MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mediacja i sad w sprawie paszportu dla dziecka

 

Postów: 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

SylwiaNotts

Post #1 Ocena: 0

2018-11-02 10:12:12 (5 lat temu)

SylwiaNotts

Posty: 37

Kobieta

Z nami od: 30-05-2012

Skąd: Macclesfield

Hej,

Szukam po internecie porad, ale niestety nie znalazlam sytuacji podobnej do swojej - moze ktos cos wie?

Chce wyrobic Polski paszport dla 6letniej corki, ktora mam z bylym partnerem Brytyjczykiem. Corka mieszka ze mna, ojciec ma prawa rodzicielskie.

Miala przez rok polski paszport tymczasowy, niestety niedlugo pozniej jej nazwisko zostalo zmienione na ojca, wiec kiedy zlozylam wniosek w paszport angielski z nowym nazwiskiem, organ paszportowy zazadal przedlozenia polskiego paszportu z nowym nazwiskiem - nawet moj MP sie z tym platal poniewaz "anulowane" (niewazne) paszporty nie sa brane pod uwage, ale po roku walk sie poddalam.

Niestety, byly partner nie wyraza zgody na jakikolwiek paszport, w tym polski.

Wiem, ze moge zlozyc w tym wypadku podanie do sadu C100, ale niedawne zmiany w prawie oznaczaja, ze najpierw musze odbyc mediacje zeby wykazac, ze probowalam rozwiazac problem bez sadu.

I teraz nie wiem - czy musze odbyc mediacje i ich wszystkie spotkania, czy tylko zjawic sie na MIAM i powiedziec, ze wolalabym isc do sadu bo byly partner albo sie nie zjawi na mediacji, albo zgodzi sie na paszport na mediacji a pozniej mnie zignoruje, i tak dalej. Czy ktos przechodzil przez podobny proces?

Dziekuje za wszelkie rady.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #2 Ocena: 0

2018-11-02 11:09:08 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-11-02 10:12:12, SylwiaNotts napisał(a):
Hej,

ale niedawne zmiany w prawie oznaczaja, ze najpierw musze odbyc mediacje zeby wykazac, ze probowalam rozwiazac problem bez sadu.

I teraz nie wiem - czy musze odbyc mediacje i ich wszystkie spotkania, czy tylko zjawic sie na MIAM i powiedziec, ze wolalabym isc do sadu bo byly partner albo sie nie zjawi na mediacji, albo zgodzi sie na paszport na mediacji a pozniej mnie zignoruje, i tak dalej.


Powinnaś odbyć cały proces mediacji.

Jesteś nastawiona bojowo i właśnie dla takich przypadków są potrzebne mediacje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SylwiaNotts

Post #3 Ocena: 0

2018-11-02 11:23:23 (5 lat temu)

SylwiaNotts

Posty: 37

Kobieta

Z nami od: 30-05-2012

Skąd: Macclesfield

Dzieki za odpowiedz.

Niestety, musze byc nastawiona bojow bo od paru lat partner robi wszystko, zeby utrudnic zycie mnie i dziecku, a prosby i nawet blagania tylko bylego partnera uszczesliwialy i umacnialy w przekonaniu, ze powinien dalej nam utrudniac- wtym wypadku odmawia, bo "on nie planuje wakacji przez nastepne kilka miesiecy" - wiec w sumie nie odmawia paszportu tylko mi go odwleka dla przyjemnosci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,