MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Tlustaoliwa25

Post #1 Ocena: 0

2019-10-20 17:12:33 (5 lat temu)

Tlustaoliwa25

Posty: 24

Kobieta

Z nami od: 03-10-2019

Skąd: Belfast

A jeżeli rodzice przepisza mi dom a siostry się zrzekna u notariusza to po śmierci rodzicow one nie będą miały żadnego prawa do niego?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2019-10-20 17:20:31 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

wyjasnienie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tlustaoliwa25

Post #3 Ocena: 0

2019-10-20 17:26:42 (5 lat temu)

Tlustaoliwa25

Posty: 24

Kobieta

Z nami od: 03-10-2019

Skąd: Belfast

Cytat:

2019-10-20 17:20:31, karjo1 napisał(a):
wyjasnienie


Rozumiem.
Czyli nic nie jest takie proste.
Chciałabym wyremontowac dom i wrócić do z Polski.
Teraz jesteśmy wszyscy w UK a nawet gdyby rodzice chcieli przepisać na mnie tetaz dom to mój ojciec jest bardzo chory i nie byłby w stanie fizycznie jechać i to zrobić. Tylko mama mogłaby to zrobić?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2019-10-20 17:27:05 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2019-10-20 17:08:10, Tlustaoliwa25 napisał(a):
No wiem wiem, ale to lepiej żeby w domu obcy ludzie mieszkali i żeby marnial?
Myślę że w ten sposób moi rodzice myślą. Mama rozmawiała z siostrami i mówiła im że ja chcę dom i że ja go wyremontuje a remontu potrzebuje... Siostry powiedziały że go nie chcą i mogę go brać...

Lepsze to niz utopic pieniadze w domu, ktory nie nalezy do Ciebie. Co tam znowu marnieje, skoro ktos w nim mieszka? A skoro wynajmuje, to zapewne placi za to.

Moja rada: poczekac az rodzice przepisza dom na Ciebie. Jesli beda zyc potem jeszcze 10 lat, to odpada problem zachowku dla rodziny. Ale jak jest pozostaly majatek, to nie powinno byc problemu, bo moze on posluzyc za zachowek.

Ojciec moze ustanowic mame pelnomocnikiem do darowizny. Notariusz moze przyjechac do domu i spisac dokumenty, tu w UK. Potem bedzie potrzebne apostille, zeby potwierdzic ten dokument. Byc moze notariusz w UK moze od razu zalatwic darowizne bez ustalanie pelnomocnikow i zalatwiania tego w PL potem. Proponuje skontaktowac sie z polskimi notariuszami w UK, na stronie konsulatu jest lista.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tlustaoliwa25

Post #5 Ocena: 0

2019-10-20 17:30:44 (5 lat temu)

Tlustaoliwa25

Posty: 24

Kobieta

Z nami od: 03-10-2019

Skąd: Belfast

Cytat:

2019-10-20 17:27:05, Richmond napisał(a):
Cytat:

2019-10-20 17:08:10, Tlustaoliwa25 napisał(a):
No wiem wiem, ale to lepiej żeby w domu obcy ludzie mieszkali i żeby marnial?
Myślę że w ten sposób moi rodzice myślą. Mama rozmawiała z siostrami i mówiła im że ja chcę dom i że ja go wyremontuje a remontu potrzebuje... Siostry powiedziały że go nie chcą i mogę go brać...

Lepsze to niz utopic pieniadze w domu, ktory nie nalezy do Ciebie. Co tam znowu marnieje, skoro ktos w nim mieszka? A skoro wynajmuje, to zapewne placi za to.

Moja rada: poczekac az rodzice przepisza dom na Ciebie. Jesli beda zyc potem jeszcze 10 lat, to odpada problem zachowku dla rodziny. Ale jak jest pozostaly majatek, to nie powinno byc problemu, bo moze on posluzyc za zachowek.

Ojciec moze ustanowic mame pelnomocnikiem. Notariusz moze przyjechac do domu i spisac dokumenty, tu w UK. Potem bedzie potrzebne apostille, zeby potwierdzic
Code:
 

ten dokument.


A jeśli nie będą żyć jeszcze 10 lat od przepisania to moim siostrom należy się zachowek czyli będę musiała je spłacić tak?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2019-10-20 17:33:07 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jesli jeden z rodzicow umrze, to drugi odziedziczy polowe majatku, a druga polowe troje dzieci. To bedzie pierwszy podzial majatku. Jak umrze drugi rodzic, to jego majatek zostanie podzielony miedzy troje dzieci.

Jesli rodzice maja majatek wiekszy niz ten jeden dom, to moga go tak rozdzielic umownie miedzy dzieci, zeby nie bylo problemu z zachowkiem. A najlepiej spisac testament, ktory przydzieli czesci majatku poszczegolnym dzieciom. Inna opcja to zrobic darowizny teraz dla wszystkich dzieci, zeby weliminowac przyszle konflikty. Kazdy dostanie kawalek tortu, ktory ma mu przypasc.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tlustaoliwa25

Post #7 Ocena: 0

2019-10-20 17:53:12 (5 lat temu)

Tlustaoliwa25

Posty: 24

Kobieta

Z nami od: 03-10-2019

Skąd: Belfast

Cytat:

2019-10-20 17:33:07, Richmond napisał(a):
Jesli jeden z rodzicow umrze, to drugi odziedziczy polowe majatku, a druga polowe troje dzieci. To bedzie pierwszy podzial majatku. Jak umrze drugi rodzic, to jego majatek zostanie podzielony miedzy troje dzieci.

Jesli rodzice maja majatek wiekszy niz ten jeden dom, to moga go tak rozdzielic umownie miedzy dzieci, zeby nie bylo problemu z zachowkiem. A najlepiej spisac testament, ktory przydzieli czesci majatku poszczegolnym dzieciom. Inna opcja to zrobic darowizny teraz dla wszystkich dzieci, zeby weliminowac przyszle konflikty. Kazdy dostanie kawalek tortu, ktory ma mu przypasc.


Przeczytałam o umowie dożywocia. I to chyba byłaby najlepsza opcja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2019-10-20 20:46:29 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Moja mama spisała testament z konkretnym podziałem, okreslajac które posiadłości chciala przekazac któremu spadkobiercy, a sąd przy rozpatrywaniu spadku powiedział, że podział musi być procentowy, a potem spadkobiercy się dogadywać muszą które dobra będą ich wg przydzielonych procentowych udziałów. I np w domu w różnych procentowo udział mieli wszyscy spadkobiercy i to samo w działkach. Potem musieli się dogadać, że jedno za udziały w działce dostaję w zamian udziały w domu, żeby być jedynym właścicielem, a działkami się wg zgromadzonych udziałów podzieliła reszta. Lepiej byłoby jakby przekazała za życia to co chciała uporządkować testamentem.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Tlustaoliwa25

Post #9 Ocena: 0

2019-10-20 22:24:40 (5 lat temu)

Tlustaoliwa25

Posty: 24

Kobieta

Z nami od: 03-10-2019

Skąd: Belfast

Cytat:

2019-10-20 20:46:29, Adacymru napisał(a):
Moja mama spisała testament z konkretnym podziałem, okreslajac które posiadłości chciala przekazac któremu spadkobiercy, a sąd przy rozpatrywaniu spadku powiedział, że podział musi być procentowy, a potem spadkobiercy się dogadywać muszą które dobra będą ich wg przydzielonych procentowych udziałów. I np w domu w różnych procentowo udział mieli wszyscy spadkobiercy i to samo w działkach. Potem musieli się dogadać, że jedno za udziały w działce dostaję w zamian udziały w domu, żeby być jedynym właścicielem, a działkami się wg zgromadzonych udziałów podzieliła reszta. Lepiej byłoby jakby przekazała za życia to co chciała uporządkować [/LIST]testamentem.
[/LIST]

Mama w tamtym roku przepisała na jedną z moich sióstr jedna działkę. Zostało jeszcze 7.
Jeśli mama przepisała by teraz kolejna działkę dla drugiej siostry czy to liczyłoby się jako zachowek i forma spłaty ich jako że ja wzięłam dom?
Czy to jakoś notarialne musi być spisane że ja dostałam dom a one po działkie czy poprostu to jets gdzieś w papierach i w razie coś to będzie czarno na białym no one dostały po działce a ty dom to tym samym one zostały splacone.?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2019-10-20 22:45:12 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

O zachowek trzeba sie upomniec, wiec siostry musialyby wyrazic swoje niezadowolenie i wziac Cie do sadu, zeby coś ugrac. Nie martw sie tym za bardzo.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,