MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rozwod separacja rozstanie?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PannaZMokraGlow

Post #1 Ocena: 0

2020-12-19 16:31:48 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-12-19 14:31:11, daavid napisał(a):
Szczerze to chyba nie znam nikogo kto się rozwodził i wybrał inne rozwiązanie jak zdrada. Cała reszta była dopisana później.


Ja rozwodzilam sie na podstawie "unreasonable behaviour" ktore ktos powyzej ladnie przetlumaczyl jako "niedorzeczne" zachowanie i bardzo szybko to poszlo. Z tym, ze moj byly oglednie przyznal w sadzie na rozprawie ze nagabywal moich wspolpracownikow, argumentujac ze to nie bylo niedorzeczne.

No ale ja nie staralam sie o zadne jego oszczednosci a sama nic nie mialam. No i nie mielismy dzieci wiec to inaczej. Jedno spotkanie w sadzie i szybka decyzja sadu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mieszko

Post #2 Ocena: 0

2020-12-19 17:46:46 (3 lata temu)

Mieszko

Posty: 1536

Kobieta

Z nami od: 16-07-2009

Skąd: Hastings

Cytat:

2020-12-19 14:31:11, daavid napisał(a):


Szczerze to chyba nie znam nikogo kto się rozwodził i wybrał inne rozwiązanie jak zdrada. Cała reszta była dopisana później.


Ja wybrałam inne i gładko poszło. Nawet do sądu nie musiałam jeździć. Ale oczywiście w przypadku autorku wątku pewnie będzie inaczej, bo są dzieci, a mąż nie widzi powodu by się rozwodzić.Takze musi sie dobrze przygotować, jak ktoś napisał odkładać pieniądze, myśleć o wyprowadzce i separacji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2020-12-19 18:15:22 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

A dla mnie sprawa jest 'dęta'. Z wpisu niewiele wynika, a że między małżonkami się 'nie układa', to nie jest powód do rozwodu.
Dorabianie 'gęby' mężowi, bo... zdrada? A skąd za przeproszeniem wiecie - Drodzy Forumowicze, Forumowiczki - że nie jest inaczej? Autorka sugeruje, że jak małżonek się nie wyprowadzi, to musi Ona z dziećmi, jak rozumiem, sztuk trzy.

Mąż nie ma ograniczonych praw rodzicielskich, a więc równie dobrze Autorka może się wyprowadzić, a Mąż zostanie z dziećmi.

Żaden Council nie przyzna lokalu, bo Autorka ma Małżonka - nie może więc podać, że jest samotną matką. Urząd nie da mieszkania - domu Pani, bo się nie dogaduje z mężem. Najpierw przeprowadzić separację, rozwód. Ale - separacji nie orzecze żaden sąd brytyjski, jeżeli Państwo mieszkacie pod tym samym adresem. Koniec, kropka.

Jeżeli na Małżonka nie ma haków - jak wspomniana zdrada, przemoc, alkoholizm etc -a haki może wyciągnąć Małżonek... może Pani kogoś poznała i zapałała miłością...? To rozwód może być orzeczony z winy powódki i dzieci zostaną przy Ojcu.

:-]

Przepraszam, ale nie ma normy, że Ojciec jest 'Czarnym Piotrusiem'. Dzieci niejednokrotnie wolą zostać z Ojcem, a nie z Matką. W tym wypadku przynajmniej jedno jest już w wieku, w którym może się określić świadomie (14 lat małżeństwa... )



[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 19-12-2020 18:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #4 Ocena: 0

2020-12-19 18:49:48 (3 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

@Kanonier. Jesli OP sie wyprowadzi, to bedzie samotna matka. Stan cywilny jest tutaj mniej wazny dla councilu, to bardziej dla sadu i ewentualnych ustalen finansowych. Jako formalnie zamezna, ale mieszkajaca sama z dziecmi jak najbardziej moze sie podawac za samotna matke i jako taka aplikowac o dom z councilu. I ten moze dom dac. Co do wyprowadzania sie z dziecmi czy bez dzieci. To juz kwestia indywidualna. To prawda, ze bywa lepiej, zeby dzieci zostaly z ojcem, jesli ten chce sie nimi zajmowac. Nie wiemy jak jest w sytuacji OP. Nawet jesli OP zapalala miloscia do kogos innego, to sad nie przyzna ojcu dzieci "za kare" dla zony, ze ta odeszla. Sad bedzie sie kierowal dobrem dzieci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Kanonier30

Post #5 Ocena: 0

2020-12-19 19:07:56 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

@Turfeu...a we wszystkim zgoda. Tylko zainteresowana musi się z tymi dziećmi wyprowadzić. Nie jestem specjalistą prawa rodzinnego, aby wypowiadać się za Ojca - w tym wypadku odebrania czy ograniczenia mu de facto praw rodzicielskich.

'Samotna matka' - ja rozumiem, że urzędy brytyjskie mają pole do interpretacji różnych sytuacji życiowych. Nie mam pewności czy tutaj @Turfeu masz rację...
W polskim kodeksie rodzinnym stoi: 'za osobę samotnie wychowującą dzieci uważa się jednego z rodziców albo opiekuna prawnego, jeżeli osoba ta jest panną, kawalerem, wdową, wdowcem, rozwódką, rozwodnikiem albo osobą, w stosunku do której orzeczono separację w rozumieniu odrębnych przepisów.'

To, że Pani samotnie zamieszka nie czyni z Niej Samotnej Matki nawet w kraju takim, jak UK.

Sąd nie będzie karał... jednak, jeżeli Matka dorabia 'gębę' co do zdrad Małżonkowi, a okaże się, że w sprawach intymnych jest wyzwolona...a Dzieciom domu nie stworzy, to już decyzja Sądu.

Mnie zawsze zadziwia fakt, jak osoby składające sobie przysięgę - najczęściej jeszcze przed Bogiem - mogą do tego stopnia pałać do siebie niechęcią (w delikatnej opcji rozwodu)...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2020-12-19 20:33:13 (3 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Kanonier30. Ale tutaj nie ma mowy o doprawianiu geby malzonkowi. OP napisala tylko, ze sie jej nie uklada z mezem. To moze wiele oznaczac. W UK prawo dziala inaczej niz w Polsce i mozna nie miec rozwodu i ciagle byc samotna matka.
Jesli OP naprawde nie widzi szans pozostania w malzenstwie, to powinna sie skoncentrowac na finansowym zabezpieczeniu siebie i dzieci na ewentualne samotne macierzynstwo. Praca, moze jakies przyslugujace zasilki, settled status.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

PannaZMokraGlow

Post #7 Ocena: 0

2020-12-19 21:03:12 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-12-19 18:15:22, Kanonier30 napisał(a):
Dzieci niejednokrotnie wolą zostać z Ojcem, a nie z Matką. W tym wypadku przynajmniej jedno jest już w wieku, w którym może się określić świadomie (14 lat małżeństwa...


Widze Kanonier ze szybko przekalkulowales pozycie intymne i brak ewentualnych poczatkowych trudnosci z zajsciem w ciaze autorki watku.

W UK na szczescie nie obowiazuje prawo polskie i nie potrzeba sadu do orzekania separacji. Jezeli ustalo wspolne pozycie i malzonkowie zamieszkaja osobno to sa w separacji. Ja to przerabialam na brytyjskiej sali sadowej poniekad.

Osoba w separacji mieszkajaca z dziecmi jest owszem samotnym rodzicem i tak jest traktowana przez tutejsze prawo.

Mialam tez kolezanke Latynoske w pracy ktora mieszkala z bylym mezem pod jednym dachem jeszcze po rozwodzie bo tak im taniej wychodzilo wiec nie wiem jak z rozwodem pod jednym adresem jest wlasciwie.

Jezeli sa problemy mieszkaniowe z powodu rozpadu malzenstwa to moze mialoby sens przedzwonic tez do takiej organizacji jak Shelter, po porade.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2020-12-19 21:55:06 (3 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

https://www.plymouth.gov.uk/housing/homelessorrisk/yourhousingoptions

Jeśli autorki lokalizacja jest aktualna, to ten link pomoze...nawet jest o pomocy z depozytem
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #9 Ocena: 0

2021-05-14 20:07:56 (3 lata temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

kanonier, jelsi , jak piszesz, nei znasz sie na tutejszych prawach , to nei wypowiadaj sie moze, bo fakt.. nie znasz sie.. jest jak pisze pannazmokraglowa...

co do postu glownego.. trzeba wyjasnic sytuacje o co chodzi.. jelsi sa problemy do nie przeskoczenia przez ktoras ze stron, to separacja moze okazac sie dobrym pomyslem.. i nie potrzeba sadu do tego..
natomiast autorka musi wziasc pod uwage, ze jest braxit i problemy z tym wziazane, jak rowniez finanse, bo to nei jest takei proste, neistety..

[ Ostatnio edytowany przez: kik1976 14-05-2021 20:09 ]

Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mela1984

Post #10 Ocena: 0

2021-05-14 20:34:55 (3 lata temu)

mela1984

Posty: 211

Kobieta

Z nami od: 21-08-2013

Skąd: uk

Cytat:

2021-05-14 20:07:56, kik1976 napisał(a):


separacja moze okazac sie dobrym pomyslem.. i nie potrzeba sadu do tego..

[ Ostatnio edytowany przez: <i>kik1976</i> 14-05-2021 20:09 ]



kik czy separację trzeba jakoś udokumentować?trzeba to gdzieś zgłosić?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,