MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przekroczenie granicy - pomocy!!!

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

marysia43214

Post #1 Ocena: 0

2008-08-25 14:18:45 (16 lat temu)

marysia43214

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 25-08-2008

Prosze pomozcie!! Pracodawca wzial moj dowod osobisty do HOME OFFICE dzis mija 31 dni jak go nie mam. Pracodawca powiedzial mi na poczatku pracy ze potrwa to do 3 tygodni a tym czasem czas sie przedluza... A ja musze wracac do Polski!!! Jak mam czy moge przekroczyc granice bez dowodu?? Jest jakis sposob?? ( nie posiadam paszportu) POMOCY!! Czuje jakbym byla w wiezieniu. Nie moge opuscic tego kraju choc bardzo bym chciala!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2008-08-25 14:25:24 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tymczasowy paszport wyrobiony w Konsulacie. Lub dokument na wyjazd z UK, ale potem w Polsce musisz wyrobic sobie paszport, zeby wrocic.

http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=23

Kiedy musisz jechac do Polski? Mozna wyslac fax do Home Office proszac o zwrot dokumentu z powodu wyjazdu. Numer jest w drugim poscie, w ponizszym watku.

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/5/13618/potrzebuje-pomocy
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2008-08-25 14:32:17 (16 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

masz tylko dwa wyjscia, pierwszy poczekać az dokument wróci do ciebie, drugi zgłosić się do ambasado po wydanie dokumentu zastępczego potwierdzającego tożsamość i narodowość.
Nie ma innego czwartego dokumentu umożliwiającego przekraczanie granicy, z tym że "zaświadczenie" obowiązuje tylko na trasie powrotu do kraju, czyli nie można nim się wybrać na wycieczkę po europie, czy świecie.
Współczuje
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Korba102

Post #4 Ocena: 0

2008-08-25 14:37:28 (16 lat temu)

Korba102

Posty: 1331

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 16-02-2008

Skąd: London

Cytat:

2008-08-25 14:18:45, marysia43214 napisał(a):
Prosze pomozcie!! Pracodawca wzial moj dowod osobisty do HOME OFFICE dzis mija 31 dni jak go nie mam. Pracodawca powiedzial mi na poczatku pracy ze potrwa to do 3 tygodni a tym czasem czas sie przedluza... A ja musze wracac do Polski!!! Jak mam czy moge przekroczyc granice bez dowodu?? Jest jakis sposob?? ( nie posiadam paszportu) POMOCY!! Czuje jakbym byla w wiezieniu. Nie moge opuscic tego kraju choc bardzo bym chciala!!!

:-Z
WRS zagławiasz osobiście i dokumentów żadnych nie wolno dawać pod żadnym pozorem.
Sama wysłać powinnaś całą dokumentację to jest Ostatnią formę rejestracyjna i niezbędne z tym dokumenty za potwierdzeniem przez kuriera. Po okresie około dwóch tygodni Home Office powinno zwrócić Tobie dokument, rzadko kiedy trwa to dłuższy czas. Lecz ktoś tu coś zawalił, a zawsze możesz wyrobić ten Paszport Konsularny lecz po co te dodatkowe wydatki?
Nigdy nie byłem wazeliniarzem, wolę nagą prawdę od szydzącego pochlebstwa. Nikt nie jest doskonały ale trzeba być zawodowcem w tym co się robi. Nie oceniam za wygląd tylko za przekaz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIMNumer gadu-gadu

ktosktos

Post #5 Ocena: 0

2008-08-25 14:48:17 (16 lat temu)

ktosktos

Posty: 289

Kobieta

Z nami od: 04-04-2008

tak jak Richmond napisal mozesz do nich napisac tj. do ho, ze musisz wyjechac i powinni Ci dowod odeslac.
" teraz serca mam dwa, smutki dwa i miłość po kres, i radość do łez"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

piekar10

Post #6 Ocena: 0

2008-08-25 15:02:55 (16 lat temu)

piekar10

Posty: 1861

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-06-2006

Skąd: Moja Wyspa

bardzo dziwne , dlatego ze Home O.odsylaja dowody i paszporty bardzo szybko , przynajmniej teraz bo fala naszych rodaków minela , porozmawiaj z szefem moze twój dowód lezy w biurku , a swoja droga dlaczego dajesz szefowi dowod , powinnas sama to wyslac.zadzwon jak najszybciej do H.O. i powiedz ze masz nagly wyjazd i dostaniesz dowód w 24 godz . powodzenia
1) Prawdziwi fceci nie jedzą miodu , prawdziwi faceci żują pszczoły ............2) Ponosze pełną odpowiedzialność za porady udzielane przez Richmond.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

duszyczkapl

Post #7 Ocena: 0

2008-08-25 15:04:21 (16 lat temu)

duszyczkapl

Posty: 88

Kobieta

Z nami od: 26-08-2006

Skąd: Coventry

Korba102 ma racje, pod zadnym pozorem nie mozna powierzac dokumentow osobom trzecim, to twoim obowiazkiem jest wyslanie formularza i dokumentow do home office a nie szefa :|
mnie odeslali dowod z home office po jakims tygodniu z listem ze sprawa jest w toku, a po 3 tygodniach juz cartyfikat byl w domu..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer Skype

_Steve_

Post #8 Ocena: 0

2008-08-25 18:21:09 (16 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

No ma racje - ale dowod zostal juz dany pracodawcy i osoba pyta co ma zrobic teraz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

marysia43214

Post #9 Ocena: 0

2008-08-27 11:51:50 (16 lat temu)

marysia43214

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 25-08-2008

Dziekuje za odpowiedzi a ktos moze zna nr home office pod ktory moge zadzwonic i sie czegos dowiedziec na temat mojego dowodu??i to po polsku?? to mozliwe??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anna69

Post #10 Ocena: 0

2008-08-27 12:00:36 (16 lat temu)

anna69

Posty: 6324

Kobieta

Z nami od: 06-08-2008

Skąd: W Yorkshire

w frmie w ktorej ja pracuje takze pracdawca wysyla WRS bo bylo zbyt wilu cwaniaczkow ktorzy chciali zoszcedzic...najlepiej pojdzi do pracodawcy i popros o numer przesylylki jesli juz wyslal twoj dokumnet, bo na pewno taka posiada. i wtedy mozesz sprawdzic czy twoj dowod do nich dotarl (wystarczy na stronie poczty). jelsi dotral to jak powyzej zadzwon (nie wiem czy mozna rozmawiac w jezyku polskim) do HO i popros o natychmiastowy zwrot dokumentow.
Ale moim zdnej powinnas poczekac, bo teraz mnustwo czechow i litwinow sie nazjezdzalo a musza wysylac dokladnie to samo i widze po znajomych ze na zwrot dokumentow czekali nawet do 8tygodni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,