MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Domniemanie ojcostwa - prośba o pomoc

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

catikin

Post #1 Ocena: 0

2020-11-07 10:38:19 (4 lata temu)

catikin

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 07-11-2020

Skąd: Londyn

Hej, generalnie nie mam nic wspólnego z UK, poza tym że piszę pracę na temat domniemania ojcostwa męża matki (że mąż matki jest z założenia ojcem) - czy to relikt epoki, czy jednak potrzebne itd.

Szczególnie interesuje mnie ten kraj, bo gdzieś usłyszałem, że w Anglii i Walii (w Szkocji już podobno jest) nie ma takiego domniemania. Ale gdy chciałem to zweryfikować, to okazało się że prawo angielskie jest "trochę" skomplikowane i już nie wiem jak w końcu jest, bo strony rządowe mówią różne rzeczy, kilka stron prawników twierdzi, że ono istnieje.

Dlatego byłbym wdzięczny za pomoc, jakby ktoś napisał czy coś takiego tutaj występuje czy nie :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2020-11-07 10:47:39 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Domniemanie ojcostwa w UK istnieje. Jesli kobieta jest mezatka, moze zarejestrowac dziecko bez obecnosci meza i wpisac go jako ojca. Jesli nie jest mezatka, ojciec dziecka musi byc obecny przy rejestracji, inaczej nie bedzie na akcie urodzenia. Jesli maz nie poczuwa sie do ojcostwa, ma szesc miesiecy na zaprotestowanie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2020-11-07 10:53:02 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
gdy chciałem to zweryfikować, to okazało się że prawo angielskie jest "trochę" skomplikowane i już nie wiem jak w końcu jest, bo strony rządowe mówią różne rzeczy,


Mozesz podać przykład gdzie strony rządowe podaja rozbieżne informacje na ten temat?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

catikin

Post #4 Ocena: 0

2020-11-07 10:58:40 (4 lata temu)

catikin

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 07-11-2020

Skąd: Londyn

Wow, nie spodziewałem się tak szybkich odpowiedzi. Dzięki wielkie, nie wiem kto mnie wpuścił w maliny, że tam nie ma :)


Cytat:

Mozesz podać przykład gdzie strony rządowe podaja rozbieżne informacje na ten temat?

Jasne, na przykład na tej stronie

https://www.legislation.gov.uk/ukpga/2000/19/notes/division/3/2/4/1

Jest sformułowanie:
"In England and Wales, the circumstances in which paternity can be assumed include those where a child was adopted by the man in question and also where there is a court declaration that the man is the child’s father. However, in Scotland, there is also a presumption that a man is the father of a child if he was married to the child’s mother at any time between the date of conception and the child’s birth. This section makes clear that the presumption of paternity arising from marriage, already recognised by the courts in England and Wales, can be applied for child support purposes."
Nie bardzo wiedziałem jak je interpretować.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #5 Ocena: 0

2020-11-07 13:39:11 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-11-07 10:58:40, catikin napisał(a):
Wow, nie spodziewałem się tak szybkich odpowiedzi. Dzięki wielkie, nie wiem kto mnie wpuścił w maliny, że tam nie ma :)


Cytat:

Mozesz podać przykład gdzie strony rządowe podaja rozbieżne informacje na ten temat?

Jasne, na przykład na tej stronie

https://www.legislation.gov.uk/ukpga/2000/19/notes/division/3/2/4/1

Jest sformułowanie:
"In England and Wales, the circumstances in which paternity can be assumed include those where a child was adopted by the man in question and also where there is a court declaration that the man is the child’s father. However, in Scotland, there is also a presumption that a man is the father of a child if he was married to the child’s mother at any time between the date of conception and the child’s birth. This section makes clear that the presumption of paternity arising from marriage, already recognised by the courts in England and Wales, can be applied for child support purposes."
Nie bardzo wiedziałem jak je interpretować.


No wiec zacytowany fragment jest czescia artykulu mowiacego o tym, ze ustawa z roku 2000 rozszerza domniemanie ojcostwa w stosunku do wczesniejszej ustawy z roku 1991

Czyli rzeczywiscie przed ponad 20 laty nie bylo domniemania ojcostwa w obecnym ksztalcie w Anglii i Walii. Juz sie to zmienilo. Ja bym ten fakt moze tez zawarla w pracy.

[ Ostatnio edytowany przez: PannaZMokraGlowa 07-11-2020 13:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

catikin

Post #6 Ocena: 0

2020-11-07 19:30:08 (4 lata temu)

catikin

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 07-11-2020

Skąd: Londyn

Cytat:
No wiec zacytowany fragment jest czescia artykulu mowiacego o tym, ze ustawa z roku 2000 rozszerza domniemanie ojcostwa w stosunku do wczesniejszej ustawy z roku 1991

Czyli rzeczywiscie przed ponad 20 laty nie bylo domniemania ojcostwa w obecnym ksztalcie w Anglii i Walii. Juz sie to zmienilo. Ja bym ten fakt moze tez zawarla w pracy.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>PannaZMokraGlowa</i> 07-11-2020 13:52 ]




Dziękuję.
Właśnie jedna rzecz mnie zastanawia. Zobaczyłem tę ustawę o której wspomniałaś i to jest ustawa tylko o alimentach. To wygląda jakby takie domniemanie ojcostwa było przyjmowane tylko do celów alimentacyjnych. A przecież bycie ojcem oznacza jeszcze wiele innych obowiązków i uprawnień. A tutaj to przypomina bardziej tylko takie "wstępne zabezpieczenie alimentów".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #7 Ocena: 0

2020-11-07 21:39:27 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-11-07 19:30:08, catikin napisał(a):
Cytat:
No wiec zacytowany fragment jest czescia artykulu mowiacego o tym, ze ustawa z roku 2000 rozszerza domniemanie ojcostwa w stosunku do wczesniejszej ustawy z roku 1991

Czyli rzeczywiscie przed ponad 20 laty nie bylo domniemania ojcostwa w obecnym ksztalcie w Anglii i Walii. Juz sie to zmienilo. Ja bym ten fakt moze tez zawarla w pracy.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>PannaZMokraGlowa</i> 07-11-2020 13:52 ]




Dziękuję.
Właśnie jedna rzecz mnie zastanawia. Zobaczyłem tę ustawę o której wspomniałaś i to jest ustawa tylko o alimentach. To wygląda jakby takie domniemanie ojcostwa było przyjmowane tylko do celów alimentacyjnych. A przecież bycie ojcem oznacza jeszcze wiele innych obowiązków i uprawnień. A tutaj to przypomina bardziej tylko takie "wstępne zabezpieczenie alimentów".


To jest ustawa Child Support, Pensions and Social Security czyli dotyczaca pieniedzy ze tak powiem. System zabezpieczen. W tym kontekscie opisuje sie tu domniemanie ojcostwa. Jezeli potrzebne Ci sa inne obowiazki i prawa do pracy, moze trzeba poczytac inne ustawy, ale domniemanie na pewno sie pokrywa z innymi plaszczyznami prawa?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #8 Ocena: 0

2020-11-08 09:29:24 (4 lata temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

przejrzyj strony CAB..wzgledem prawa rodzinnego..
albo https://fnf.org.uk/law-information-2/the-law/paternity-law

albo https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/786448/Nat-policy-children-of-unmarried-parents-v3-ext.pdf

albo https://www.legislation.gov.uk/ukpga/1986/55/section/55A

[ Ostatnio edytowany przez: kik1976 08-11-2020 09:40 ]

Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

catikin

Post #9 Ocena: 0

2020-11-08 11:30:16 (4 lata temu)

catikin

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 07-11-2020

Skąd: Londyn

Dobrze, że napisałem też na tym forum, bo na początku dałem na polskim forum prawnym w dziale "Prawo obce", ale to pewnie dopiero za miesiąc ktoś by odpowiedział:)

Dziękuję Panna i kik1976, już wydaje mi się, że zrozumiałem ten mechanizm.
Tak jak napisał Turefu "Jeśli kobieta jest mezatka, moze zarejestrowac dziecko bez obecnosci meza i wpisac go jako ojca. Jesli nie jest mezatka, ojciec dziecka musi byc obecny przy rejestracji, inaczej nie bedzie na akcie urodzenia. Jesli maz nie poczuwa sie do ojcostwa, ma szesc miesiecy na zaprotestowanie."
Nie to żebym nie wierzył, ale chciałem mieć też jakąś podstawę, żeby ją umieścić w pracy.

Zastanawiam się tylko skąd zostało wzięte te 6 miesięcy na zaprotestowanie, bo tego nigdzie nie mogę znaleźć, a by się przydało. Chyba że to jakieś prawo zwyczajowe albo coś to wolę nie wiedzieć :)

[ Ostatnio edytowany przez: catikin 08-11-2020 11:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #10 Ocena: 0

2020-11-08 13:24:38 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-11-08 11:30:16, catikin napisał(a):

Tak jak napisał Turefu "Jeśli kobieta jest mezatka, moze zarejestrowac dziecko bez obecnosci meza i wpisac go jako ojca. Jesli nie jest mezatka, ojciec dziecka musi byc obecny przy rejestracji, inaczej nie bedzie na akcie urodzenia. Jesli maz nie poczuwa sie do ojcostwa, ma szesc miesiecy na zaprotestowanie."
Nie to żebym nie wierzył, ale chciałem mieć też jakąś podstawę, żeby ją umieścić w pracy.

Zastanawiam się tylko skąd zostało wzięte te 6 miesięcy na zaprotestowanie, bo tego nigdzie nie mogę znaleźć, a by się przydało. Chyba że to jakieś prawo zwyczajowe albo coś to wolę nie wiedzieć :)

[ Ostatnio edytowany przez: <i>catikin</i> 08-11-2020 11:34 ]





https://www.gov.uk/government/publications/application-form-to-remove-the-incorrect-fathers-details-from-a-birth-registration/how-to-apply-for-a-correction-to-remove-the-wrong-fathers-details

jak skorygowac wpis o danych ojca

Ja tez nie moge znalezc. Turefu, o co chodzi z tymi 6 miesiacami? Czy przed uplywem tego czasu mozna calkowicie zmienic swiadectwo urodzenia, a nie tylko wpisac note korygujaca na marginesie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,