MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Opieka nad tesciowa- konflikt z jej mężem

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 37

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

joliejoanna

Post #1 Ocena: 0

2020-05-27 12:22:02 (4 lata temu)

joliejoanna

Posty: 49

Kobieta

Z nami od: 12-10-2009

Skąd: Luton

Witam,
Mam straszny problem. Moja teściowa jest po wylewie, ma prawie 84 lata. Jej drugi mąż jest strasznie dla nas okrutny, wyzywa nas ciągle, obraża i robi to w chwili kiedy się mamą opiekujemy. Teściowa jest całkowicie niepełnosprawna, fizycznie i psychicznie. Czasami mam ochotę wszystko rzucić i wyjść ale sumienie mi nie pozwala. Kiedy tę sytuację wyjaśniłam drugiej synowej, to powiedziała mi że to mój obowiązek jest pomagać teściowej i po prostu to ignorować. Ale ja wychodzę z mężem z ich domuw w tak strasznym stanie psychicznym, że aż szkoda mi słów. Nie wiem co robić. Ten człowiek jest tyranem od samego początku, był taki dla mojej teściowej wcześniej, ale ona się poddała mu całkowicie więc po prostu to zostawiliśmy na porządku dziennym. Teraz tesciowa jest niefunkcjonujaca, więc on wyzywa się na innych. Ma 87 lat. Może ktoś miał podobne doświadczenie i może mi coś poradzić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2020-05-27 13:04:48 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Bardzo trudna sytuacja. Najlepiej byłoby teściową stamtąd zabrać, pytanie tylko czy wasze możliwości na to pozwalają i czy jej mąż się zgodzi.
Dobrze byłoby też złożyć zawiadomienie do prokuratury o psychicznym znęcaniu się. Bo to jest psychiczne znęcanie.
Wystarczy, żeby dzieci napisały odpowiednie oświadczenia do prokuratury. Nie wiadomo jednak jak strona znęcająca się na to zareaguje, może np przestać dopuszczać was do teściowej i to na niej cała sytuacja odbije się rykoszetem.

Każdy taki przypadek najlepiej skonsultować z prawnikiem, który ma doświadczenie w podobnych sprawach i to bym Ci na początek radziła.
Napisz lub zadzwoń do Niebieska Linia, zajrzyj na stronę gov.pl.

Ja na waszym miejscu zaczęłabym od teraz nagrywać agresywne zachowania teścia, jeśli jeszcze tego nie robicie.

Napewno to wszystko wymaga czasu i sprawa nie rozwiąże się w tydzień, ale najważniejsze to zacząć coś działać bo teściu z wiekiem będzie tylko gorszy.

Edit
Nie napisałaś czy ta sytuacja ma miejsce w Polsce czy w UK?







[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 27-05-2020 13:12 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2020-05-27 13:39:02 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Pewnie ma demencje, to by tlumaczylo agresywne zachowanoe. Nic nikomu nie jestes winna sie zajmowac obloznie chorymi, zglos do social services, ze jest potrzebna opieka nad obojgiem. Niech przysla kogos do wybadania sytuacji.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

joliejoanna

Post #4 Ocena: 0

2020-05-27 14:34:36 (4 lata temu)

joliejoanna

Posty: 49

Kobieta

Z nami od: 12-10-2009

Skąd: Luton

Sytuacja w Polsce. Teraz z powodu koronawirusa jesteśmy uziemieni od marca, ale planujemy pojechać jak tylko otworzą granice. Odwiedzaliśmy wcześniej tesciowa co miesiąc, ja albo mój mąż. Teraz chcemy wyjechać na 3 tygodnie więc dlatego stało się to moim problemem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2020-05-27 15:25:55 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jak Gal wspomniala, w tym wieku prawdopodobnie wchodzi w gre demencja, charakter, nastawienie, problemy zdrowotne.
Moze warto usiasc z rodzina i ustalic plan postepowania, np. pomoc dochodzaca, ktora zajmie sie toaleta, ubraniem, a rodzinie zostanie kwestia np. zakupow, dotrzymania towarzystwa?
Do tego moze warto zaangazowac lekarza rodzinnego, mops i instytucje pomocowe, by objac opieka oboje starszych ludzi?
Szwagierka prawdopodobnie ma racje, ze niestety pewne zachowania trzeba ignorowac, bo juz sie nie zmieni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

joliejoanna

Post #6 Ocena: 0

2020-05-27 15:37:18 (4 lata temu)

joliejoanna

Posty: 49

Kobieta

Z nami od: 12-10-2009

Skąd: Luton

Dziękuję,jak przyjedziemy do Polski to postaramy się jakoś to ogarnąć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2020-05-27 19:08:17 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2020-05-27 15:25:55, karjo1 napisał(a):
Do tego moze warto zaangazowac lekarza rodzinnego, mops i instytucje pomocowe, by objac opieka oboje starszych ludzi?
Szwagierka prawdopodobnie ma racje, ze niestety pewne zachowania trzeba ignorowac, bo juz sie nie zmieni.

Z tego co pisze autorka problem istniał od dawna, demencja być może do tego doszła, ale nie jest jego przyczyną.
Takie osoby najczęściej odrzucają wszelką pomoc medyczną ponieważ wypierają swój problem i uważają, że to otoczenie jest źródłem problemów i samo powinno się leczyć.
Szwagierce zaproponowałabym częstsze przebywanie u teściów. Zobaczymy jak długo wytrzyma i czy nadal będzie doradzała ”ignorowanie” problemu.





Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2020-05-27 19:11:10 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

tak z czystej ciekawosci czy ta druga synowa bierze czynny udzial w opiece ze w takim tonie sie wypowiada?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

joliejoanna

Post #9 Ocena: 0

2020-05-28 08:25:15 (4 lata temu)

joliejoanna

Posty: 49

Kobieta

Z nami od: 12-10-2009

Skąd: Luton

Szwagierka przyjeżdża raz dziennie, czasami 2 razy dziennie,na ok.godzinę. Wydaje mi się, że też tam nie wytrzymuje. Ale nie chce się przyznać. Po prostu następnym razem jak przyjadę to powiem że jeżeli mi będzie ubliżał mąż tesciowej, to nie będę mu pomagać. W tym problem, że nie wiem czy sumienie mi pozwoli, byłam bardzo związana z mamuśka. Ale jego obelgi są straszne typu: Angliczki -wynocha;przez was tak mamusia wygląda,bo tęskniła i dostała wylewu itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wembley27

Post #10 Ocena: 0

2020-05-28 12:00:39 (4 lata temu)

Wembley27

Posty: n/a

Konto usunięte

Mozna tescia nagrywac
I powiedziec ze jak sie nie uspokoi to na policje zadzwonic
To nie ma znaczenia ze on ma 87 lat
Jego charakter I sposob bycia pokazuje ze za mlodego on w domu rzadzil.
Takich ludzi sie nie zmieni
Takie jego zachowanie podobne jest do stalkingu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,