MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nieobecnosc dziecka w szkole-2 dni wyjazd do PL

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 28

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

martek12

Post #1 Ocena: 0

2019-05-10 16:07:08 (5 lat temu)

martek12

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 09-04-2019

Skąd: cobham

Witam,mam drobny kłopot...

Syn uczy sie w reception class,pod koniec maja zamierzamy udać sie do Polski na tydzien wypoczynku, w szkole na specjalnym formularzu zglosilismy jego nieobecnosc na dwa dni(poprotu tak nam pasowały daty wylotu-przylotu)

Dzis otrzymalismy odpwiedz ze szkola sie nie zgadza....rozmawaiałem z dyrektorką powiedziała ze oficjalnie nie mogą uznac takiego powodu nieobecnosci,bedzie to nieobecnosc nieusprawiedliwiona,natomiast z w zwiazku z tym ,my jako rodzice nie bedziemy mieli z tego powodu żadnych problemów,kar itp

Moze ktoś spotkał sie z podobną sytułacją???
Syn ogólnie ma wysoką frekwencje,chorował z 2-3 razy w roku,wszytsko wczesniej zgloszone w szkole,bez zadnych uwag itp

Z góry dziekuje, za wszelkie rady i odp.

Pzdr
M

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-05-10 16:28:40 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nieobecnosc bedzie nieusprawiedliwiona, bo nie zgadzaja sie na wone, ale nie moga nalozyc kary, bo dziecko nie jest jeszcze objete obowiazkiem szkolnym:

"Parenting contracts, orders and penalty notices for irregular attendance apply only to pupils of compulsory school age who are registered at a school."
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #3 Ocena: 0

2019-05-10 17:00:36 (5 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Ja to nie wiem jak nam się udało córki na wakacje w świat wozić bez problemów w szkole.
Może dlatego, że to się odbywało w dni wolne od nauki?...
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

martek12

Post #4 Ocena: 0

2019-05-10 17:23:12 (5 lat temu)

martek12

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 09-04-2019

Skąd: cobham

Cytat:



"Parenting contracts, orders and penalty notices for irregular attendance apply only to pupils of compulsory school age who are registered at a school."



Ada mogłabys wyjasnić,jak moj syn uczy sie w reception class to nie jest w wieku szkolnym???czy tez nie jest *zarejestrowany* jako uczen??

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2019-05-11 00:07:45 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Poniewaz jest zapisany do Reception, to oczekiwanym jest jego obecnosc, dlatego zglaszasz nieobecnosci z powodu np choroby i innych waznych (dla ciebie jako rodzica powodow), co nie znaczy ze szkola musi sie zgodzic z waznoscia twoich powodow do nieobecnosci dziecka, i dlatego powiadomili cie, ze nie udziela przyzwolenia. Obowiazek edukacji w UK jest od wieku 5 lat, do recepcji dziecko nie musi chodzic obowiazkowo, nie ma obowiazku edukacji 4 latokow. Dlatego tez nie moga ukarac cie grzywna za ta nieobecnosc, bo prawo mowi, ze taka kare mozna nalozyc tylko w przypadku nieobecnosci dzieci, ktore objete sa obowiazkiem edukacji.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jotkadakotka

Post #6 Ocena: 0

2019-05-13 10:27:02 (5 lat temu)

jotkadakotka

Posty: 1703

Kobieta

Z nami od: 05-12-2008

Skąd: Poole

Ale do Reception chodza dzieci juz 5 letnie. Tzn 4-5 lat dokladnie, wiec autora postu dzicko moze juz obejmowac obowiazek szkolny.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2019-05-13 11:38:54 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Najlepiej pobrać od lokalnego konowała (GP) zwolnienie lekarskie i udać się do "wód", jak kiedyś mawiano - dla podratowania zdrowia :-]

problem szkoły załatwiony...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Capricorn

Post #8 Ocena: 0

2019-05-13 14:30:18 (5 lat temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Cytat:

2019-05-13 10:27:02, jotkadakotka napisał(a):
Ale do Reception chodza dzieci juz 5 letnie. Tzn 4-5 lat dokladnie, wiec autora postu dzicko moze juz obejmowac obowiazek szkolny.

*THUMBS UP*
Moja córka zaczęła reception kilka dni po swoich 5 urodzinach. Jest z początku września. W maju lecieliśmy do Polski na weekend, na komunię (oboje z mężem byliśmy chrzestnymi) i zgłosiłam w szkole, że nie będzie jej 1 dzień w szkole. Była to nieobecność nieautoryzowana, czego się spodziewałam. Po prostu chciałam być fair w stosunku do szkoły. Żadnych konsekwencji nie było.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jotkadakotka

Post #9 Ocena: 0

2019-05-13 15:26:40 (5 lat temu)

jotkadakotka

Posty: 1703

Kobieta

Z nami od: 05-12-2008

Skąd: Poole

Cytat:

2019-05-13 14:30:18, Capricorn napisał(a):
Cytat:

2019-05-13 10:27:02, jotkadakotka napisał(a):
Ale do Reception chodza dzieci juz 5 letnie. Tzn 4-5 lat dokladnie, wiec autora postu dzicko moze juz obejmowac obowiazek szkolny.

*THUMBS UP*
Moja córka zaczęła reception kilka dni po swoich 5 urodzinach. Jest z początku września. W maju lecieliśmy do Polski na weekend, na komunię (oboje z mężem byliśmy chrzestnymi) i zgłosiłam w szkole, że nie będzie jej 1 dzień w szkole. Była to nieobecność nieautoryzowana, czego się spodziewałam. Po prostu chciałam być fair w stosunku do szkoły. Żadnych konsekwencji nie było.
Wszystko zalezy od dyryktora i polityki szkoly. Fajnie, ze nie wszedzie sa biurokratowe swinie ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2019-05-13 18:45:27 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Reception nie jest obowiazkowe, obowiązek edukacji rozpoczyna się od września po 5tuch urodzinach dziecka, czyli dziecko urodzone w np październiku będzie obowiązywał obowiązek edukacji od września po tych urodzinach. Jak chodzi do recepcji, to szkoła nie musi wydać pozwolenia na urlop, ale nie mogą nałożyć kary pieniężnej, bo ta jest tylko w odniesieniu do dzieci jakie są objęte obowiązkiem edukacji.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,