MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Team leader nazwał mnie rasistą bo chciałem urlop w Święta...

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Postów: 85

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

asleep

Post #1 Ocena: 0

2009-11-28 21:29:55 (14 lat temu)

asleep

Posty: 41

Z nami od: 17-12-2008

Skąd: Także

Witam. Zacznę tak żeby mialo to ręce i nogi ;-)

Pracuję na lotnisku. W naszej firmie w regulaminie jest że "holiday request form" należy składać 2 tygodnie przez planowanym urlopem. Razem z kumplem pytaliśmy się naszego team leadera o urlop w zeszłym miesiącu (październik). Powiedział wtedy że nie może przyjąć formularza bo ma za mało ludzi na te dni w grafiku. Stwierdziliśmy że to nie będzie pracowity dzień, bo ludzie zazwyczaj nie latają w same święta, jedynie przyleci kilka samolotów i napewno nikt nie będzie miał zamiaru spędzać Świąt na lotnisku.
W skrócie: pracy niewiele a on chciał mieć komplet pracowników.
OK - pomyślałem, on zawsze powtarza że on tutaj jest team leaderem i on zawsze lepiej wie, durniowi się nie przemówi.

Dałbym już sobie prawdopodobnie spokój gdyby nie wczorajszy dzień...
Otóż wczoraj (t.j. 27.11.2009) muzułmanie obchodzili jakiś ważny dzień, nie zagłębiałem się dokładnie co to było, bo szczerze to mnie to wiele nie obchodzi, faktem natomiast pozostaje że w naszej firmie nikt z muzułmanów tego dnia nie pojawił się w pracy (podobnie jak na całym świecie).

Dziś dowiedziałem się że popołudniowa zmiana (ja pracuje na rano) praktycznie nie istniała (większość z niej to właśnie muzułmanie). Idąc tokiem rozumowania przełożonych, nigdy nie powinno dojść do takiej sytuacji że nie ma ludzi na pokrycie stanowisk. Kiedy zapytałem się więc czemu muzułmanie w swoje święto dostali bez problemu dzień wolny, mój team leader odpowiedział że oni swój urlop zamawiali z dużym wyprzedzeniem (to kłamstwo - robili to 2 miesiące temu licząc od dzisiejszego dnia, mój znajomy i ja widzieliśmy to). Powiedziałem wtedy że nawet jeśli robili to z 2 letnim wyprzedzeniem to jak doszło do sytuacji że wczoraj nie mieliśmy ludzi na stanowiskach?
Oczywiste jest ze gdyby nawet do niego wszyscy na raz polecieli i chcieli wziąć wolne w ten sam dzień to to powinno być niemożliwe ze względu właśnie na zbyt duże braki w kadrze.

Pokłóciłem się z nim, a on widać na same słowo kiedy tylko wspomniałem o muzułmanach, przybrał wrogą postawę. Nazwał rasizmem to że wspominiałem o tym - a zrobiłem to bo to był najlepszy przykład jak gra nie fair wobec nas.
Podczas rozmowy miesiąc temu, kiedy wspominałem mu o urlopie, zaczął gadać mi że jak to on był w brytyjskiej armii (jest Irlandczykiem) to na dzień św. Patryka nikogo nie obchodziło skąd jest i nie dostał od wojska wolnego. Tylko co to ma do tego? Po pierwsze brytyjska armia nie rozdaje na lewo i prawo przepustek na ważne święta i żołnierze w większości wypadków, tak czy siak, zostają w wojsku bez możliwości pojechania do domu. Po drugie nie wiem co to ma do rzeczy, to była jego sprawa, podobnie jak co on z tym zrobi. Było jeszcze kilka historyjek, tylko po to żeby pokazać że się mylę i odwrócić kota ogonem. Typowe pierd***nie.

Ten idiota (szybko wyrobił sobie u nas tą ksywę) wydawać by się mogło że "chroni" i liże tyłek tym muzułmanom. Jakkolwiek, nie rozumiem jego działania i "widzi mi się".
W poniedziałek zapisze się do unii. Mam tego dosyć. To już przechodzi ludzkie pojęcie.

Jeszcze jedno: w ten dzień w którym chciałem mieć wolne a muszę iść do pracy (25 grudnia) transport nie istnieje, nie kursuje ani jeden autobus. Od lotniska mam kawałek, w jaki sposób mam się na nie dostać? Porządne firmy, zabierają swoich pracowników z pod domów specjalnymi busami, niestety, tego "luksusu" (hehe) nikt z naszych pracowników nie doświadczy. Biura w naszej firmie są w ten dzień pozamykane, więc kierownictwo nie pojawi się i pewnie im to koło dupy lata jak my się do niej dostaniemy.

Czy mam obowiązek stawic się w pracy kiedy nie mam możliwości do niej dotrzeć?

Powiedziałem na koniec że w jutro składam podanie o holiday - jeśli je odrzucą, nie pojawię się w pracy, najzwyczajniej robiąc sobie "sick day". Wtedy on odparł że to moja sprawa, ale jutro porozmawia z przełożoną (wyżej stanowiskiem od niego) i za moje zachowanie, będe przeniesiony do innego teamu i mogę mieć nieprzyjemności.

Powiedźcie co o tym wszystkim myślicie? Czy to nie jest chore?
Mam w tym wypadku jakieś prawa?

Zaczyna mnie juz wkurzać ta ich "poprawność polityczna" i nazywanie przejawem rasizmu każdej wspomnianej rzeczy o osobie o innym kolorze skóry czy religii.

Pozdrawiam.

[ Ostatnio edytowany przez: asleep 30-11-2009 23:42 ]

Komunikat dla wszystkich uwstecznionych i poprawnie politycznych ćwoków: h t t p : / / pokazywarka .pl /sz4x5e/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

littleflower

Post #2 Ocena: 0

2009-11-28 22:43:31 (14 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

u mnie w pracy takze pracuja muzulmani i byli wczoraj w pracy = wszyscy
o ile wiem zawsze masz prawo do sick day
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

asleep

Post #3 Ocena: 0

2009-11-28 22:50:12 (14 lat temu)

asleep

Posty: 41

Z nami od: 17-12-2008

Skąd: Także

Cytat:

2009-11-28 22:43:31, littleflower napisał(a):
u mnie w pracy takze pracuja muzulmani i byli wczoraj w pracy = wszyscy

Dziwne, u mnie ani jednego.
Cytat:
O ile wiem zawsze masz prawo do sick day

Tak, tylko w tym przypadku ewidentnie wiem już że w przyszłości wezmę sick day. Nie wiem jak rozumiany jest tutaj ten dzień, czy musi mieć związek z chorobą/złym samopoczuciem, no i najważniejsze: czy pracodawca może wymagać ode mnie/pytać się czemu nie było mnie w pracy?
Komunikat dla wszystkich uwstecznionych i poprawnie politycznych ćwoków: h t t p : / / pokazywarka .pl /sz4x5e/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

madagaskar3

Post #4 Ocena: 0

2009-11-28 23:31:21 (14 lat temu)

madagaskar3

Posty: 890

Kobieta

Z nami od: 01-02-2009

Skąd: berkshire

Cytat:

2009-11-28 22:50:12, asleep napisał(a):
Cytat:

2009-11-28 22:43:31, littleflower napisał(a):
u mnie w pracy takze pracuja muzulmani i byli wczoraj w pracy = wszyscy

Dziwne, u mnie ani jednego.
Cytat:
O ile wiem zawsze masz prawo do sick day

Tak, tylko w tym przypadku ewidentnie wiem już że w przyszłości wezmę sick day. Nie wiem jak rozumiany jest tutaj ten dzień, czy musi mieć związek z chorobą/złym samopoczuciem, no i najważniejsze: czy pracodawca może wymagać ode mnie/pytać się czemu nie było mnie w pracy?



Oczywiscie,ze nie w zwiazku z Twoim widzimisie.
Jakies dziwne masz podejscie do pracy,pracodawca pewnie Cie zapyta dlaczego nie byles w pracy a wtedy lepiej powiedziec,ze byles chory i lepiej kilka dni,bo jeden moze byc podejrzany,wtedy ma prawo nawet Cie zwolnic.

Rasizm,dyskryminacja ,to powazna sprawa,lepiej abys nie okazywal swojej niecheci.
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

asleep

Post #5 Ocena: 0

2009-11-28 23:45:10 (14 lat temu)

asleep

Posty: 41

Z nami od: 17-12-2008

Skąd: Także

Cytat:
Oczywiscie,ze nie w zwiazku z Twoim widzimisie.
Jakies dziwne masz podejscie do pracy,pracodawca pewnie Cie zapyta dlaczego nie byles w pracy a wtedy lepiej powiedziec,ze byles chory i lepiej kilka dni,bo jeden moze byc podejrzany,wtedy ma prawo nawet Cie zwolnic.

Nie wiem czy doczytałaś ten mój przydługawy post ale napisałem tam że NIE MAM MOŻLIWOŚCI DOTARCIA DO PRACY.

Cytat:
Rasizm,dyskryminacja ,to powazna sprawa,lepiej abys nie okazywal swojej niecheci.

Ja tu tylko chce być traktowany na równi, więc zadałem mu grzecznie pytanie co w związku z nimi. Widać, bardzo rozstrajają ich "te" tematy, a nazywanie w tym wypadku mnie rasitą to mylenie pojęć.
Komunikat dla wszystkich uwstecznionych i poprawnie politycznych ćwoków: h t t p : / / pokazywarka .pl /sz4x5e/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

krakn

Post #6 Ocena: 0

2009-11-29 01:36:04 (14 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

no widzisz bo tak to tu jest w tym kraju niebiali mają tą siłę że działają razem i najlepiej co potrafią to drzeć koparę o rasixmie, niedawno mojemu znajomemu klientka zrobiła rozróbę że ona jest czarna to on jej nie chce a prawda była taka że na wcześniejszych wykładach utrudniała prowadzenie szkolenia, więc powiedzieli jej że nie ma miejsca na następnych zajęciach i nie chcieli jej pieniędzy ani jej, dla dobra wszytkich, po prostu jedyne co ta kobieta maiła do powiedzienbia to że wszyscy są źli i rasisci a ona taka grzeczna, i na tym koniku jadą tutaj.
A nas o nas białych sądzi się ze to nie dotyczy, co w sumie jest błędem.
Wystarczy zakrzyczeć o rasizmie przy świadkach uwierz trafisz do szefostwa na dywanik i grzecznie cię poproszą by więcej nie robić takich scen tylko przyjść i im przedstawić problem, skoro przełożonym jest problem.

To że irlandczyk dostawał w d w wojsku to widać mu się należało, w sumie po to idzie się do armi, skoro mu się nie podobało to mógł np. gonić owce po łąkach, chce pokazać jaki to on ważny i czuje sie bezkarny, jak najszybciej składajcie wnioski o dzień wolny oczko wyżej z pominięciem tego pajaca, możecie też złożyć skargę z opisem sytuacji, tym bardziej ze jest was tam więcej.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #7 Ocena: 0

2009-11-29 04:18:53 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2009-11-29 07:38:04 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2009-11-29 08:33:34 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lidands

Post #10 Ocena: 0

2009-11-29 08:53:29 (14 lat temu)

lidands

Posty: 380

Kobieta

Z nami od: 20-07-2007

Skąd: HW

A firma nie ma obowiazku zalatwic ci transportu do pracy, chyba, ze w kontrakcie jest inaczej. Jezeli np zasypane byloby sniegiem, to rzeczywiscie mozesz nie miec mozliwosci, ale jesli drogi czyste, to rowerek, taksowka i trzeba jechac. Sick wiaze sie z ryzykiem, bo jesli wiedza, ze planujesz sicka, to cos nie tak. A jak dlugo pracujesz w firmie, jak bylo w zeszlym roku?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,