MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jaka szkoła dla 12latki

« poprzednia strona

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 6 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2019-02-15 21:44:28 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Fifka, nie wiem, czy zdajesz sobie sprawe z tego, na co sie decydujecie.
Mlody nie bedzie mial za bardzo czasu na bieganie po muzeach, skoro wyladuje w ostatniej klasie secondary school. Taki pomysl z obyciem sie ze strona kulturowa UK bylby siwetny w przypadku wypadu wakacyjnego, ale nie przy zmianie systemu nauczania na tym etapie.

Wyrwanie nastolatka z oswojonego terenu, grupy znajomych i rzucenie do kiepskiej szkoly, na przedmioty, gdzie sa miejsca, z niewielka szansa na dobre wyniki GCSE nie wrozy najlepiej.
Z jednej strony odnalezienie sie wsrod rowiesnikow, w kolejnosci 'dziobania', z drugiej - nadrobienie ponad 2 lat przygotowan do egzaminow.
Nie wiem, czy w takiej sytuacji nie popytalabym po Sixth Form/college o mozliwosci nauki po pl podstawowce i odczekala jeszcze ten jeden rok.
Ze wzgledu na dobro dzieciaka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #2 Ocena: 0

2019-02-18 02:26:47 (5 lat temu)

daavid

Posty: 5730

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2019-02-14 11:12:09, fifinka napisał(a):
Witam,
Planuje się przeprowadzić do Londynu , okolice Kingsbury lub Queensbury ,syn kończy teraz 8 klasę w Polsce .
Gdzie można się dowiedzieć czy jest jakaś dobra szkoła czy high school w okolicy ?
Chcemy przyjechać w czerwcu żeby się nauczył i oswoił trochę inną kulturą w obcym kraju .
czy ktoś wie gdzie sa te szkoły sobotnie polskie ?
Dzięki
Fifinka




Moim zdaniem decyzja obarcza dużym ryzykiem. Dziecko niewątpliwie da sobie radę w szkole tylko trzeba wiedzieć co to oznacza.
Brytyjski system edukacyjny jest kompletnie inny od tygo jaki znamy z Polski. Tutaj nie da się nie przejść do kolejnej klasy. Więc dziecko będzie przydzielone do najsłabszych grup, szkołę skończy, choć egzaminów nie zda. Nawet na tle rówieśników może nie być najgorsze bo może trafić do najsłabszej szkoły w rejonie (przydzielą tam gdzie są miejsca).
Mam znajomych w innych krajach UE i moim zdaniem np. Niemcy, czy Holandia to kraje w których można liczyć na dużo więcej. Zarobki są lepsze, perspektywy rozwoju również. Brexit nowo przybyłym do UK może bardzo utrudnić życie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fifinka

Post #3 Ocena: 0

2019-02-18 07:21:15 (5 lat temu)

fifinka

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 09-11-2016

Skąd: londyn

hej,

Syn w Polsce właśnie kończy szkołę podstawową, więc i tak musiałby zmienić szkołę.
Zakończenie roku w PL jest końcem Czerwca mu w tym czasie będziemy w Londynie (8 ego już mamy lot ) tu miałam na myśli te 3 tygodnie Czerwca ,że możemy chodzić w różne ciekawe miejsca.
Chcemy jechać do Londynu ,żeby być razem z mężem i tak byliśmy 2 lata osobno, żeby dziecko zakończyło w Polsce ten okres szkolny .
Ale nie da się żyć też całe życie rozdzieleni ,bo nigdy nie będzie ,,dobry moment''.
Dziękuję za odpowiedz i troskę o mojego dziecka , jesteśmy rodzicami i wiemy ,że dzieci różnie reagują ale my co średnio 4-5 lat się przenosiliśmy do innego miasta ze względu na prace ,więc jestem dobrej myśli .

Fifinka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #4 Ocena: 0

2019-02-18 17:19:19 (5 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Ja moje dzieci przywiozlam w podobnym wieku i daly sobie rade. Nawet jesli wyniki GSCe ze wzgledu na jezyk nie beda najlepsze to wcale nie znaczy ze w college czy w six-form nie nadrobi zaleglosci. Wazne ze dziecko jest psychinie nastawione na przeprowadzke a nie wyrwany nagle ze swego swiata. Bedzie mu trudno dopoki nowych znajomych nie podlapie.

Trzymam kciuki.
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2019-02-18 19:36:55 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

DO Sixth Form sie nie dostanie bez dobrych wynikow w ramach GCSE.
Podobnie bedzie z kursami kwalifikowanymi na uczelnie.
A zdac dobrze przynajmniej angielski i literature brytyjska po paru miesiacach przygotowan graniczy z cudem.
Jesli wszyscy licza sie z opcja rzucenia ochlapu w postaci kursow zawodowych i nadrabiania matematyki/jezyka przez ten okres z kolejnymi podejsciami do egzaminow GCSE, to dobrze.
Dwa lata temu padly podpowiedzi i wtedy byl jeszcze wzgledny czas na zmiane systemu edukacyjnego.

Faktyczne nastawienie psychiczne nastolatka okaze sie dopiero po kilku tygodniach realnego funkcjonowania w nowym srodowisku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,