MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mieszkanie/ dom z councilu

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

grapka

Post #1 Ocena: 0

2009-08-26 08:43:09 (15 lat temu)

grapka

Posty: 224

Kobieta

Z nami od: 09-10-2007

Skąd: Manchester

Witam, szukalam na forum jakis info ale nie moge znaleść więc pisze...
Chciałam się spytać kto sie moze o dom z councilu starać?
Jesteśmy parą (bez ślubu i dzieci). Jednym słowem sami i nie wiem czy mamy prawo ubiegac sie o takie loku. Ja jestem studentką part time ale nie wiem czy to coś ma do rzeczy, Chciałabym sie dowiedziec jakie sa warunki otrzymania takiego mieszkania badz domu.

Dzięki z góry
"Uszczęśliwianie innych jest marzeniem ludzi szczęśliwych"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokrotka8888

Post #2 Ocena: 0

2009-08-27 20:26:58 (15 lat temu)

stokrotka8888

Posty: 414

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: stockport

Nie znam sie za bardzo, ale wydaje mi sie ze starac zawsze mozna. Przysluguje chyba kazdemu do jakis okreslonych zarobkow. Problem tylko w tym ze sie czeka. Slyszalam od znajomej, ktora pracuje w counsil, ze ostatnio zasady sie zmienily i ilosc punktow zalezy od tego jak dlugo czekasz w kolejce

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mamcia1

Post #3 Ocena: 0

2009-08-27 21:24:39 (15 lat temu)

mamcia1

Posty: 469

Kobieta

Z nami od: 05-08-2009

Skąd: birmingham

HEJ Grapka.
Powinnas pojsc do Neighbourhood Office w swojej dzielnicy po odpowiedni wniosek.We wniosku podajesz kto ma mieszkac w mieszkaniu,o ktore chcesz sie ubiegac ,warunki obecnego zamieszkania wraz z tym z kim mieszkasz.Jezeli mieszkacie w kilkoro to potrzebne Ci beda ich imie ,nazwisko i data urodzenia.Potem jest spotkanie w urzedzie na ,ktore musisz zabrac dowod lub paszport,kwitki od wyplaty,dowod na to jak dlugo tu jestes i najlepiej wszystkie inne dokumenty bo odesla Cie do domu.Potem czeksz na papier, na ktorym bedzie informacja do jakiej kategori Was przydziela.Im dalej od "A"tym dluzej czekasz.Zbiera sie tez punkty ,ktore czesciowo decyduja o tym w jakim czasie dostaniesz mieszkanie.Ze swiom numerem (dostaniesz go razem z przydzielona kategoria)bedziesz mogla wchodzic na ich strone internetowa i przegladac ich oferty decudujac sie na jakies mieszkania, nawet jak nie przydziela Ci tego mieszkania rowniez zbierasz punkty.
Urzedy miasta zadko daja mieszkania osoba ,ktore stac wedlug nich na wynajem czegos od agencji itd.Z urzedami miasta wspolpracuje szereg biur,ktore to maja mieszkania wlasnie od urzedu miasta.Bedac na spotkaniu kiedy to bedziesz skladac wnoisek popros o adresy tych agencji i tam skladajac aplikacje dostaniesz mieszkanie o wiele szybciej i masz prawo wiekszego wyboru.Same urzedy miasta skopiaja sie na tych rodzinach,ktore nie maja dochodu,sa bezdomne badz sa wielodzietne.Sami nie dadza Tobie adresow tych agencji(te agencje wspoldzialaja z urzedem miaste,roznica jest taka,ze tych mieszkan nie mozna wukupic).
Jeszcze wracajac do aplikacji ,zaznacza sie tam w jakich rejonach chcialabys mieszkac postarajcie sie wybrac jak najwiecej opcji wtedy tez macie wieksze szanse.Wszystkie co Tobie napisalam dowiedzialam sie zasiegajac porady prawnika moze w Twoim miescie jest tez taka mozliwosc gdyz wiem,ze zasady te moga sie troszecze roznic.Jezeki bedziesz miec jakies pytania pisz na pw na ile moge to podpowiem.:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Superlover

Post #4 Ocena: 0

2009-08-27 22:03:56 (15 lat temu)

Superlover

Posty: 3034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 21-03-2009

Cytat:

2009-08-27 20:26:58, stokrotka8888 napisał(a):
Nie znam sie za bardzo, ale wydaje mi sie ze starac zawsze mozna. Przysluguje chyba kazdemu do jakis okreslonych zarobkow. Problem tylko w tym ze sie czeka. Slyszalam od znajomej, ktora pracuje w counsil, ze ostatnio zasady sie zmienily i ilosc punktow zalezy od tego jak dlugo czekasz w kolejce

Starac moze sie kazdy niezaleznie od zarobkow, posiadania dzieci itp.

Szczegolowe zasady przydzielania mieszkan oraz czas oczekiwania moga sie roznic w kazdym miescie. Obecnie wiekszosc councilow wprowadzila system bidowania oznacza to tyle ze co tydzien council oglasza (w gazecie i na swojej stronie) liste lokali do wynajecia i chetni sie zglaszaja, a "wygrywa" ten ktory ma najwyzsza kategorie "potrzebowania" i czeka najdluzej. Aby brac udzial w tej aukcji trzeba jak wspomniano sie zarejestrowac po czym zostaje ci przydzielona kategoria


[ Ostatnio edytowany przez: Superlover 27-08-2009 22:05 ]

Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość zostanie świnią :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2009-08-27 22:18:56 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

http://www.ncha.org.uk/Housing/default.aspx
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grapka

Post #6 Ocena: 0

2009-08-28 08:05:21 (15 lat temu)

grapka

Posty: 224

Kobieta

Z nami od: 09-10-2007

Skąd: Manchester

mamca1 - dziekuje baaaaaardzo za info . Jeśli bede już załatwiać (a mam zamiar na dniach ) i będę miała jakieś pytania dam znac ;:***
"Uszczęśliwianie innych jest marzeniem ludzi szczęśliwych"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grapka

Post #7 Ocena: 0

2009-10-04 13:13:39 (15 lat temu)

grapka

Posty: 224

Kobieta

Z nami od: 09-10-2007

Skąd: Manchester

jeszcze am takie pytanko- nie znlazlam o tym info na necie- a wiec nie wiem czy mieszkajac z chlopakiem moge zlozyc podanie zez chce sama dostac councilowskie lokum i potem dac im znac ze biore kogos jako osobe 2ga na mieszkanie czy od razu musimy jakby RAZEM sie starac ( teraz razem wynajmujemy, placimy council itd ale nie jestesmy malzenstwem i nie mamy dzieci)

DZIEKI Z GORY
"Uszczęśliwianie innych jest marzeniem ludzi szczęśliwych"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,