MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co dla noworodka???

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 32

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

nicia

Post #1 Ocena: 0

2007-10-03 13:25 (17 lat temu)

nicia

Posty: 419

Kobieta

Z nami od: 15-10-2006

Skąd: Nottinghamshire

Witam drogie obecne i przyszłe mamy:-) Otóż jeszcze mam dwa lub trzy miesiące do porodu, ale już myślę nad potrzebnymi artykułami dla dziecka jak przyjdzie na świat. W głowie mam totalną pustkę, boje się że sobie nie poradzę. Napiszcie proszę co powinnam kupić. Czy są potrzebne jakieś kremy, co musi być w apteczce dla takiego malucha, czy butelkę i smoczek też już muszę mieć od początku? Czekam na opinie i porady;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dodziunia

Post #2 Ocena: 0

2007-10-03 13:53 (17 lat temu)

Dodziunia

Posty: 3662

Kobieta

Z nami od: 02-05-2007

Skąd: Derby

Jesli zamierzasz karmic piersia, to butelka od razu nie bedzie potrzebna, pozniej jesli bedziesz chciala zostawic maluszka z kims, to przyda sie odciagarka do mleka - sa w komplecie z butelkami. Sterylizator do butelek i smoczkow. Smoczek - zalezy od ciebie, czy chcesz podawac malenstwu czy nie. Sudocrem, oliwka, mydelko do kapieli, szampon do wloskow, obcinaczki lub nozyczki do paznokci, szczotka z miekkiego wlosia, wozek, lozeczko i ciuszki, pieluszki, chusteczki nawilzone - najlepiej Huggies walta disneya - sa bezzapachowe i raczej nie uczulaja. Uwazaj na kosmetyki Johnsona - one najczesciej uczulaja. Jesli potrzebujesz pomocy to napisz na maila dodziunia@op.pl. Mam troche rzeczy do sprzedania dla maluszka. Jesli moderator uwaza to za ogl. to niech skasuje. pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

123siwa

Post #3 Ocena: 0

2007-10-03 15:10 (17 lat temu)

123siwa

Posty: 39

Z nami od: 30-06-2007

Czesc Dodziunia, pozdrawiam przyszla mame to normalne, ze masz obawy przed porodowe i troche strachu... Ja tez bylam w ciazy i mialam obawy, strach jak to bedzie, czy bede dobra mama... moja niunia ma teraz juz 2 latka i jak sobie przypomne moje obawy to mysle, ze ten stres nie byl potrzebny, aczkolwiek to normalne i kazda mama ma obawy . W zwiazku z tym co chcialabys kupic... najlepiej jak usiadziesz i spiszesz na kartce co Ci potrzebne itd. bo dla malego dziecka wszystko jest potrzebne od podstaw. Zalezy jeszcze czy bedziesz karmic piersia, czy butelka? Jesli masz jakies pytania, chetnie z Toba popisze moj email sylwiasienicka@yahoo.co.uk. pozdrawiam Sylwia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcheweczka

Post #4 Ocena: 0

2007-10-03 15:21 (17 lat temu)

marcheweczka

Posty: 9607

Kobieta

Z nami od: 27-07-2007

Skąd: ✿✿O/M/R✿✿

Witam, 3 tygodnie temu zostalam mama. Czesc rzeczy potrzebnych mialam po swojej 15-miesiecznej coreczce. Napewno zadbaj o body, kaftaniki, cieple ubranka typu: kombinezon, spioszki na dlugi rekaw, skarpetki, czapeczki(bawelniane,by nie draznily glowki a na nie mozesz zakladac inne). Tak juz dziewczyny pisaly: smoczek, butelke warto miec juz, choc jedna przygotowana, krem do pupci, chusteczki, patyczki do uszu, cos (nozyczki, obcinacz) do paznokci, kocyk. (Pampersy, ja zmieniam firmy, by skora dzieci nie przyzwyczaila sie do jednego rodzaju i to samo robie z chusteczkami nawilzanymi, chociaz pierwsze dwa-cztery tygodnie warto uzywac tylko wody do podmywania). Pamietaj tez, zebys zadbala o siebie: podpaski, wkladki do stanika, milusia pizamka i koszula, szlafroczek. Nie martw sie, dasz sobie rade. Zakupy dla dziecka to bardzo przyjemna czynnosc, sama intuicyjnie bedziesz wiedziala, co sie przyda. Powodzenia :-P:-P :-P
[i] Gdzie dwa trolle się tłuką,tam prędzej czy później wątek sam zdechnie ...[/i]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

pajkuhan

Post #5 Ocena: 0

2007-10-03 15:40 (17 lat temu)

pajkuhan

Posty: 410

Z nami od: 13-06-2007

Skąd: Rugby

hej!
Pierwsze co kup to stopery do uszu:P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nicki85

Post #6 Ocena: 0

2007-10-03 16:27 (17 lat temu)

nicki85

Posty: 83

Kobieta

Z nami od: 21-09-2007

Skąd: braintree

Smoczek lepiej miec, kazde dziecko jest inne, niektore wogole go nie bedzie potrzebowac inne bez niego nie zasnie, co do butelki kup jedna ale wieksza, potem zawsze mozesz dokupic roznej wielkosci smoczki. Co do odciagarki ja wypozyczylam elektryczna ze spitala (wielka pomoc i o wiele latwiej i wygodniej niz reczna) okolo 20-30 funtow miesiecznie.
Kupuj rzeczy tylko najpotrzebniejsze i nie kieruj sie tym, ze cos jest slodkie i sliczne, bo moze ci sie wogole nie przydac. Potrzebujesz wanienke, napewno ubranka, lozeczko (osobiscie polecam cotbed) bedzie na okolo 4 lata, pieluchy, fotelik do samochodu (jak masz samochod). Polecam KiddyCare, maja wyprzedaz i mozna kupic wiele rzeczy o wiele taniej niz w sklepach, osobiscie odradzam MotherCare, bo mozna kupic takie same rzeczy w innych sklepach o wiele taniej, np wanienke mamy z IKEI, kosztowala £4,50. Trzeba sie duzo nachodzic po sklepach, zeby nie przeplacic, najlepiej porownac ceny na internecie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

alfa170

Post #7 Ocena: 0

2007-10-03 16:52 (17 lat temu)

alfa170

Posty: 46

Kobieta

Z nami od: 25-04-2006

Skąd: Loughborough/Sileby

Ja do tego co pisaly dziewczyny dodam, ze w odciagacz pokarmu warto sie zaopatrzyc od poczatku, bo po 3-4 dniach od porodu jak przyjdzie nawal pokarmu, to trzeba go odciagac, zeby nie dostac zapalenia, i tak jak ktos juz napisal, trzeba uwazac na kosmetyki Johnsona, sa tanie ale duzo dzieci uczulaja, ja uzywam z Aventa i jestem zadowolona.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Dodziunia

Post #8 Ocena: 0

2007-10-03 17:13 (17 lat temu)

Dodziunia

Posty: 3662

Kobieta

Z nami od: 02-05-2007

Skąd: Derby

Do PAJKUHAN:
ani to smieszne, ani zabawne. Masz dziecko? Jesli nie, to zobaczysz, ze stopery wcale nie sa potrzebne, a jesli maluch juz placze to wystarczy jeden usmiech maluszka, zeby wszystko wynagrodzic - nieprzespane noce takze. pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

gosian

Post #9 Ocena: 0

2007-10-03 18:13 (17 lat temu)

gosian

Posty: 9828

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Witaj nicia. Juz niedlugo sie przekonasz, jak to jest wspaniale byc mama. Co do zakupow, to jedynie jeszcze dodam, ze ubranek za duzo nie warto kupowac, bo dzieciatko tak szybko rosnie, ze nieraz zdarzalo mi sie, ze niektore ciuszki mial mój maly zalozone tylko raz. Wystarczy jak kupisz wszystkiego po 3-4 sztuki. Zycze ci powodzenia i wiele radosci. Nie denerwuj sie, intuicja ci powie co jest dla dzidziusia najlepsze:-P
pozdrawiam
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

nicia

Post #10 Ocena: 0

2007-10-03 18:24 (17 lat temu)

nicia

Posty: 419

Kobieta

Z nami od: 15-10-2006

Skąd: Nottinghamshire

Oj jak fajnie, że tyle mam sie odezwało, aż lepiej na duchu:-) Koleżanka mi doradziła, żebym kupiła parę sztuk śpioszków rozpinanych, żeby dziecka główki nie męczyć samymi bodziakami. Poza tym dla niedoświadczonej mamy, podobno lżej sie zakłada śpioszki:-D Co prawda już z mężem nie możemy sie doczekać naszej kruszynki:-D
A czy Wasze dzieciaczki miały kolkę - to mnie najgorzej przeraża.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,