MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wypłacenie urlopu po odejściu z firmy(kontrakt zero hours)

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

MikadoMorientes

Post #1 Ocena: 0

2018-07-04 04:15:33 (6 lat temu)

MikadoMorientes

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 25-10-2015

Skąd: Wrexham

Czesc, pracuje w firmie 1,5roku i na koniec miesiaca zamierzam zlozyc wypwiedzenie poniewaz wracam do Polski. Chcialem zapytac czy moj urlop po przepracowaniu jednego pelnego roku wynosi pelne 20 dni i moj pracodawca musi wyplacic mi niewykorzystane dni czy jest on naliczany poprzez wypracowane godziny? Pracuje normalnie160h miesiac w miesiac, dodam ze jestem na kontrakcie zero hours.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2018-07-04 05:31:40 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Urlop nalicza Ci się za przepracowane dotychczas godziny

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MikadoMorientes

Post #3 Ocena: 0

2018-07-04 06:01:45 (6 lat temu)

MikadoMorientes

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 25-10-2015

Skąd: Wrexham

W takim razie czy w kazdym zakladzie naliczany on jest tak samo?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #4 Ocena: 0

2018-07-04 08:51:19 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-07-04 06:01:45, MikadoMorientes napisał(a):
W takim razie czy w kazdym zakladzie naliczany on jest tak samo?


Nie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #5 Ocena: 0

2018-07-04 10:14:41 (6 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Generalnie to urlop powinienes wykorzystac w bierzacym roku bez przenoszenia na kolejny. w wiekszosci naliczanie urlopu zaczyna sie z poczatkiem roku kalendarzowego I trzeba go wykorzystac do konca danego roku. Niemniej jednak niektore firmy stosuja koniec roku finansowego jako start/finish [ 5th April]. Jesli nie masz zapisu ze mozesz przeniesc urlop na drugi rok to obawiam sie ze mozesz go stracic. I dostac tylko za pol roku tylko.
Jak zawsze masz kontrakt I tam powinienes miec napisane co I jak.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MikadoMorientes

Post #6 Ocena: 0

2018-07-04 13:34:37 (6 lat temu)

MikadoMorientes

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 25-10-2015

Skąd: Wrexham

Sytuacja w mojej firmie wyglada tak, ze urlop mamy ustalony z gory na poczatku kazdego roku poniewaz firmq robi shutdown. Jest zapisane, ze kazdemu pracownikowi przysluguje 20 dni urlopu + 8 dni z bank holiday. Pierwsza czesc zostala juz wykorzystana, 5 dni w maju, nastepnie na powcztku sierpnia jest 10 dni i w grudniu kolejne 5 dni. Pytam o to poniewaz widze jak traktuja ludzi, ktorzy odchodza i wiem, ze ich oszukuja. Chce wiedziec jak mam z nimi rozmawiac kiedy dam im wypowiedzenie. Dla przykladu ostatnio byla dosyc dziwna sytuacja koedy jedna z osob zlozyla wypowiedzenie. Zadzwonili do niej po 3dniach od zlozenia wypowiedzenia, wymyslili jakis irracjonalny powod tego zeby juz wiecej nie przychodzila do pracy dodajac ze nie wyplaca jej pieniedzy za ostatni przepracowany dzien poniewaz sa niezdadowoleni z jego pracy. Z tym urlopem mam zagwostke poniewaz dziewczyna ktora odeszla z koncem miesiaca czerwca dostala od nich pieniadze za 3dni urlopu tylko i tlumaczyli to tym, ze tylko tyle wypracowala. Czyli w sierpniu nalezy jej sie 10dni platnych, a miesiac wczesniej juz tylko 3dni? Nie chce sie z nimi szarpac na sam koniec ale misze wiedziec jak z nimi rozmawiac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2018-07-04 13:38:34 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Urlop jest naliczany proporcjonalnie (20 dni/12 miesiecy=1.66 dnia miesiecznie), wiec w zaleznosci od tego w ktorym momencie odejdziesz, to tyle Ci zaplaca dodatkowo lub odlicza za wykorzystane dni.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #8 Ocena: 0

2018-07-04 16:18:33 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak wyzej. Urlop jest naliczany za wypracowany okres. Aby wykorzystac urlop nalezny na caly rok, trzeba caly rok przepracowac.

Zakladajac, ze:
- okres urlopowy jest rowny kalendarzowemu,
- zatrudniony zostales 01/01/18 lub wczesniej,
- pracujesz 5 dni w tygodniu,
- nie pracowales w zaden Bank Holiday,
- nie masz zadnych dodatkowych dni przeniesionych z poprzedniego roku (jesli kontrakt na to zezwala, sprawdzic czy zachowano warunki wykorzystania przeniesionych dni)
- odchodzisz z pracy z koncem lipca

Do wykorzystania bedziesz mial 12 dni roboczych.

Odejmij od tego, ile dni wykorzystales i bedziesz wiedzial ile pozostalo. Jesli pracowales w BH, powinienes miec te dni doliczone do urlopu, ewentualnie tez jakies pozostalosci z poprzedniego roku. Jednak to trzeba sprawdzic z warunkami kontraktu.

Jesli bilans bedzie ujemny, pracodawca ma prawo potracic z ostatniej wyplaty.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 04-07-2018 16:25 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #9 Ocena: 0

2018-07-04 19:03:38 (6 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2018-07-04 04:15:33, MikadoMorientes napisał(a):
Czesc, pracuje w firmie 1,5roku i na koniec miesiaca zamierzam zlozyc wypwiedzenie poniewaz wracam do Polski. Chcialem zapytac czy moj urlop po przepracowaniu jednego pelnego roku wynosi pelne 20 dni i moj pracodawca musi wyplacic mi niewykorzystane dni czy jest on naliczany poprzez wypracowane godziny? Pracuje normalnie160h miesiac w miesiac, dodam ze jestem na kontrakcie zero hours.


Pytasz o rok ubiegly, przepracowany w calosci, czy aktualny?

[ Ostatnio edytowany przez: violettaphotography 04-07-2018 19:04 ]

#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,