MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mirastolp

Post #1 Ocena: 0

2008-07-25 21:18:42 (16 lat temu)

mirastolp

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 25-07-2008

Hi Miroslaw

We realised that you had left the country and stopped paying SSP on that basis from 7th July. Your decision to go to Poland and not inform us makes us think you had resigned at that point.

I have since received your letter and we will prepare your P45 and send it to you.

Helen

[ Ostatnio edytowany przez: mirastolp 18-08-2008 12:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tom8104

Post #2 Ocena: 0

2008-07-25 21:36:12 (16 lat temu)

tom8104

Posty: 1434

Z nami od: 08-10-2007

Cytat:

2008-07-25 21:18:42, mirastolp napisał(a):
Mam pytanie,poniewaz zachorowałem na sercę w uk, dostalem zwolnienie od lekarza szkockiego 6 tygodni.Wyjechałem do polski do specjalisty który leczył mnie na te serce 5 lat wcześniej. Moja firma w której pracowałem zwolniła mnie przed czasem nie płacąc nawet za 1 tydzien zwolnienia(nadmienie iz pracowałem tam 13 miesiecy)
Dostałem taką odpowiedz
Hi Miroslaw


We realised that you had left the country and stopped paying SSP on that basis from 7th July. Your decision to go to Poland and not inform us makes us think you had resigned at that point.

I have since received your letter and we will prepare your P45 and send it to you.

Helen

Helen Howden
co mam robic bo wiem że oni zrobili ze mnie prawdziwego białego murzyna bez zadnych pracowniczych praw.
M.Tama

[ Ostatnio edytowany przez: <i>mirastolp</i> 25-07-2008 21:19 ]





Czy bedac na zwolnieniu od lekarza szkockiego dostawales pieniadze za SSP ?
Kiedy dokladnie wyjechales do Polski, czy po tych 6 tyg czy zaraz po tym jak lekarz dal ci zwolnienie? (nie moga cie zwolnic z pracy kiedy jestes na zwolnieniu lekarskim.)
Miales kontrakt czy pracowales przez agencje?

Byloby latwiej gdybys dokladnie opisal kiedy wyjechales - daty, ile byles w Polsce i kiedy cie zwolnili......

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2008-07-25 21:53:09 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rrrr

Post #4 Ocena: 0

2008-07-26 00:39:48 (16 lat temu)

Rrrr

Posty: 1192

Kobieta

Z nami od: 04-07-2005

Skąd: UK

a poinformowales pracodawce ze jedziesz sie leczyc? bo z listu wynika ze nie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirastolp

Post #5 Ocena: 0

2008-07-26 08:47:46 (16 lat temu)

mirastolp

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 25-07-2008

Wyjechałem po tygodniu

[ Ostatnio edytowany przez: mirastolp 18-08-2008 12:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #6 Ocena: 0

2008-07-26 10:21:13 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Moim zdaniem mieli prawo tak postapić. Jeżeli idziesz na zwolnienie za które w dodatku pracodawca ci płaci, to ma prawo oczekiwać że będziesz leżał w łóżku w domu i zdrowiał a nie robił sobie wycieczki za granicę. Jeżeli wyjechałeś w celach leczenia to nie widzę problemu poinformować przed wyjazdem żeby nie było nieporozumień (btw. fajnych masz kolegów że cię podkablowali).
Jeżeli nie zgadzasz się z tym co się stało, napisz pismo do pracodawcy ze swoimi żądaniami i wspomnij że w razie odmowy wystapisz do sądu pracy, i jeżeli trzeba będzie to zrób tak (pozwy składa się przez internet wygogluj sobie)
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

tom8104

Post #7 Ocena: 0

2008-07-26 10:36:41 (16 lat temu)

tom8104

Posty: 1434

Z nami od: 08-10-2007

Cytat:

2008-07-26 08:47:46, mirastolp napisał(a):
Wyjechałem po tygodniu jak dostałem zwolnienie,informujac lekarza o tym iz wyjezdzam leczyć się w polsce.Od czasu tego firma nie kwapi się do wypłacania mi pensji.Nadmienię iż byłem pracownikiem tej firmy ,nie pracowałem przez agencję.W zasadzie jestem chory prawdopodobnie bez uzyskiwania również świadczen zdrowotnych.
Gdzie mam się z tym zwrócic, bo bezkarności nie można ominąc.Dzieki za odpowiedzi


Za czas ktory byles na zwolnieniu powinienies dostac pieniadze albo z: Company Sick Pay ( za pierwsze kilka tygodni lub miesiecy choroby placi twoja firma i czesto jest to tyle samo ile wynosi twoja wyplata. Powinienies sprawdzic jednak jak to jest w twojej firmie bo czesto firmy wogole nie maja CSP). Jezeli w twojej firmie nie ma CSP to normalnie naleza ci sie pieniadze ze Statuory Sick Pay is a one wyplacane do 28 tygodni choroby.
Napisales ze pierwsze zwolnienie miales od lekarza na 6 tygodni wiec przez ten czas pieniadze ci sie naleza obojetnie gdzie sie leczyles.
Po 6 tygodniach zwolnienia powiniens poinformowac firme co sie z toba dzieje i nawet jezeli leczyles sie w polsce wyslac zwolnienie z Polski (przetlumaczone mile widziane).
Jezeli po 6 tygodniach nie poinformowales firmy co sie z toba dzieje zwykle firma uwaza cos takiego za powazne wykroczenie (serious or gross misconduct) i w tym momencie ma prawo zwolnic cie bez zadnych wczesniejszych ostrzezen lub nagan.
W-g mnie powinienes zglosic sie do CAB albo do lokalnego przedstawiciela zwiazkow zawodowych chociaz ci ostatni nie garna sie do pomocy jak nie jestes ich czlonkiem.



Tak calkowicie na marginesie twojej sprawy zauwazylem (na codzien zajmuje sie takimi sprawami jako shop steward)ostatnio dziwne zjawisko wsrod naszych rodakow ktorzy wyjezdzaja na stale do Polski. Niektorzy zamiast zwalniac sie z pracy jada do Polski na urlop tam "choruja" ida do lekarza po zwolnienie( wiadomo ze u nas nie ma z tym problemu) a nastepnie wysylaja zwolnienie do pracy przez 6 mcy (siedza juz dawno w Polsce a tu dalej pieniadze wplywaja im na konto. Co bardziej kombinujacy wracaja po jakims czsie i probuja dostac jeszcze inne benefity. Polak potrafi........
:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokesay

Post #8 Ocena: 0

2008-07-26 16:02:13 (16 lat temu)

stokesay

Posty: 3008

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2007

Skąd: Wellingborough

Cytat:
Tak calkowicie na marginesie twojej sprawy zauwazylem (na codzien zajmuje sie takimi sprawami jako shop steward)ostatnio dziwne zjawisko wsrod naszych rodakow ktorzy wyjezdzaja na stale do Polski. Niektorzy zamiast zwalniac sie z pracy jada do Polski na urlop tam "choruja" ida do lekarza po zwolnienie( wiadomo ze u nas nie ma z tym problemu) a nastepnie wysylaja zwolnienie do pracy przez 6 mcy (siedza juz dawno w Polsce a tu dalej pieniadze wplywaja im na konto


Czegos tu nie rozumiem, nie placac skladki zdrowotnej w Polsce, placisz za wizyte. Masz prawo do bezplatnej wizyty, dzieki karcie EHIC, ale tylko z lekarzem ktory ma podpisana umowe z NFZ i to jest podstawowa opieka zdrowotna, ktora obejmuje badania i porade udzielona przez lekarza pierwszego kontaktu, ktory moze skierowac pacjenta na badania diagnostyczne do specjalisty lub lekarza...Wtedy rowniez mowimy o przerwaniu urlopu, a jesli taki agent wczesniej przekazal pracodawcy wypowiedzenie z pracy??
Rozumiem w razie wypadku , urazu, zatrucia stanu zagrozenia zycia, gdzie mozna otrzymac niezbedne swiadczenia medyczne bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, ale w kazdym inny przypadku jest takie skierowanie niezbedne i wydaje mi sie ze na okres 6 miesiecy taki numer z NFZ po prostu nie przejdzie...
Poza tym na druku L4 lekarz wypisuje NIP i dane pracodawcy, wysyla to pozniej do ZUS, zawiadomienie otrzymuje rowniez pracodawca... Jakim cudem zatem rodacy otrzymuja wynagrodzenie za polskie zwolnienie ktore nie powinno byc w UK uznawane...
Wielu guru mówi, żeby unikać złego towarzystwa, póki się nie jest Mistrzem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

tom8104

Post #9 Ocena: 0

2008-07-26 16:52:47 (16 lat temu)

tom8104

Posty: 1434

Z nami od: 08-10-2007

Czegos tu nie rozumiem, nie placac skladki zdrowotnej w Polsce, placisz za wizyte. Masz prawo do bezplatnej wizyty, dzieki karcie EHIC, ale tylko z lekarzem ktory ma podpisana umowe z NFZ i to jest podstawowa opieka zdrowotna, ktora obejmuje badania i porade udzielona przez lekarza pierwszego kontaktu, ktory moze skierowac pacjenta na badania diagnostyczne do specjalisty lub lekarza...Wtedy rowniez mowimy o przerwaniu urlopu, a jesli taki agent wczesniej przekazal pracodawcy wypowiedzenie z pracy??
Rozumiem w razie wypadku , urazu, zatrucia stanu zagrozenia zycia, gdzie mozna otrzymac niezbedne swiadczenia medyczne bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, ale w kazdym inny przypadku jest takie skierowanie niezbedne i wydaje mi sie ze na okres 6 miesiecy taki numer z NFZ po prostu nie przejdzie...
Poza tym na druku L4 lekarz wypisuje NIP i dane pracodawcy, wysyla to pozniej do ZUS, zawiadomienie otrzymuje rowniez pracodawca... Jakim cudem zatem rodacy otrzymuja wynagrodzenie za polskie zwolnienie ktore nie powinno byc w UK uznawane...


Przepraszam czy ty jestes z Polski :-] ????
Przeciez wiadomo ze w tym kraju tylko ryby nie biora. Idziesz do prywatnego gabinetu w swoim miescie (zwykle wszyscy wiedza gdzie cos takiego zalatwic) i mowisz lekarzowi ze potrzebujesz zwolnienie do Anglii do pracy bo potrzebujesz zostac dluzej w Polsce.
Lekarz wyciaga druczek i pisze ci co zechcesz zgodnie ze swoja specjalnoscia i zaklada ci karte ze jetes jego pacjentem.
Wypisuje ci zwolnienie bez mrugniecia okiem bez zadnych nipow sripow bo jest to niepotrzebne i i nikt tego w Anglii nie uzywa.
Placisz za wizyte + "co laska" za zwolnienie (nie mniej niz 50 PLN)sciskasz dlon lekarzowi on mowi: bog zaplac ( moj zawsze tak mowil) i wychodzisz. Ty rozwiazales swoj problem a jemu wpadla kaska bez podatku Zusu itd.
Nastepnie druczek wedruje do angielskiego pracodawcy ktory spisuje z niego kod choroby wbija w papiery i po sprawie.....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stokesay

Post #10 Ocena: 0

2008-07-26 17:03:52 (16 lat temu)

stokesay

Posty: 3008

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2007

Skąd: Wellingborough

I dostajesz zwolnienie na 6 miesiecy ?? :-]

W sumie jakby Anglicy inaczej kombinowali... potknie sie taki i juz leci mu zwolnienie za uraz powstaly w miejscu pracy. Ostatnio mialem takiego agenta (de facto sam jest shop stewardem), wymyslil ze upadl na reke na vna po tym jak truck stanal w miejscu i mocno ja potlukl. 3 tydzien zwolnienia mu leci . Serwisanci podlaczyli lapa na truck'u i stwierdzili ze nie bylo zadnego error code w tym czasie... A pracodawca placi...;-)
Wielu guru mówi, żeby unikać złego towarzystwa, póki się nie jest Mistrzem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,