MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Dwunasty

Post #1 Ocena: 0

2013-06-27 00:28:08 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Przy tak nie regularnym zatrudnieniu wyliczają za godziny, 13h urlopu to mniej więcej zapłacili za 113 przepracowanych godzin.
Sprawdź ile godzin przepracowała do tej pory. Generalnie za każdą godzinę jest nieco ponad 7 minut urlopu.

www.gov.uk/calculate-your-holiday-entitlement/y

www.gov.uk/calculate-your-holiday-entitlement/y

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

chrisbp

Post #2 Ocena: 0

2013-06-27 00:33:58 (11 lat temu)

chrisbp

Posty: 122

Mężczyzna

Z nami od: 13-06-2013

Skąd: Zadupie w UK

Ale w agencji dostała wyraźną odpowiedź "ma pani 4 dni niewykorzystanego urlopu i za te dni pani zapłacimy". Czyli powinno wyjść prawie 300 funtów, bo 6,19x12x4.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #3 Ocena: 0

2013-06-27 00:43:24 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2013-06-27 00:33:58, chrisbp napisał(a):
Ale w agencji dostała wyraźną odpowiedź "ma pani 4 dni niewykorzystanego urlopu i za te dni pani zapłacimy". Czyli powinno wyjść prawie 300 funtów, bo 6,19x12x4.


Ale ona nie pracuje full time, tak że nie płacą jej za pełne dni.
Wg. Twojego rozumowania po roku czasu powinni jej zapłacić 1200 funtów za miesiąc urlopu...tyle ze ona tyle w miesiąc nie zarabiała.

Sprawdź dokładnie ile godzin przepracowała, wejdź na stronkę która Ci podałem, wpisz godziny i zobacz ile wyjdzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

chrisbp

Post #4 Ocena: 0

2013-06-27 00:51:17 (11 lat temu)

chrisbp

Posty: 122

Mężczyzna

Z nami od: 13-06-2013

Skąd: Zadupie w UK

Przepracowała 223 godziny. Nie bardzo wiem jakie opcje wybrać w tym kalkulatorze.

Mam zamiar iść jutro do biura i zrobić tam sporą awanturę. Nie wiem, czy dobrze robię, dlatego proszę o ewentualne obliczenie...

[ Ostatnio edytowany przez: chrisbp 27-06-2013 00:55 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #5 Ocena: 0

2013-06-27 00:58:08 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2013-06-27 00:51:17, chrisbp napisał(a):
Przepracowała 223 godziny. Nie bardzo wiem jakie opcje wybrać w tym kalkulatorze.


wybierz:
casual or irregular hours


A teraz pytanie za jaki okres rozliczeniowy to są pieniądze?.
Za 223 godziny pracy powinni wypłacić 27h holidaya



Awanturę? A o co i po co? Ne lepiej na spokojnie zapytać o wyjaśnienie?
Z drugiej strony jak zrobicie porządna awanturę to jestem przekonany iż więcej problemów z płatnościami za wakacje nie będzie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

chrisbp

Post #6 Ocena: 0

2013-06-27 01:07:26 (11 lat temu)

chrisbp

Posty: 122

Mężczyzna

Z nami od: 13-06-2013

Skąd: Zadupie w UK

Okres rozliczeniowy? Tego nie wiem, pracowała 2 miesiące. Skończyła pracę w jednej firmie i skierowali ją do drugiej, w której... chwilowo nie ma pracy. Siedzi w domu, chyba pójdzie na pole na jakiś czas. Agencja polska, dwie kobiety, jedna Polka, druga białorusinka, obie mają na wszystko wyj*bane. Jutro idzie pierwszy dzień (i chyba póki co ostatni) do tej drugiej pracy, dzwoniła spytać czy na weekend też można to dostała odpowiedź - cytuję - "może niech pani pójdzie najpierw ten jeden dzień, a nie już chce iść na następne, co?". Planuję złożyć skargę na agencję, tylko nie wiem gdzie...Ona nie zna angielskiego, ja średnio, łamane na OK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #7 Ocena: 0

2013-06-27 01:18:58 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Jest tez opcja ze zapłacili jej w tym tygodniu za 13h i kolejne godziny zapłacą za tydzień, kwestie podatkowe itp.



A na co chcesz skargę składać?
To jest agencja pracy tymczasowej...jest praca idziesz, nie ma pracy siedzisz w domu.
Nowy pracodawca też chce zobaczyć kogo mu agencja przysyła, sprawdzi się to zadzwonią po nią następnym razem.
Zrobisz awanturę i o telefonach zapomnij...
Oczywiście jak czujesz że dziewczyna jest dyskryminowana, agencja nieuczciwa,itd to możesz złożyć skargę. Tylko z tego co piszesz to nie za bardzo masz o co.
Podobnie jak GP, agencje można zmienić. Pytanie czy na lepsze?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #8 Ocena: 0

2013-06-27 01:27:44 (11 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak sobie poczytałem Twoje wszystkie posty na forum...
Wiesz co? Ciężko Ci będzie w UK.
Idę spać. Dobranoc.
Powodzenia jutro w agencji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

chrisbp

Post #9 Ocena: 0

2013-06-27 01:28:08 (11 lat temu)

chrisbp

Posty: 122

Mężczyzna

Z nami od: 13-06-2013

Skąd: Zadupie w UK

Nie można zmienić, wszędzie chcą język, przynajmniej komunikatywny. Ona rozumie, ale totalnie się zacina jak ma coś powiedzieć. Miałem to samo w jej wieku (ona ma 20, ja 27). Ale szczerze powiem, że nawet ja znając jako tako angielski nie wiedziałem, co w formularzu znaczy D.O.B., dopóki mi nie powiedziano.

Ale z tą wypłatą - nawet jeśli, to jeśli powiedziano jej, że ma 4 dni niewykorzystanego urlopu przez agencję, to jednak te 4 dni pracujące to 4x12 godzin w tej firmie. Nie powinno się tego tak wypłacić? Za każdy miesiąc są 2 dni w tej agencji...

Cytat:
2013-06-27 01:27:44, Dwunasty napisał(a):
Ciężko Ci będzie w UK.

Paradoksalnie przyleciałem tu za kasą i lepszym życiem...

[ Ostatnio edytowany przez: chrisbp 27-06-2013 01:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

koficzoplak

Post #10 Ocena: 0

2013-06-27 09:06:24 (11 lat temu)

koficzoplak

Posty: 69

Mężczyzna

Z nami od: 27-05-2011

Skąd: Londyn

To i ja sie pozwole podlaczyc do tego tematu. Pracuje w opiece w systemie live-in, co 3 miesiace mam wyplacane holiday money, ktore to sa dodawane do mojego czeku. Problem jest jednak taki, ze jezeli decyduje sie na wyjazd na urlop, z wlasnych pieniedzy musze oplacic kogos, kto sie zajmie pacjentem podczas mojej nieobecnosci. Wiec w praktyce wyglada to tak, ze jezeli decyduje sie na wziecie 4 tygodni urlopu w ciagu roku, cale holiday money idzie na oplacenie osoby, ktora mnie w tym czasie zastepuje. Jak takie praktyki wygladaja w swietle prawa? Pracuje na kontrakcie na czas nieokreslony...Bede wdzieczny za odpowiedzi.

Jeszcze jedna, byc moze istotna kwestia. Pracuje ok. 2 lat w tym miejscu.

[ Ostatnio edytowany przez: koficzoplak 27-06-2013 09:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,