MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sasiedzi w ogrodzie

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

MonTur

Post #1 Ocena: 0

2021-03-27 13:33:23 (3 lata temu)

MonTur

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 27-03-2021

Skąd: Londyn

Czesc.

Do rzeczy. Wynajmujemy studio od 6 lat. Mamy jako jedyni bezposrednie wejscie i wyjscie z domu do ogrodu (ogrod jest z tylu domu i okna mamy jedynie po tej stronie). Sasiedzi moga tylko wejsc przez metalowe drzwi do ogrodu przez front(obok normalnego wejscia do budynku). I teraz pytanie... czy moga sobie tak wchodzic, wychodzic, robic grilla? Wiadomo grill, piwo, smieszki itp. Robi sie cieplo, a sytuacja powtarza sie coraz czesciej. To sa nowi sasiedzi. Dla mnie to niepojete, nigdy nikt mi sie pod oknami nie krecil. A ja czuje sie skrepowana. Dodatkowo mamy psa i jak ktos jest obcy to ujada. Jeszcze nie rozmawialam z wlascicielem, bo wole sie dowiedziec jak to jest.

Mam nadzieje, ze ktos jest w stanie mi pomoc, co powoinnam zrobic albo jak to wyglada tutaj.

Dziekuje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tesstickle

Post #2 Ocena: 0

2021-03-27 14:35:23 (3 lata temu)

tesstickle

Posty: 4133

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Jeśli ogródek to część wspólna to stracisz nerwy i język.
Nic nie poradzisz na ludzkie poczucie braku prywatności.
Osobiście, bardzo ci współczuje.
Ale podbijam temat, może ktoś coś ...?

[ Ostatnio edytowany przez: tesstickle 27-03-2021 14:35 ]

- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2021-03-27 14:44:34 (3 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Myślę że jak ogródek ma jeszcze normalne wejście dostępne dla wszystkich to chyba jest wspolny. Skoro jest wspolny to kazdy powinien mieć szanse skorzystać jak jest ładna pogoda a nie tylko najemca jednego flatu . Zapytaj właściciela moze sie myle ale raczej w to wątpię

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tesstickle

Post #4 Ocena: 0

2021-03-27 14:47:01 (3 lata temu)

tesstickle

Posty: 4133

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Może da się w jakiś rozsadny sposób wygospodarować/odgrodzić przestrzeń dla grila?
- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2021-03-27 15:54:13 (3 lata temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jedyna opcja, żeby dowiedzieć się do kogo nalezy ogródek, to sprawdzić plan nieruchomości w Land Registry. Będzie od razu wiadomo czy sąsiedzi mogą z niego korzystać czy nie. 3 funty i problem rozwiązany.

Oczywiście mozna zapytać się właściciela, ale sąsiedzi mogą nie uwierzyć na słowo, gdyby okazało się, ze ogródek nalezy do "Twojej" nieruchomości. A tak pokażesz im wydruk planu i koniec.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2021-03-28 03:08:49 (3 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Co masz napisane w umowie najmu odnośnie ogródka?
Tradycyjnie to tobie by przypadało pierwszeństwo ale nic nie wiadomo.
Kto się zajmuje ogródkiem ? np kosi trawę, zbiera śmieci?
Hmm... a może tylko naprawić zamek od "furtki"? albo łańcuch i kłódkę ? jak do roweru ?
Zapytać właściciela.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tesstickle

Post #7 Ocena: 0

2021-04-11 19:51:37 (3 lata temu)

tesstickle

Posty: 4133

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Ktoś coś wie jak to się skończyło?
- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,