MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Uzaleznienie od narkotykow-terapia.

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Twinkle

Post #1 Ocena: 0

2019-03-14 16:10:56 (2 tygodnie temu)

Twinkle

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Witam.
Zwracam sie do Was z zapytaniem,moze ktos bedzie potrafil mi pomoc w tym temacie.
Otoz moja kuzynka sporo lat mlodsza ode mnie jest uzalezniona od narkotykow.Nie wiem jakich,podbno mowia na to 'scierwo'.
Stracila dzieci,pieniadze,dom.
jest na samym dnie,rodzina probuje jej pomoc,jednak to ona musi zrobic pierwszy krok czyli przyznac przed soba ze jest uzalezniona i potrzebuje pomocy.
Jakis czas temu po rozmowie z bliskimi postanowila sprobowac,skontaktowali sie z odpowiednimi instytuacjami(mieli numery telefonow)zrobiono z nia wywiad telefoniczny i tu pojawil sie problem...kiedy ona otworzyla sie przed konsultantem i powiedziala ze chce z tym skonczyc wyznaczono jej date spotkania dopiero za kilka dni,na co dziewczyna zaczela plakac ze nie da rady tyle i faktycznie wytrzymala chyba 3 dni i znowu poplynela.
Rodzina jej jest bezradna,ja szukam jakichs info,wieksozc to osrodki zamkniete z kolosalnymi cenami za odwyk.
On musiala by isc z marszu do zamknietgo osrodka na leczenie.Czy istnieje taki osrodek gdzie moze isc od razu,bez czekania na miejsce?
Nie wiem kiedy ona znowu zrobi taki krok bo siedzi w tym gleboko.Jest bardzo mloda ma szanse jeszcze wszystko odzyskac.Dzieki za porady
lake...

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-03-14 18:44:09 (2 tygodnie temu)

Adacymru

Kobieta

Moderator

Z nami od: 11-07-2007

Jak nie prywatnie, to cud musialby sie zdarzyc, zeby wolne na juz miejsce bylo, co nie znaczy ze nie moze zglosic sie na terapie. Wlasciwie jak nie bedzie znana w osrodkach pomocy osobom uzaleznionym, to szans na miejsce w NHS osrodku nie ma. Miejsca na odwyku I rehabilitacji sa tak oblegane, ze przyznaja je tym co najwieksze szanse na sukces rokuja, a potwierdzic swoja motywacje moze tylko przez zaangazowanie z osrodkiem pomocy. Nawet recepte na zastepcze medykamenty nie daja z marszu na pierwszym spotkaniu. Musi byc cierpliwa, a niestety cecha osob uzaleznionych jest tez oczekiwanie spelnienia kazdej potrzeby natychmiast, instant gratification. Najlepiej, nawet jak dalej naduzywa, jak zglosi sie do przychodni czy agencji pomocy.
Ada

Do góry stronyOnline

Twinkle

Post #3 Ocena: 0

2019-03-14 19:59:30 (2 tygodnie temu)

Twinkle

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Bardzo dziekuje Ada za cenne rady i rowniez tym co wyslali priv.Szczerze mowiac ja nie mam pojecia na temat ppstepowania z osobami uzaleznionymi.Rodzina probowala ja zmobilizowac i ualo sie ze nie brala chyba 3 dni i wtedy zadzwonila ale kiedy uslyszala ze spotkanie za kilka dni zaczela plakac ze po prostu nie wytrzyma tyle i tak sie tez stalo.Bo po 3 dniach znowu urwala ko takt z rodzina.Ale dzieki za pprade aby zglosila sie na terapie bedac w nalogu.Przekaze to jej mamie.Jezeli ona brdzie w desperacji to zgodzi sie ma wszystko aby ratowac swoje zycie i dzieci.
lake...

Do góry stronyOnline

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Tanie promy Anglia- Francja

Najtańsza linia promowa UK-Francja! Kliknij żeby sprawdź ceny...

Tylko £16.70 za paczkę UK-Polska

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

Ogłoszenia

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,