MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przedszkole/żłobek

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Misia13

Post #1 Ocena: 0

2020-02-06 11:23:05 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Ok. Z zycia wziete..
Znajomej maz pracowal od poniedzialku do piatku w ciagu dnia... ona na nocki piatek, sobota, niedziela po 12 godzin.
Ciagneli tak kilka lat dopuki dziecko nie poszlo do szkoly.
Mozna? Mozna... brala wakacje co 8-9 tygodni by byc w domu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: +1

2020-02-06 12:12:13 (4 lata temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Generalnie UK pod wzgledem posiadania dzieci to kiepskie miejsce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #3 Ocena: 0

2020-02-07 07:08:23 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2020-02-06 12:12:13, AgentOrange napisał(a):
Generalnie UK pod wzgledem posiadania dzieci to kiepskie miejsce.

Dlaczego? Tak dobre jak kazde inne. To kwestia organizacji I zdecydowania, jak bardzo chce sie pracowac. W wypadku OP zaplacenie za pozostale godziny to najprostsza I chyba najbardziej efektywna opcja. Co do pracy na nocki, nie zawsze mozna. Tu, gdzie mieszkam, nie ma fabryk dzialajacych cala noc, ewentualnie w domu opieki, jesli sie akurat pracuje w branzy. Jesli OP ma ambicje pracowania na komputerze, to lepiej zaplacic, rachunek za trzy godziny nie bedzie duzy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ZlotaPerla1

Post #4 Ocena: 0

2020-02-07 09:48:54 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-02-05 10:21:22, Dyycia napisał(a):
Czytałam sporo i wiem ze przysługuje nam 15 godzin free w żłobku. Myślałam nad 3 dniami x 5h w żłobku


OP chyba już TU raczej nie zajrzy :-8 - w sumie napisała, że wszystko już wie ;-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2020-02-07 10:17:38 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2020-02-07 07:08:23, Turefu napisał(a):
Cytat:

2020-02-06 12:12:13, AgentOrange napisał(a):
Generalnie UK pod wzgledem posiadania dzieci to kiepskie miejsce.

Dlaczego? Tak dobre jak kazde inne. To kwestia organizacji I zdecydowania, jak bardzo chce sie pracowac. W wypadku OP zaplacenie za pozostale godziny to najprostsza I chyba najbardziej efektywna opcja. Co do pracy na nocki, nie zawsze mozna. Tu, gdzie mieszkam, nie ma fabryk dzialajacych cala noc, ewentualnie w domu opieki, jesli sie akurat pracuje w branzy. Jesli OP ma ambicje pracowania na komputerze, to lepiej zaplacic, rachunek za trzy godziny nie bedzie duzy.


Nie jest takie jak każde inne.
Są plusy i minusy. Tych drugich chyba trochę więcej.
Na pewno jest lepiej niż krajach Trzeciego Świata. Są spore zasiłki. SS nie grasuje tak jak w Skandynawii. Jest sporo dobrych szkoł i uniwersytetów.

Jest też mnóstwo dziadowskich szkół. Szkoły wyższe są płatne.
Opieka nad małymi dziećmi jest droga, zasiłki nie pomogą. Do tego nie działa w niektórych godzinach. Żłobki powinny otwierać się wcześniej, a nie o 9, czy nawet 8. To za późno dla wielu ludzi idących do pracy. To nie powinien być tylko biznes,a powinno być dotowane przez państwo - w zamian za niektóre zasiłki. W ten sposób opłacałoby się bardziej pracować.

To zresztą temat-rzeka.

[ Ostatnio edytowany przez: stanislawski 07-02-2020 10:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2020-02-07 10:33:38 (4 lata temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2020-02-07 07:08:23, Turefu napisał(a):
Cytat:

2020-02-06 12:12:13, AgentOrange napisał(a):
Generalnie UK pod wzgledem posiadania dzieci to kiepskie miejsce.

Dlaczego? Tak dobre jak kazde inne.


Bo jest drogo i kiepsko: mam teraz porownanie jak jest w Niemczech. Nie wspomne juz o tym, ze Maternity allowance jest wyzsze i trwa dluzej, rzad Zwiazkowy placi skladki emerytalne matce za czas bycia z dzieckiem (maks. 3 lata), cos tam jeszcze land dorzuca na dziecko, kasa chorych tez cos placi, familienkassen tez, ulgi podatkowe, itp. Sam juz sie w socjalu zagubilem. Znacznie tansze zlobki i przedszkola, juz nie wspomne o uniwersytetach.
Mam porownanie do tego co bylow West Sussex gdzie znajoma z pracy placila ponad 1200 GBP za miesiac a dziecko ciagle jadlo ziemniaki z mikrofalowki z maslem. No nikt nie wozi dzieci SUVami do szkoly tylko przyjezdzaja komunikacja szkolna albo na rowerach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #7 Ocena: 0

2020-02-07 10:47:03 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Tu składki emerytalne też płacą. Wiem, bo mam je na koncie, za to, że Child Benefit był na mnie (byłem SE).

Co do dojazdów do szkoły, to osobna sprawa. Temat dla nas wcześniej praktycznie nieznany, jeżeli ktoś pochodzi z miasta i nie był dowożony do prywatnej/specjalnej szkoły.
Ja dojeżdżałem dopiero do szkoły średniej. Podstawówkę każdy miał na osiedlu, a do niej nie więcej niż kilkaset metrów i żadnej ruchliwej ulicy po drodze. Człowiek chodził sam.

Jeżeli zaś kogoś podrzucili wyjątkowo rodzice, to szkołą nie znajdowała się na końcu ślepej ulicy (dwukierunkowej o szerokości jednego samochodu), w czasie rozpoczęcia szkoły (do której można było iść na 7.10, 8, 8.50 itd.) połowa społeczeństwa nie zaczynała pracy w związku z z czym nie stało się w korkach.
Kiedy zaś już człowiek dojeżdżał autobusem cztery przystanki do ogólniaka, to autobus był co 5 minut, nie stało się do niego w kolejce, aby wejść pojedynczymi drzwiami i kupić bilet (albo pokazać weekly/monthly ticket) i również nie czekało się, aby wysiąść. Skok do autobusu, skok z autobusu - i za 5 minut jesteśmy na miejscu.

Ale to już ogólna organizacja społeczeństwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Misia13

Post #8 Ocena: 0

2020-02-07 10:51:38 (4 lata temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Hi.
A tak sie zapytam, z kad przeprowadzacie sie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #9 Ocena: 0

2020-02-07 10:57:38 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Szkola synka jest mile od domu. Glownie go woze samochodem, czasami, gdy mam dzien wolny, prowadze. Szkola srednia jest, ale bardzo kiepska, mylse, ze sie przeprowadzimy blizej lepszej instutucji, ale jeszcze nie teraz. Ja akurat sobie chwale te stabilnosc, ze wiem, o ktorej szkola sie zaczyna I o ktorej konczy. Sa autobusy dowozace dzieciaki do szkoly sredniej z okolicznych wsi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

NightFury

Post #10 Ocena: 0

2020-02-07 12:38:22 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2020-02-07 10:17:38, stanislawski napisał(a):
Żłobki powinny otwierać się wcześniej, a nie o 9, czy nawet 8. To za późno dla wielu ludzi idących do pracy.


Większość żłobków w mojej okolicy jest otwarta od 7 do 17. Mój jest otwarty od 6:45 do 18. To wystarczająco długo.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,