MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 5 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Dwunasty

Post #1 Ocena: 0

2013-06-27 18:55:17 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

No to w mojej opinii chociaż kasa się zgadza.
Fakt, zdarzyło mi się szukać kogoś na swoje zastępstwo ale to firma jemu płaciła a ja i go szukałem bo chciałem kogoś po kim nie trzeba będzie "sprzątać" przez miesiące:) Nie było to jednak moim obowiązkiem i generalnie nie musiałem sobie tym głowy zaprzątać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

staryznajomy

Post #2 Ocena: 0

2013-06-27 19:19:11 (11 lat temu)

staryznajomy

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2013-06-27 17:38:19, espe-7 napisał(a):
Staryznajomy, pracujesz przez Umbrelle? Jesli tak, to chyba wlasnie tak to wyglada.
nie -to inna firma.
wygląda jednak na to, że nie jedyna.

edit:
kajro1.
nie mówię o dodatkach. mówię o stawce za godzinę. urlop liczony jako : 1 dzień = kwota i to dopiero do podatku. wynik podzielony przez ilość godzin zdecydowanie odbiega od stawki godzinowej.
ps. przykład który podałem trochę inny -jednak zasada zachowana.

[ Ostatnio edytowany przez: staryznajomy 27-06-2013 19:25 ]

przesłodziutka, radośnie skacząca małpeczka... to jednak nie ja. i dodam jeszcze że: ?v=ZXNx4g960-I

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #3 Ocena: 0

2013-06-27 19:33:57 (11 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2013-06-27 19:19:11, staryznajomy napisał(a):
Cytat:

2013-06-27 17:38:19, espe-7 napisał(a):
Staryznajomy, pracujesz przez Umbrelle? Jesli tak, to chyba wlasnie tak to wyglada.
nie -to inna firma.
wygląda jednak na to, że nie jedyna.


Umbrella to nie nazwa firmy, tylko ...hmm ...rodzaj firmy (nie wiem jak to okreslic). Duzo agencji korzysta z umbrelli robiac wyplaty swoim pracownikom.
Postaram sie to wytlumaczyc w prosty sposob, choc moze byc ciezko, bo nie jestem w tym ekspertem....

Jesli firma Tobie placi przez umbrelle, to zarabiajac 8 funtow na godzine mozesz sobie odliczac koszty (benzyna, lunch etc). Te koszty sa odliczane od podatku jaki placisz, wiec Umbrella obniza Twoja stawke godzinowa do minimum, czyli 6.19 po to, zebys zaplacil jak najnizszy podatek - im nizsza stawka tym lepiej dla Ciebie, bo reszte masz wyplacana jako NET pay (koszty, ktore sobie odliczasz). Do tej pory jest to na korzysc pracownika. Minus jest jednak taki, ze poniewaz przez caly czas pracy podatki odprowadzasz od minimum wage, to I urlop podchodzi pod minimum wage. Cos za cos, albo jedno albo drugie, nie mozna sobie odliczac kosztow + miec placowny urlop za pelna stawke.

Nie wiem, czy Ciebie ta sytuacja dotyczy, ale moze sie to komus przyda na przyszlosc.

[ Ostatnio edytowany przez: espe-7 27-06-2013 19:36 ]

"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

relly

Post #4 Ocena: 0

2013-06-27 19:38:30 (11 lat temu)

relly

Posty: 342

Z nami od: 01-01-1970

Cytat:

2013-06-27 00:33:58, chrisbp napisał(a):
Ale w agencji dostała wyraźną odpowiedź "ma pani 4 dni niewykorzystanego urlopu i za te dni pani zapłacimy". Czyli powinno wyjść prawie 300 funtów, bo 6,19x12x4.

kurka wodna sprawdz sobie warunki pracy masz to na pismie
reguła jest taka ze urlop jest naliczany od normatywnego czasu pracy
1 dzien =8 godzin
czyli jakpracujesz 12 h to i tak stawka urlopowa jest za 8 h

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

queenOfChocolat

Post #5 Ocena: 0

2013-06-27 20:49:37 (11 lat temu)

queenOfChocolate

Posty: 459

Kobieta

Z nami od: 23-02-2010

Skąd: male...

ehh ile ludzi tyle zasad.
godziny za urlop naliczane sa 12,07% od podstawowych przepracowanych godzin(nadgodziny sie nie wliczaja). czyli jesli przepracowala 223 godziny to nalezy jej sie 26,9 godzin urlopu, a to ze babka powiedziala jej ze ma 4 dni to pewnie niepoozumienie, w agencji rowniez pracuja ludzie ktorzy moga sie pomylic przy obliczeniach, urlop nalezny jest liczony przez system, ktory jest pokazywany w godzinach, babka zamiast powiedziec ze ma 27 godzin powiedziala ze ma 4 dni, mylac sie w obliczeniach. a awantura nei potrzebna, isc i wyjasnic na spokojnie, po co sobie krew psuc i komus dzien, jak awantura zawsze wiecej sie traci niz zyska? a to ze agencji zmienic nie mozecie to raczej tylko do siebie pretensje, a nie do Polki i Bialorusinki ktore pracuja w agencji...to nie ich wina ze macie problemy z jezykiem kraju w ktorym zdecydowaliscie sie przebywac...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

staryznajomy

Post #6 Ocena: 0

2013-06-27 21:08:30 (11 lat temu)

staryznajomy

Posty: n/a

Konto usunięte

espe-7.
dzięki zta info.
niestety mi się nie przyda -ponieważ z żadnego parasola nie wyciągnę ani kropelki ;). nie wiedziałem nawet, że jest coś takiego. jak napisałem -urlop dostałem jako "paździochy" za dzień. jest to powyżej 6.19 -jednak dużo poniżej mojej stawki godzinowej.przez kilka lat pracy w UK -pierwszy raz coś takiego widzę. stąd moje pytanie.
moje szefostwo twierdzi, że tyle płacą -i koniec wyjaśnień.
dość dziwne.
przesłodziutka, radośnie skacząca małpeczka... to jednak nie ja. i dodam jeszcze że: ?v=ZXNx4g960-I

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,