść pod skalpel na krengoslup, ale wybrał ich na początek i się udało obejść bez noża.


Musisz sobie zadać pytanie, czy. Chcesz czy jesteś gotowa podjąć ryzyko, i czy potrafisz sprzedać to co masz w głowie.

Jak nie to też ok, ale z tego co widzę szału nie ma.
No i jeszcze się dopchac na etat...
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

OKidoki444

Post #6 Ocena: 0

2012-07-06 08:34:00 (12 lat temu)

OKidoki444

Posty: 1237

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 10-06-2012

Skąd: kettering

da sie wyzyc jeszcze jak biore dodatkowe godziny jako on call albo robie weekendy to spoko,ale szalu dupy nie ma:))
Do autorki postu -masz 22 lata i to jest najlepszy moment na to zeby sprobowac,nie masz dzieci mozesz sie przenosic z miejsca na miejsce w poszukiwaniu pracy,skoro ja znalazlam to i Tobie sie uda.
Nie wiem czy wiesz ale tutaj nie stosuja fizykoterapii,przynajmniej ja sie jescze nigdzie z tym nie spotkalam takze terapia manualna i dzialanie na powieziach to tylko w prywatnych gabinetach/klinikach.
Panstwowo wiekszosc terapii opiera sie na kinezie,nawet CPM juz sie wycofuje przy TKR gdyz nie ma dowodow ze to ma wplyw na AKB w pierwszej dobie po operacji
W jednym szpitalu widzialam wirowki:))
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

OKidoki444

Post #7 Ocena: 0

2012-07-06 12:38:54 (12 lat temu)

OKidoki444

Posty: 1237

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 10-06-2012

Skąd: kettering

praca
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agalaga

Post #8 Ocena: 0

2012-07-08 17:21:19 (12 lat temu)

agalaga

Posty: 9

Kobieta

Z nami od: 04-07-2012

Skąd: nottingham

w Anglii jest całkiem inaczej niż w Polsce, całkiem inny system. Dziękuję że odpisaliście, przynajmniej trochę się dowiedziałam jak tam sytuacja wygląda. W szpitalach jest oddział rehabilitacji i każdy fizjoterapeuta ma swojego pacjenta, ćwiczy z nim i tak dalej??? Co robi fizjoterapeuta pracując w szpitalu???? jakie ma zadania?? bo z tego co tu czytam to w Anglii jest całkiem inaczej niż w Polsce. Nie ma w ogóle gabinetów, tylko w szpitalach są fizjoterapeuci?? a co znaczą skróty CPM, TKR, AKB???

[ Ostatnio edytowany przez: agalaga 08-07-2012 17:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

OKidoki444

Post #9 Ocena: 0

2012-07-08 18:01:38 (12 lat temu)

OKidoki444

Posty: 1237

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 10-06-2012

Skąd: kettering

Cytat:

2012-07-08 17:21:19, agalaga napisał(a):
w Anglii jest całkiem inaczej niż w Polsce, całkiem inny system. Dziękuję że odpisaliście, przynajmniej trochę się dowiedziałam jak tam sytuacja wygląda. W szpitalach jest oddział rehabilitacji i każdy fizjoterapeuta ma swojego pacjenta, ćwiczy z nim i tak dalej??? Co robi fizjoterapeuta pracując w szpitalu???? jakie ma zadania?? bo z tego co tu czytam to w Anglii jest całkiem inaczej niż w Polsce. Nie ma w ogóle gabinetów, tylko w szpitalach są fizjoterapeuci?? a co znaczą skróty CPM, TKR, AKB???

[ Ostatnio edytowany przez: <i>agalaga</i> 08-07-2012 17:32 ]


Continuous Passive Motion to CPM czyli urzadzenie ktore w sposob pasywny zgina kolano,AKB-active knee bend czyli zginanie kolana przez pacjenta,TKR-total knee replacement,wymiana stawu kolanowego.
Fizjoterapeuta na oddziale na ktorym pracuje zajmuje sie pacetami ktorzy potrzebuja jego pomocy w praktyce to wyglada tak ze w zaleznosci od oddzialu rozwiazuje sie problemy z poruszaniem sie i transwerem np przy pomocy podnosnikow z lozka na krzeslo-nie wiem jak sie po polsku te urzadzenia nazywaja,ale tu uzywamy:rotastand i encore hoist miedzy innymi stosujemy takze transfer za pomoca banana board itp
Oddzial na ktorym ja pracuje to ortopedia;usprawniamy chorych po wymianie biodra,kolana,po operacjach kregoslupa i kapoplastyce oraz inne jak ACL/PCL,stosujemy tylko i wylacznie kineze
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agalaga

Post #10 Ocena: 0

2012-07-12 23:28:29 (12 lat temu)

agalaga

Posty: 9

Kobieta

Z nami od: 04-07-2012

Skąd: nottingham

a jeszcze mam takie pytanie, jest ktoś tutaj na forum kto studiował albo studiuje fizjoterapię w Anglii??? Bądź w całej Wielkiej Brytanii??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 38 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 36 | 37 | 38 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,